פרסומת
דלג

בגלל המסתננים: קריאה להחרמת פסטיבל הג'אז

מאת: עומר כרמון ● 27/7/2012 18:42 ● ערב ערב 2560
תומכי הפלסטינים בארה"ב ובאירופה פתחו בקמפיין שנועד לשכנע את האמנים שמתכננים להגיע לפסטיבל הג'אז באילת לבטל את בואם: "האמנים צריכים לדעת שהם יהוו כסות לפשע, ולא רחוק מהם מרוכזים מאות פליטים שממתינים לגירושם". התאגיד העירוני לתיירות: "פסטיבל הג'אז השנה מתקיים כרגיל, ונכון לרגע זה, לא נרשמו ביטולים או שינויים בנוגע להרכבים או אמנים"
בגלל המסתננים: קריאה להחרמת פסטיבל הג'אז

לצפייה בסרטון לחצו על כפתור ||

פעילים פרו פלסטינים בארה"ב ובאירופה פתחו השבוע בקמפיין שנועד לשכנע את האמנים שמתכננים להגיע בשבוע הבא לפסטיבל הג'אז באילת, לבטל את בואם. לדבריהם, בשנה שעברה, הם הצליחו לשכנע את הרכב הג'אז מניו אורלינס, טובה סקיני, לא להגיע לאילת, לאחר שמטוסי חיל האוויר הפציצו ברצועת עזה, "והשנה יש להחרמת אילת סיבה טובה עוד יותר: הגזענות והאפרטהייד שנוקטת ישראל כנגד הפליטים מאפריקה שממתינים באילת לגירושם".

מהפקת פסטיבל הג'אז נמסר בתגובה: "אכן האמנים מקבלים פניות מסוג שכזה כל שנה, וכל אמן שבא לארץ מקבל פניות כאלה כל השנה, אנו נלחמים בתופעה ככל שאפשר, ומופעי הפסטיבל יתקיימו כמתוכנן".

"שעיר לעזאזל"


"הפוליטיקאים הישראלים הפכו את הפליטים מאפריקה לשעיר לעזאזל של החברה ישראלית", טוענים הארגונים הפרו-פלסטינים, "האמנים שמתכננים להופיע בפסטיבל הג'אז השנה, צריכים לדעת שהם יהוו כסות לפשע, ולא רחוק מהם מרוכזים מאות פליטים שממתינים לגירושם. אסור להם לשכוח ששורשיה של מוסיקת הג'אז נעוצים בגזענות שהופנתה בארה"ב כנגד המהגרים בעל כורחם מאפריקה".

כרטיסים מוזלים


בתגובה לקמפיין הארגונים הפרו פלסטינים, מסרה ל'ערב ערב' מנהלת השיווק של תאגיד התיירות העירוני, טל חורש: "פסטיבל הג'אז השנה מתקיים כרגיל, ונכון לרגע זה, לא נרשמו ביטולים או שינויים בנוגע להרכבים או אמנים. תאגיד התיירות העירוני מקיים השנה פעילויות רבות על מנת לקרב את תושבי העיר לאירועי הפסטיבל ובכלל זה הוזיל משמעותית את מחיר כרטיסי ההופעה לתושבי אילת ותושבי הערבה, עלה בקמפיין פרסום מקומי ברדיו, הקורא לתושבי העיר לבוא ולחגוג את אירועי הג'אז, יצא בקמפיין ארצי בשיתוף התאחדות בתי המלון, עיריית אילת ומשרד התיירות לקידום מכירת הכרטיסים וחבילות הנופש על מנת להביא יותר תנועת תיירים לעיר. חילק פליירים אישיים לתושבי אילת במגמה להביא למודעות התושבים את אירועי הג'אז השונים וכן מציב הרכבים מוסיקאליים השנה, גם ב'מרכז שלום' ולא רק באזורים התיירותיים".