פרסומת
דלג

לראשונה: רבנים תוצרת אילת

מאת: עומר כרמון ● 5/7/2012 13:35 ● ערב ערב 2064
הרב הכט: "לא פיללתי שביום מן הימים יוסמכו תלמידים לרבנות באילת". ראש העירייה: "אילת כבר אינה צריכה לייבא רבנים מבחוץ ומגדלת אותם באופן עצמאי". הרב אייזנבך הגיע ללשכת ראש העירייה עם תפילין ועוגת קצפת
לראשונה: רבנים תוצרת אילת

תמונת כתבה


הרב הראשי לאילת, יוסף הכט, מסר ל'ערב ערב', כי השבוע בפעם הראשונה בתולדות העיר אילת, הוענקו תעודות 'סמיכה לרבנות' למצטייני תלמידי מוסדות חב"ד באילת שסיימו בהצלחה את לימודיהם.

לדברי הרב הכט, עובדת קיומו של טקס זה לראשונה באילת עוררה התרגשות רבה בקרב המשתתפים. התלמידים שקדו ועמלו בלימודי הרבנות באינטנסיביות ראויה לציון במשך כשנתיים בישיבת חב"ד באילת ונבחנו לבסוף במבחן מקיף ועמוק.

בדבריו במעמד לא הסתיר הרב הכט את התרגשותו והודה כי לא פילל שביום מן הימים יוסמכו תלמידים לרבנות בעיר אילת.

את המעמד כיבדו בהשתתפותם הרב הראשי לאילת הרב משה הדאיה שעודד את הרבנים הצעירים להמשיך בלימודיהם, וראש העירייה, מאיר יצחק הלוי שהתגאה בכך שאילת כבר אינה צריכה לייבא רבנים מבחוץ ומגדלת אותם באופן עצמאי.

אחרי סדרת הנאומים והברכות הובאו לפני הרב הכט תעודות סמיכה מפוארות שעוצבו במיוחד לטכס זה והרב הכט חתם על התעודות המאשרות שהתלמידים האלה מוסמכים כעת להורות ולפסוק בדיני התורה כרבנים בישראל, וזאת לאחרי שעברו את המבחנים בהצלחה ונמצאן בקיאים בהלכות. גם ראש הישיבה הרב ארז בנדטוביץ וראש הכולל הרב יהודה טייכטל צירפו את חתימותיהם לתעודות. הרבנים החדשים נקראו לבמה ושני הרבנים הראשיים לאילת הרב הכט והרב הדאיה העניקו את התעודות לרבנים, תוך שהם מברכים אותם להצלחה בהמשך הדרך.

זוג תפילין ועוגת קצפת


בשבוע שעבר זכה ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, לביקור של רב שכונת השחמון, שמעון אייזנבך. בכל שנה מגיע הרב ללשכת ראש העירייה עם זוג תפילין ועוגת קצפת, כדי לברכו ברוחניות ובגשמיות. הרב אייזנבך מסר ל'ערב ערב' כי חש צורך להזכיר לראש העירייה ולעובדי לשכתו, שיש לציין את יום ההולדת גם בתאריך העברי. הוא סיפר כי "ראש העירייה הניח תפילין וסלסל בקולו את קריאת שמע כיד ה' הטובה עליו".

תמונת כתבה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש