פרסומת
דלג

'אורנים' צובעים מקלטים

מאת: מערכת ערב ערב ● 1/7/2012 13:20 ● ערב ערב 2064
כ–40 מתמחי 'אורנים', צעירים יהודים מכל העולם, סיימו בשבוע שעבר מבצע צביעת מקלטים, במסגרתו צבעו 6 מקלטים באזור בנייני ה–7000, כשהם מלווים בצוות עובדי מטה מל"ח (משק לשעת חירום) בעירייה. כל המקלטים נצבעו בצבע לבן, מבפנים ומבחוץ
'אורנים' צובעים מקלטים

תמונת כתבה


כ–40 מתמחי 'אורנים', צעירים יהודים מכל העולם, סיימו בשבוע שעבר מבצע צביעת מקלטים, במסגרתו צבעו 6 מקלטים באזור בנייני ה–7000, כשהם מלווים בצוות עובדי מטה מל"ח (משק לשעת חירום) בעירייה, בראשות אילן חדידה, קבט"ר העירייה. כל המקלטים נצבעו בצבע לבן, מבפנים ומבחוץ.

תוכנית אורנים המופעלת על ידי חברת ISRAEL WAY פועלת באילת קרוב לארבע שנים. מטרתה העיקרית של התוכנית, הינה עידוד עלייה, חיזוק הקשר של צעירים יהודים מהתפוצות למדינה ולחברה הישראלית ומאבק בהתבוללות. העיר אילת נבחרה על ידי 'אורנים' כיעד אטרקטיבי במיוחד ליהודים צעירים בתחילת דרכם, המעוניינים להתפתח בתחום התיירות. הצעירים מגיעים לאילת מכל קצוות תבל לתקופה של 5 חודשים במהלכה הם לומדים עברית באולפן, מתנדבים בקהילה, מטיילים בכל רחבי הארץ, לומדים בקמפוס בן גוריון את תחום המלונאות ומתמחים בעבודות מעשיות בבתי המלון בעיר ברשתות פתאל, הילטון וישרוטל, אשר שותפות לפרויקט. ראוי לציין, כי בסוף התוכנית בוחרים חלק מהמשתתפים לעלות ארצה ולהתמקם בערים בכלל ובאילת בפרט וחלקם נקלטים לעבודה מסודרת ברשתות בתי המלון השותפות בפרויקט. המשתתפים אשר בוחרים לחזור לארצות מוצאם, יהיו תמיד שגרירים טובים של ישראל ושל העיר אילת בה בילו תקופה לא קצרה.

סער צברי – רכז 'אורנים' באילת הסביר: "כעת כשתלמידי בתי הספר התיכוניים בעיר מסיימים את לימודיהם ויוצאים לחופש הגדול, סיימו מתמחי אורנים את התנדבותם בשיפור השפה האנגלית לתלמידי בתי הספר התיכוניים, וכעת הם מוכנים למשימת ההתנדבות הבאה, אותה הם קיבלו על עצמם באהבה. עוד ציין צברי, כי בשיחה מקדימה שנערכה על ידי צוות הרכזים למתנדבים, במסגרתה הוסבר עניין חשיבות המקלטים ותקינותם, נמסר בפי רוב על ידי המתמחים המתנדבים, כי "ביטחון מדינת ישראל מאוד חשוב לנו, לכן אם צריך לסייע, לשפץ ולסדר בשביל התושבים, אנחנו עושים זאת בשמחה רבה".