פרסומת
דלג

אוספים ולא נקנסים

מאת: מערכת ערב ערב ● 31/5/2012 11:40 ● ערב ערב 2064
מתקן אישי עם גליל שקיות לאיסוף צואת כלבים יחולק לבעלי הכלבים במעמד חיסונם כחלק ממאבק העירייה בתופעת אי איסוף צואת הכלבים, הכולל הגברת הפיקוח והאכיפה ובכלל זה מתן עשרות קנסות בחודש וכן הצבת עשרות מתקני 'שקי קקי' בפארקים הציבוריים. הווטרינר העירוני – ד"ר אורן אברמוביץ עשה צעד נוסף לקראת בעלי הכלבים – מתקן אישי הכולל גליל שקיות לאיסוף צואת כלבים המוצמד לחגורת/רצועת ההולכה
אוספים ולא נקנסים

לטובת העניין, רכשה העירייה 2,000 מתקנים אישיים, אשר יחולקו על ידי השירות הווטרינרי בעירייה לבעלי הכלבים הרשומים, במעמד חיסון הכלב בין אם בשירות הווטרינרי עצמו ובין אם במרפאות וטרינריות פרטיות, שיקבלו מהווטרינר מתקנים כמספר החיסונים. המתקנים יחולקו חינם! המתקנים נצמדים, כאמור, לחגורת/רצועת ההולכה ומאגדים בתוכם מספר שקיות. המתקן הינו נוח לנשיאה, קטן מידות ואסתטי ואף ניתן למילוי חוזר. בכך מקווים בעירייה, למגר ככל הניתן את התופעה המהווה מפגע אסתטי ותברואתי ומטרד של ממש עבור ההולכים על המדרכות והמטיילים בגנים הציבוריים.

שחררת – שילמת!


עוד הגבירה העירייה באמצעות השירות הווטרינרי העירוני גם את האכיפה כנגד הכלבים המשוטטים, במטרה לצמצם את התופעה ולהקטין ככל הניתן את המטרד הנגרם לתושבים עקב צואת כלבים המוטלת ברשות הרבים. במסגרת הגברת האכיפה, כלב משוטט בעל שבב אלקטרוני המאפשר זיהוי של בעלי הכלב, מצולם במקום וקנס מינהלי בגובה 500 ₪ נשלח בדואר רשום לבעלי הכלב. "פעולה זו תבטיח צמצום התופעה המהווה מטרד וכן תפנה מקום בתחנת ההסגר לכלבים משוטטים שאין להם בית", מציין הווטרינר העירוני ומוסיף לשימת ליבם של בעלי הכלבים, שעליהם לזכור, כי גם אם כלבם לא נלכד ולא הובא לתחנת ההסגר, ייתכן כי נתפס משוטט והקנס בגין עבירה זו יישלח לביתם. בהתאם להוראות חוקי המדינה וחוק העזר העירוני, חייב בעל כלב, להחזיק את כלבו בתחומי ביתו (כולל החצר) ולהוליכו ברצועה בזמן היציאה מתחום זה. למותר לציין, כי החובה להוליך כלב ברצועה מבטיחה שמירה על שלום וביטחון הציבור. חובה נוספת החלה על בעלי הכלב הנה באיסוף צואת כלבו, חובה שאינה מתממשת כאשר הכלב משוטט ללא בעליו.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש