פרסומת
דלג

ברח מהשוטרים במהירות 177 קמ"ש

מאת: מערכת ערב ערב ● 4/6/2012 17:56 ● ערב ערב 2064
תושב כפר קאסם בן 18 וחודשיים נעצר עד תום ההליכים המשפטיים נגדו בגין עבירות של נהיגה פוחזת ברכב, נהיגה בשכרות, נהיגה במהירות של 177 קמ"ש, נהיגה ללא רישיון נהיגה, עקיפה בדרך לא פנויה, עקיפה בקו הפרדה רצוף, אי ציות להוראת שוטר, נהיגה ללא ביטוח ושיבוש מהלכי חקירה
ברח מהשוטרים במהירות 177 קמ''ש

ממשטרת אילת נמסר, כי ביום ראשון החליטה שופטת בית משפט השלום באילת, שוש שטרית לעצור עד תום ההליכים המשפטיים, תושב כפר קאסם בן 18 וחודשיים. על פי כתב האישום, בין הקילומטרים 80-81 בכביש הערבה, נקלט רכבו של הנאשם במהירות של 154 קמ"ש. ניידת משטרת התנועה סימנה לנהג הרכב לעצור את רכבו אולם זה לא ציית והחל להאיץ את מהירות נסיעתו תוך עקיפת כלי רכב אחרים כאשר קו הפרדה רצוף מפריד בין נתיבי הנסיעה וכאשר הדרך לא פנויה עד שרכבים רבים שהגיעו ממולו נאלצו לסטות לשולי הכביש מחשש לתאונה חזיתית. במהלך המרדף שהתפתח נמדדה מהירות נסיעתו עד כדי 182 קמ"ש.
סמוך לק"מ 152 בכביש הערבה, נהג הנאשם את רכבו לעבר שטח עפר עד שנעצר וזאת לאחר שיחת טלפון שבוצעה ממרכז השליטה של משטרת ישראל בבאר שבע לבעל הרכב שישב לצד הנהג. עם מעצר הרכב בשטח העפר דילג הנאשם ממושב הנהג למושב הנוסע בכדי להכשיל את השוטרים ולמנוע הליך שיפוטי. בבדיקת שכרות שנערכה לנהג נמצא כי ריכוז האלכוהול בגופו הינו בשיעור של 480 מ"ג (כפול מהמותר בחוק).

לאור חומרת העבירות והמסוכנות הנובעת מהן ביקשה התובעת המשטרתית, עו"ד רותם לוי מבית המשפט את מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. שופטת בית משפט השלום בעיר, שוש שטרית ציינה בהחלטתה כי מצאה "קיומה של עילת מעצר בדמות מסוכנות גבוהה של המשיב ( הנאשם – ל.ב )...". בנוסף ציינה השופטת שטרית כי לנאשם עבר תעבורתי "הכולל 2 הרשעות שאחת מהן היא בשל עבירה של נהיגה ברכב בהיותו בלתי מורשה לנהיגה..). השופטת אף דחתה את חלופות המעצר אצל בני משפחתו של הנאשם ואמרה כי דעתה אינה נחה כי יוכלו לפקח על הנאשם כנדרש תוך ציון המסוכנות הרבה הנשקפת ממנו. הוסיפה השופטת ואמרה כי מהעבירות אותן ביצע הנאשם "ניתן ללמוד על מי שהוא, פורץ גבולות, חסר מורא מהדין.."

השופטת שטרית התייחסה למסוכנות הנשקפת מנהיגה מסוכנת וציטטה בעניין זה את דברי כב' השופט לוי "בתקופה בה תאונות הדרכים גובות את מחירן בחיי אדם כמעשה של יום יום, מצווים בתי המשפט להחמיר עם נאשמים מסוגו של העורר, גם על ידי החזקתם במעצר טרם הורשעו. מנקודת השקפה זו סבורני כי אין תחליף לסכנתו של העורר אלא במעצר ממש..."

למרות הודאתו של הנאשם בכתב אישום מתוקן שהוגש לבית המשפט לא מצאה השופטת כי יש להקטין את רמת המסוכנות הגבוהה הנשקפת מהמשיב ואמרה כי "מדובר במי שנהג במהירות מופרזת רשלנית תוך שהוא מעמיד בסכנת חיים של ממש את כל משתמשי הדרך. נהיגה במהירות כזו בכביש אילת – באר שבע כמוה כנהיגה במכונת הרג וכל זאת תוך מהמשיב אינו מורשה לנהוג, מעולם לא הורשה לנהוג, שיכור, נהיגתו לא מכוסה בכיסוי ביטוחי, הוא מבצע עקיפות מסוכנות ורק בנס לא לקח חיים".

בסיכום דבריה אמרה השופטת כי הגיעה למסקנה שאין לבטוח במשיב ואינה נותנת בו אמון. לכל האמור לעיל וחרף גילו הצעיר של הנאשם הורתה על מעצרו עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש