פרסומת
דלג

תחנת כיבוי תוקם בשחמון

מאת: עומר כרמון ● 21/6/2012 16:47 ● ערב ערב 2555
מפקד כיבוי אש באילת, טפסר יהודה קסנטיני: "התחנה תוקם בתוך שנתיים לכל היותר בקצה הדרומי של רחוב חטיבת הנגב". אם חס וחלילה תהיה רעידת אדמה, יש צפי שאילת תחולק לשתיים בגלל שבר גיאולוגי שחוצה אותה. תחנה כזאת תיתן מענה ראשוני לחלק הדרומי". תחנת כיבוי נוספת מתוכננת לקום גם ליד מלון 'רויאל פארק'
תחנת כיבוי תוקם בשחמון

לצפייה בסרטון לחצו על כפתור ||

מועצת העיר אישרה הקצאת קרקע לתחנת כיבוי חדשה בקצהו של רחוב חטיבת הנגב בשכונת שחמון 6. מפקד כיבוי אש באילת, טפסר יהודה קסנטיני, מסר ל'ערב ערב', כי הוא מאמין שבתוך שנתיים, לכל היותר, תחל התחנה לפעול. "אם חס וחלילה תהיה רעידת אדמה, יש צפי שאילת תחולק לשתיים בגלל שבר גיאולוגי שחוצה אותה", הוא אומר, "תחנה כזאת, ברגע שתוקם, תיתן מענה ראשוני לחלק הדרומי עד אשר ניתן יהיה להעביר לשם כוחות".

"מיקום התחנה המיועדת מהווה נקודה אסטרטגית גם מבחינות אחרות", אומר קסנטיני, "רובע 6 הוא הרובע המרוחק ביותר בעיר. משם ניתן יהיה להגיע במהירות לכל מקום בשחמון. ברגע שיוחלט על סלילת הכביש העוקף שיעבור בנחל גרוף, ניתן יהיה לרדת משם לכיוון הנמל, קצא"א וחוף 'אלמוג'. המטרה שלנו היה לתת מענה בתוך שבע דקות לכל היותר ובכך לעמוד בתקנים הבינלאומיים".

מתי יחנו הכבאיות הראשונות בשחמון 6?
"אם לא יוגשו התנגדויות, נוכל להתחיל בתכנון ואז לקבל את תקציב הממשלתי הדרוש. אני מאמין שבתוך שנה- שנתיים, תהיה שם תחנה. חשוב מאוד שהיא תוקם, מכיוון שאם מגיעים לשריפה לאחר הזמן הקבוע בתקן, קשה מאוד לכבות אותה".

מה קורה עם התוכנית לתחנת כיבוי באזור המלונות?
"אנחנו עושים הכל כדי לזרז הליכים לקבלת אישורים. יש שם שטח של 1.5 דונם ליד מלון 'רויאל פארק', שכבר הוקצה למטרה זו לפני שנים רבות. מה שמעכב כעת את הקצאת הקרקע הוא דרישה למתן פתרונות ניקוז במתחם. המיקום המתוכנן נותן מענה גם לשדה תעופה, גם למלונות וגם לאזור קיבוץ אילות. אין עיר מתוקנת בעולם שיש לה כמות כזאת של בתי מלון, ללא תחנת כיבוי צמודה. חשוב מאוד שלא נצטרך להמשיך לנסוע עם 100 טון ציוד, מצד אחד של העיר לצד השני".