פרסומת
דלג

שוטף עירוני

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● ● ערב ערב 2118
שוטף עירוני

מבצע אכיפה על המדרכות.
בימים הקרובים תחל מחלקת שילוט ושימור רחובות בעיריה לחדש את היתרי השילוט ושימור הרחובות לשנה הנוכחית. בעלי עסקים שטרם שילמו את אגרות השילוט או אגרות שימור הרחובות בשנה הקודמת, יאלצו לשלם את חובם לעיריה לא יאוחר מהתאריך 4-2-04 . מחלקת שימור הרחובות, תפעל בכל האמצעים העומדים לרשותה בחוק, כדי להסיר שלטים שהאגרה עבורם לא שולמה עד למועד האחרון, כמו כן תפנה העיריה סחורה ומתקנים משטחים ציבוריים הסמוכים לבתי עסק שלא שילמו את חובם עבור אגרת שימור הרחובות. בעלי עסקים שהציבו מתקנים או סחורה ללא הייתר בשטח ציבורי הקרוב לבית העסק נדרשים לפנות את הדברים ולפעול להסדרת הנושא מול העיריה.

צוות למיגור האלימות
ראש העיר, מאיר יצחק הלוי, יקים צוות עירוני למיגור האלימות בעיר ויעמוד בראשו. זאת בעקבות התגברות האלימות בעיר בשנתיים האחרונות. בצוות יהיו חברים נציגים ממנהל החינוך בעיריה,האגף לשירותים חברתיים, המתנ"ס,הרשות העירונית למלחמה בסמים ועוד.ביום רביעי נפגש ראש העיר לראשונה מאז נכנס לתפקידו, עם וועדי ההורים של כל בתי הספר בעיר והציג בפניהם את תוכניתו למיגור האלימות במוסדות החינוך. במפגש אמר יצחק הלוי להורים ששם את הטיפול באלימות בעיר בראש סדר העדיפויות שלו. בימים הקרובים יתכנס הצוות העירוני כדי להחליט על דרכי פעילותו בין השאר בתחום ההסברה והמניעה.

'דגל היופי' לבניין חברת חשמל.
בתחרות 'דגל היופי' למבנים שהתקיימה לאחרונה בכל רחבי הארץ,מטעם המועצה לישראל יפה, זכה המשרד האזורי של חברת החשמל בעיר בפרס המיוחל.בתחרות השתתפו אתרים נבחרים של מפעלי התעשייה בארץ על פי קבוצות ומגזרים שונים. בטקס חגיגי שהתקיים בסוף השבוע שעבר במוזיאון ארץ ישראל בתל אביב, קיבל יוסי ינובסקי, מנהל אזור אילת בחברת החשמל את תעודת ההוקרה 'דגל היופי' לשנת 2003 עבור הצטיינות בטיפוח תעשייה יפה.מ"מ ראש הממשלה, השר אהוד אולמרט שנכח בטקס ציין בדבריו כי התעשייה היא בסיס הכח הכלכלי של מדינת ישראל. מנהל אזור אילת בחברת החשמל, יוסי ינובסקי,ציין כי הטיפוח והשמירה על הסביבה מהווה חלק ממכלול הפעילויות שעל כל חברה ואירגון לטפח. " חברת החשמל מקפידה ומשקיעה רבות" אמר ינובסקי " בשמירה על איכות הסביבה וטיפוח אתריה כחלק מתפיסה כוללת".

העיריה שותלת.
ביום ראשון הקרוב, יום אחד לאחר ט"ו בשבט שיחול בשבת, ייצאו עובדי עירית אילת לשמורה העירונית בנחל השחמון וייטעו בה לרגל החג כ- 300 שתילים. הנטיעות תתבצענה בקטע שבין גשר ששת הימים לרחוב חטיבת הנגב. מאחר והצמחייה המתאימה לנחל השחמון הינה מדברית טבעית, ינטעו בנחל צמחים מדבריים ישראליים כמו שיטה סוככנית, שיטה סלילנית, רותם, מורינגה,שיזף מצוי ועוד. 170 מהשתילים נתרמו על ידי הקרן הקיימת לישראל ואילו יתרתם נרכשה ב' משתלת נבטים' המתמחה בגידול צומח מדברי- טבעי.
תלמידי ביה"ס היסודי בשחמון 'היובל', המאמצים את נחל השחמון יקיימו במקום טקס קצר. מחלקת הגינון ומחלקת איכות הסביבה של העיריה כבר החלו בהכנת השטח לנטיעות, במקום נחפרו בורות ובסמוך למועד השתילה יפוזרו שתילים ליד כל אחד מהבורות כדי שעובדי העיריה והתלמידים יוכלו לטעת אותם בנחל. מפעל 'נטפים' תרם את כל צנרת המים ואף יעזור בפריסתה בשטח. מחלקת פינוי אשפה וניקיון של העיריה מנקה את השטח לקראת הנטיעות ולצורך כך אף נשכר טרקטורון המיועד לניקיון מאסיבי ולפינוי פסולת מן השטח. תלמידי בי"ס היובל ערכו לאחרונה בנפרד שני מבצעי ניקיון בנחל כהכנה לקראת הנטיעות.

חדר 'אורנג' למחשבים ב'הרי אילת'
מחר, יום שישי יחנך בביה"ס היסודי 'הרי אילת' בשחמון חדר 'אורנג' למחשבים, תרומת חברת 'פרטנר תקשורת'. התרומה כוללת 15 עמדות מחשב אישיות (כונן, מסך, מקלדת ועכבר), שרת מרכזי, מדפסת וסורק. לרגל האירוע יזמה המורה למוסיקה בביה"ס, מדינה באושב, תחרות כתיבת ג'ינגל כאות הוקרה והערכה לחברת 'פרטנר' על תרומתה. מחנכות הכיתות ניצלו את ההיזדמנות ללמד את התלמידים כיצד כותבים ג'ינגל. הג'ינגל הזוכה יושמע במהלך טקס חגיגי שיתקיים בביה"ס. מיד בתום הטקס שיתקיים בחצר ביה"ס יוזמנו הנוכחים לגזור את הסרט בכניסה לחדר המחשבים החדש. חדר המחשבים החדש ישרת את תלמידי ביה"ס ויאפשר להם שימוש בטכנולוגיה מתקדמת כחלק מתהליכי הלמידה. בעתיד יש כוונה להעמיד את חדר המחשבים גם לרשותם של תושבי השכונה בשעות אחר הצהריים משום שבשכונת השחמון אין נכון להיום מתנ"ס.


בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש