פרסומת
דלג

'הלאומית' מנסה לכבוש את המועצה הדתית

מאת: עומר כרמון ● 19/7/2012 09:02 ● ערב ערב 2559
הסתדרות העובדים הכללית מנהלת קרב בלימה נרחב, כדי למנוע את נפילת המועצה הדתית באילת לידי הסתדרות העובדים הלאומית. מספר עובדים שהתפקדו להסתדרות הלאומית חזרו בהם. ראשי הוועד הנוכחי חתמו על מרות להסתדרות הלאומית כדי למנוע הקמת ועד זמני חדש. יו"ר המועצה הדתית, חביב חזיזה, מכחיש כל קשר להתארגנות העובדים החדשה. השבוע, התקיימה סולחה בינו לבין הרב משה הדאיה
'הלאומית' מנסה לכבוש את המועצה הדתית

קרב איתנים מתנהל בימים אלו במועצה הדתית בין הסתדרות העובדים הלאומית להסתדרות הכללית. כל צד טוען שהוא מחזיק בחתימותיהם של מרבית העובדים. ראשי ועד העובדים הנוכחי מטעם ההסתדרות הכללית, נאלצו להכריז כי הם עובדים תחת מרות הסתדרות העובדים הלאומית, כדי למנוע הקמת ועד זמני אחר. ההסתדרות הכללית פנתה להסתדרות הלאומית ודרשה ממנה להפסיק להתערב בנעשה במועצה הדתית. לדברי ההסתדרות הכללית, מי שעומד מאחורי התארגנות העובדים החדשה, הוא יו"ר המועצה חביב חזיזה. חזיזה מכחיש טענה זו מכל וכל.


אחד ממארגני ההתפקדות להסתדרות העובדים הלאומית, סיפר השבוע ל'ערב ערב': "לפני כשלושה חודשים, ביקשנו מיו"ר ההסתדרות הכללית במרחב אילת להחליף את הוועד. הוא לא הסכים, ולכן התארגנו כדי לעבור להסתדרות העובדים הלאומית. גייסנו חתימות של רוב העובדים, ובהסתדרות הלאומית החלו בתהליך לבחירת ועד חדש. יום אחד לפני שהגיע לאילת נציג הסתדרות העובדים הלאומית שאמור היה לארגן הקמה של ועד זמני חדש, חתמו ראשי הוועד הנוכחי על מרות להסתדרות הלאומית. כלומר, שהם מחויבים כעת לעבוד דרכם. זה היה צעד שמנע הקמת ועד זמני חדש. לאחר מכן, הם הצליחו לשכנע כמה עובדים לחזור בהם מהפרישה מההסתדרות הכללית, וכעת לא ברור למי יש את הרוב. אנחנו טוענים שרוב העובדים עדיין בצד שלנו".

"ארגון יציג כבר חמישה עשורים"


הסתדרות העובדים הכללית לא רק משכנעת עובדים לחזור בהם מהתפקדותם להסתדרות העובדים הלאומית, היא מוסיפה על מתקפת הנגד גם אמצעים משפטיים. במכתב שהעבירו השבוע יועציה המשפטיים להסתדרות העובדים הלאומית, הם מציינים: "אנו משוכנעים שלא נעלמה מעיניכם, פסיקתו של בית הדין הארצי לעבודה בעניין האוניברסיטה הפתוחה ובעניין רכבת ישראל (מן הימים האחרונים), אשר לפיה החלפת הארגון היציג במקום העבודה, טעונה צו הצהרתי של בית הדין הארצי לעבודה. להסתדרות העובדים הכללית טענות מגובות בראיות, ביחס לשיתוף הפעולה ההדוק, הדוק מדי, בין המעסיק (יו"ר המועצה הדתית, ע.כ) לבין 'הלאומית', בהחתמת עובדי המועצה על טפסי הצטרפות לשורותיה... 'הלאומית' אינה הארגון היציג של עובדי המועצה, והיא אינה רשאית להציג עצמה בפניהם ככזו. היא אינה רשאית לייצגם בפני המעסיק. היא אינה רשאית לערוך בקרבם בחירות לוועד עובדים. כל אלה הנן פעולות שהסמכות לביצוען מסורה בלעדית לארגון העובדים היציג במועצה מזה כחמישה עשורים: הסתדרות העובדים הכללית וועד העובדים שמונה מטעמה. הנכם נדרשים להימנע מכל הפעולות הנ"ל ופעולות דומות אחרות, שיש בהן כדי להוסיף ולהוליך שולל את חברי המועצה בדבר יציגותכם".

יש סולחה


יו"ר המועצה הדתית, חביב חזיזה, סירב להתייחס לטענות הסתדרות העובדים הכללית וטען כי מדובר בענייני עובדים שהוא לא מתערב בהם. חזיזה היה השבוע במצב רוח מרומם, לאחר שבמהלך ביקור בעיר של מנכ"ל משרד הדתות, התקיימה 'סולחה' בינו לבין הרב הראשי לאילת, משה הדאיה. כזכור, בי השניים שררה מתיחות בחודשים האחרונים, בשל טענותיו של הרב הדאיה שיו"ר המועצה הדתית מתערב בענייני מחלקת הכשרות.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש