פרסומת
דלג

דורון ניסים נגד ראש המוסד

מאת: עומר כרמון ● 31/5/2012 11:36 ● ערב ערב 2552
מנהל מחוז אילת ברשות הטבע והגנים אינו חושש לעמוד בדרכו של ראש המוסד לשעבר, מאיר דגן, שמבקש לחפש זהב בנחל רודד: "לא נאשר פגיעה בשמורת הטבע 'מסיב אילת', ואני בטוח שגם רשויות התכנון לא יאפשרו דבר כזה", הוא אומר. מאיר דגן הודיע לבורסה, כי ברצונו לבצע מספר רב של בדיקות וקידוחים, וכן סקר אירו מגנטי באמצעות מסוקים
דורון ניסים נגד ראש המוסד

לצפייה בסרטון לחצו על כפתור ||

בשבועות האחרונים, נפוצו ידיעות על כוונתו של ראש המוסד לשעבר, מאיר דגן, העומד כיום בראש חברת איתור משאבי האנרגיה, 'גוליבר אנרג'י', לחפש זהב בנחל רודד הסמוך לאילת. עוד פורסם, כי חברות נוספות שוקלות להצטרף למרדף אחר הזהב, ומשרד התשתיות שוקל לפרסם מכרז בנושא.

דורון ניסים, מנהל אזור אילת ברשות הטבע והגנים, לא היסס השבוע לצנן את התלהבותם של מחפשי הזהב, והעריך כי רשויות התכנון לא יאפשרו פגיעה בשמורת הטבע 'מסיב אילת'. "פנינו לממונה על המכרות בעקבות הפרסומים בתקשורת, והוא מסר שהוא לא סיפק זיכיון או אישור לאף אחד לכרות. הוא קיבל בקשה והוא בודק אותה", אמר ניסים ל'ערב ערב', "הפרסומים שהיו בנושא בתקשורת מוגזמים ולא מדויקים. בסך הכל הוגשה בקשה. אנחנו בוודאי שלא נאשר את זה, ואני בטוח שגם רשויות התכנון לא יאפשרו דבר כזה".

מאיר דגן מבקש לחפש זהב רק בתוך שמורת הטבע?
"מרבית השטח נמצא בתוך שמורת 'מסיב אילת', חלק קטן נמצא בקרקע השייכת למינהל מקרקעי ישראל".

כזכור, בשני קידוחים שבוצעו בעבר באזור נחל רודד, נמצא זהב בריכוז מיקרוסקופי של 3-4 גרם לטון בעומק של 40-50 מטר. חברת 'גוליבר אנרג'י' הודיעה לבורסה, כי ברצונה לבצע מספר רב של בדיקות וקידוחים, שבסיומם יוחלט אם יש הצדקה כלכלית לכרות זהב באזור. בין השאר, מתוכנן סקר אירו מגנטי באמצעות מסוקים.