פרסומת
דלג

כדורסלמניה

מאת: מערכת ערב ערב ● 27/6/2012 22:54 ● ערב ערב 2556
תריסר שנים אחרי ימי הזוהר של 'הפועל אילת' בליגה הלאומית בכדורסל, תחזור אילת בעונת המשחקים הבאה לליגת העל. השבוע, נחתם ההסכם. גם מאמן לשנתיים הקרובות כבר יש (עודד קטש). האוהדים הנרגשים מוציאים את הזמבורות מהבוידעם, וכולם כבר מחכים לתחילת מכירת המנויים
כדורסלמניה

לצפייה בסרטון לחצו על כפתור ||

מעטים בלבד מכירים את ראשיתו של הסיפור שהחזיר את קבוצת הכדורסל של אילת לליגת העל. היה זה אקס מאמן 'הפועל אילת' בימיה היפים, מוישל'ה ויינקרנץ, (ששימש במשך שנים כחבר הנהלת האגודה המקומית ומנהלה המקצועי ושמר על תושב האילת שלו מאז ועד היום), שהיה שושבין ההסכם הזה, שנחתם בין מי שהיה עד לפני מספר שבועות הבעלים של קבוצת הכדורסל 'מ.כ הבקעה' בליגת העל לבין עיריית אילת. אלא שאפילו ויינקרנץ עצמו הודיע השבוע, כי הוא יגיע למסיבת העיתונאים בה יוכרז על האיחוד, רק כדי להיות משוכנע ש"המהלך ההזוי הזה", כהגדרתו, יוצא בסופו של דבר לדרך.

תמונת כתבה


"חזון וחלום שמתגשם"


שנים אני שובר את הראש איך לעשות את המהלך הזה", הודה השבוע ויינקרנץ, "כבר לפני 3-4 שנים ניסיתי לייצר מהלך דרך איחוד עם חבל אילות. אף פעם לא הצלחתי להבין איך זה שבמרחק 400 ק"מ ממרכז הארץ שתי קבוצות נלחמות באותה ליגה. הם מביאים שחקנים זרים, אנחנו מביאים זרים, וזה במקום לאחד כוחות. אבל לא משנה כמה ניסינו, התברר שמשקעי העבר אצל השכנים לא נתנו להם לפתוח דף חדש". אלא שווינקרנץ לא ויתר. בפגישה שנערכה בפסח האחרון בין אבנר קופל, מ"מ איגוד הכדורסל, יו"ר האגודה, זוהר מילר וראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, ניסו הכוחות להביא את ראש העירייה להבנה בחשיבותה של קבוצה בליגת העל. על הקרקע הזו בדיוק הבשילה התוכנית שיצאה השבוע לפועל.

כשויינקרנץ, בהווה, יו"ר הוועדה המקצועית של איגוד הכדורסל, שמע על כוונתו של הבעלים של קבוצת 'מ.כ הבקעה', דורון הרציקוביץ' לעזוב, הוא החליט לארוב בפינה. כשמשא ומתן בינו לבין 'הפועל תל אביב' עלה על שרטון, הבין ויינקרנץ כי זו היא שעת הכושר של אילת. "צלצלתי ליו"ר האגודה, מילר והבהרתי לו שזה עכשיו או לעולם לא. מילר לחץ על ראש העירייה לפנות זמן לפגישה עם הרציקוביץ' ויאמר לזכותו של מאיר שהוא הבין את חשיבות הדברים וגם דחה שתי פגישות". וכך ביום בהיר אחד לפני כשלושה שבועות בחשאיות מקסימלית נחתה באילת הפמליה מהבקעה. לדברי ויינקרנץ, הפגישה בין ראשי האגודה המקומית, ראש העירייה והבעלים של הקבוצה מהבקעה, הולידה את ה'קליק' הנחוץ. "והנה, עכשיו זה קורה ואני חייב להיות שם כדי לראות את זה במו עיניי", אומר האיש שמגדיר את הצעד הזה כ"חזון וחלום שמתגשם" ומוסיף, "זהו צעד חשוב מאוד לעיר, לתושבים, מתנה קטנה ממני"...

תנו להם בזמבורות


מי שלא הצליחו להישאר השבוע אדישים לנוכח ההתפתחויות הספורטיביות של אמצע הקיץ היו אוהדי הכדורסל בעיר, שלא משנה כמה שנים עברו מאז ימי הזוהר, הם לא פסקו מלהאמין שיום אחד זה יקרה שוב.

משה חזן היה לא רק מנהל קבוצה, אלא בראש ובראשונה אוהד שרוף. השבוע נדמה כי חזן לא מפסיק לחייך: "ואו זה מדהים. אני מתרגש, בטח, מופתע בענק מהמהלך המהיר והלא צפוי הזה. את יודעת, אני הייתי מנהל הקבוצה בימי השיא של אילת וגם, לצערי, הייתי האיש שקיפל בסופו של דבר את העניינים כשהקבוצה ירדה. זה היה מאוד קשה כי זו הייתה אז ההצגה הכי טובה בעיר בהא' הידיעה. בתור מי שמכיר את החומר מקרוב, לא ברור לי איך באולם עם 600 מקומות ישיבה ניתן יהיה לעשות כדורסל רווחי, אבל הלוואי".

אם יקראו לך לדגל?
חזן צוחק: "עכשיו אני בא, אבל מי צריך אותי היום, יש צוות נהדר, הנהלה מצוינת, ניתן לצעירים שינהלו, אנחנו נבוא למשחקים. אין לנו כבר אפילו כוח לצעוק", הוא צוחק, "אבל נבוא לעודד, זה כיף אחר. יאללה שיהיה במזל טוב".
גיגי שופן, אוהד, חבר הנהלה בעבר ואפילו מנהל קבוצה לפרקים, נרגש גם הוא לנוכח המהלך: "אני באטרף של ממש. כמי שהבן שלו משחק בקבוצה, אני יכול רק לקוות שידאגו באיחוד הזה לילדים שלנו או אז זו תהיה הגשמת חלום של ממש".

הופתעת?
"איזו שאלה. לא בכל יום אפשר למצוא מישהו שיסכים להשקיע במהלך כזה מילוין דולר. מבחינתי, המשקיעים האלו הם יקירי העיר. זהו, הביאו מאמן שיהיה אטרקציה, אנשים בעיר כבר מחכים בכיליון עיניים לבאות. זו תהיה חגיגה גדולה".

ואתה?
"אם יתנו לי להשפיע אצטרף, איך שלא יהיה אני האוהד הראשון שיישב על הטריבונות ויעודד".

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש