פרסומת
דלג

השולף המהיר ב'ישרוטל'

מאת: אסטר שטרית ● 19/7/2012 08:56 ● ערב ערב 2559
הם חסונים, מהירים, מיומנים ובעיקר ממוקדי מטרה אחת – להיות השולף המהיר. עשרים קב"טים מרשת 'ישרוטל' העפילו לשלב חצי הגמר בתחרות הירי 'השולף המהיר' בה התחרו אחד נגד השני. כולם התאמנו, התמקצעו והתגבשו, אך יש רק זוכה אחד. הנדס – אפ!
השולף המהיר ב'ישרוטל'

לצפייה בסרטון לחצו על כפתור ||

לשים אוזניות, לטעון את האקדח ולכוון למטרה. ירייה אחר ירייה נשמעות במרכז הירי של מלון 'ישרוטל ים סוף' , אך אתם יכולים להיות רגועים כיוון שמסתבר כי היורים הם לא אחרים מאשר הקב"טים של רשת 'ישרוטל', בכבודם ובעצמם. לאחר חודש שלם של אימונים ומטווחי ירייה, הגיע היום הגדול לו חיכו כולם: מדובר בתחרות 'השולף המהיר' של הרשת, בה מתחרים קציני הביטחון מתשעת מלונות 'ישרוטל' באילת, המייחלים לזכות במקום הראשון ובתואר המכובד. "בשונה מתחרויות אחרות שבוחרים נציג מכל מלון לתחרות, בתחרות הזו, כל מי שרצה השתתף וזכינו להיענות רצינית בקרב קציני הביטחון", אמרה מנהלת מחלקת הדרכה, שרון הלפנבאום. "השלב הראשון לקח לנו ארבעה שבועות בהם הגיעו הקב"טים למטווח האימונים, כאשר כאלה בעלי הציונים הטובים ביותר עולים לשלב הבא. התחרויות ברשת יוצרות מוטיבציה והנאה ברמה האישית".

יריית פתיחה


יום שני בשבוע, 20 קב"טים מתייצבים במרכז הירי במלון 'ישרוטל ים סוף', מתרגשים ומוכנים להתחיל בשלב חצי הגמר והגמר בתחרות המקורית 'השולף המהיר'. מנהל המטווח הינו משה עזרן, מנהל מרכז הירי מזה כעשר שנים, שיזם את רעיון התחרות לפני כחודשיים יחד עם מחלקת ההדרכה של המלון בניהולה של שרון הלפנבאום, מנהל בטחון רישתי, שרלי אלימלך ומנכ"ל המלון, אבי רוס. כל קב"ט בעל אישור לירי ממשרד הפנים הוזמן להשתתף בתחרות, מה שהביא להיענות גדולה ברשת ול-80 קב"טים שהשתתפו בשלב הראשוני של התחרות. עליהם היה להגיע לאימונים שנקבעו להם מראש במרכז הירי, שם עברו סינון ראשוני לפי תוצאותיהם על ידי משה עזרן. בבחינה ובדגש על הפרמטרים בטיחות, דיוק ומהירות, נבחרו 20 קב"טים בלבד לשלב חצי הגמר.

בשלב זה, נתבקשו המתמודדים לבצע מבחן עיוני בנושא כללי בטיחות, הכרת הנשק ונהלי ביטחון, לבצע מטווח בזוגות ולהיכנס למטווח פעם נוספת לבדם ולבצע ירי על מטרה מסתערת. שישה קב"טים בלבד עלו לשלב הגמר, בו כל קב"ט נבחן לבדו בתרגיל אחד המשלב בתוכו את כל התרגולות שעברו המתמודדים ביום התחרות. "היום העלנו את רף התחרות למצבים שמאבטח יכול להיקלע אליהם ובצענו תרגולות שאנו מבצעים במסגרת חמוש רמה ב', מסגרת האימונים השוטפים של הרשת", ציין עזרן, "בתחרות הזו אנו מקנים אימונים, מקצועיות ומיומנות לקב"טים, ובנוסף - יוצרים גיבוש ושימור העובדים והצוותים תוך כדי מתן חשיפה למטווח הירי. בנוסף, חשוב לציין כי אנו עושים זאת כחלק מתכנית עתידית שמטרתה להקים קבוצת קליעה לאילת. אנו מעוניינים לפתח את הספורט הזה באילת ולמצוא קלעים טובים. בכל שנה קבוצות קליעה מתחרות בספורט יאדה, ואין סיבה שלא תהיה גם קבוצה מכובדת מאילת. אני מקווה שנצליח להקים קבוצה אילתית שתייצג אותנו, כיוון שזה אחד התחומים החשובים ביותר ומחוברים לאבטחה בימינו. זאת ללא ספק יריית הפתיחה תרתי משמע בכל מה שקשור לקידום ספורט הקליעה באילת. היעד הוא להציע את מודל התחרות הנוכחית לחברות אבטחה, מפעלים ואזרחים נושאי נשק פרטי".

בטיחות מעל הכל


גיבוש, הווי, צוות עובדים ותחרות אחת עם מטרה חשובה – לשמור על הבטיחות. הקב"טים אמנם קיבלו מוטיבציה לעבודתם, ביצעו אימונים מהנים וקיבלו פרסים, אך בסופו של יום' הדבר החשוב ביותר הוא הלמידה שרכשו במהלך התחרות. תפקיד הקב"טים עמוס אחריות. עליהם להישאר ערניים במהלך משמרת, לטפל בבעיות האורחים ולמנוע פגיעה ביטחונית ברחבי המלון. על אף שהם מיומנים בתפקידם, הוחלט כי בכדי להגיע לשלב חצי הגמר, על הקב"טים ללמוד חומר עיוני על בטיחות הנשק ונהלי ביטחון, לעבור אימונים שיכולים ברגע להפוך למציאות ובעיקר להתמקצע כדי לדעת איך לשמור עלינו טוב יותר. וכשרואים את כל זה, אי אפשר שלא לתהות מה מביא בחורים צעירים לבחור בעבודה כה סיזיפית?

הכירו את הקב"ט זמיר אלבז (23), במקור מעפולה, שהגיע לאילת לפני כחצי שנה במטרה למצוא עבודה מועדפת ובחר בתפקיד קב"ט במלון 'אגמים'. גם בימים אלו, לאחר שסיים את העבודה המועדפת, החליט להישאר לעבוד ברשת. "זאת עבודה טובה ומאתגרת עם צוות משפחתי, משכורת טובה, וכל זה בשילוב ההנאה של מגורים בעיר אילת", הוא מסביר, "אמנם העבודה לא קלה פיזית, אך היא מאוד מספקת. לדעתי לא כל אחד יכול לעבוד בתפקיד הזה, לא מספיק רק כוח רצון כיוון שיש אחריות גדולה שמוטלת עלייך. צריך לטפל בכל בעיה של אורח, להשגיח על העובדים ולהתמודד מול אורחי המלון שלא מצייתים לנהלים. עליי להיות נגיש לכל בעיה ביטחונית, בין אם זה אלימות ברחבי המלון, אנשים שיכורים ובין אם טיפול ועזרה ראשונה בפציעות".

מה גרם לך להשתתף בתחרות?
"כששמעתי על התחרות, מיד ידעתי שארשם אליה", הוא משחזר, "זה מאוד עניין אותי. זה כיף להתחרות, זה לא משהו שעושים בכל יום וזה בהחלט מאפשר לנו להשתחרר מהלחצים של העבודה תוך כדי אימון והתמקצעות. הגעתי לשלב חצי הגמר. מאכזב אותי שלא עליתי לגמר כי אני מאמין שיכולתי להגיע לציונים טובים יותר, אבל אין מה לעשות, זה ספורט וטוב לדעת שכל הקב"טים טובים ושומרים על רמה גבוהה".

"התחרות מכניסה עניין לירי, מביאה להתמקצעות, למוטיבציה, לגיבוש הצוות ולחשיפה למטווח ב'ישרוטל ים סוף' ", ציין מנכ"ל המלון, אבי רוס. "אנו מודעים לכך שבימים אלו אנשים רבים רוצים להרגיש מוגנים בפני תקיפה, ולכן אנו מציעים במרכז הירי גם חנות נשק המכילה מגוון אמצעי הגנה במחירים סמליים".

ויש גם זוכים


כיאה לתחרות מכובדת, הסתיימה זו בטקס הכרזת הזוכים וחלוקת פרסים בצהריי היום. כל המתמודדים שהגיעו לשלב חצי הגמר קיבלו תעודה מהודרת ובנוסף, קיבלו הזוכים פרסים אישיים. את המקום הראשון קטף דימא סינקין, קב"ט מלון 'הנסיכה' , שזכה ב'טאבלט' ובתואר המכובד. במקום השני זכה ערן סלומון, קב"ט מלון 'המלך שלמה', שקיבל סוף שבוע זוגי באחד ממלונות הרשת, ובמקום השלישי, זכה איתי כהן, קב"ט מלון 'ישרוטל ים סוף', שקיבל ארוחה זוגית באחת ממסעדות הרשת.

"מחלקת הקב"טים היא מחלקה ייחודית שעובדת קשה מאוד. חוץ מהאימונים השוטפים, אין משהו מהנה עבורם כמו תחרות זו", מסכם מנהל מרכז הירי, משה עזרן. "במקום לעשות ערב גיבוש לעובדים במסעדה, הדרכת ירי ותחרויות ירי הן חוויה גדולה עבורם שמגבשת את הצוות ומעלה את המוטיבציה בעבודה".

חמישה דברים שלא ידעתם על מרכז הירי


1.המרכז הוקם בשנת 1995 כמטווח אטרקציה לתיירים ולתושבי אילת וסביבתה.
2.המרכז מוכר כבית ספר להכשרת מאבטחים על-פי דרישות משטרת ישראל ומשרד הפנים.
3.מרכז הירי הינו גם בית מסחר למכירה, קנייה ותיקוני נשק.
4.נערים מגיל 16 ומעלה יכולים להשתתף בירי היכרות ובתחרויות (בליווי הוריהם). המקום מתאים גם להשתתפות נכים בעלי כיסא גלגלים.
5.אלוף הארץ בירי אקדח חופשי לשנת 2011, דני כץ, החל את דרכו במרכז הירי באילת.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש