פרסומת
דלג

וידיאו ותמונות: גג קרס בבית הספר 'אלמוג'

מאת: י. בן יתח ● 9/8/2012 12:06 ● ערב ערב 2064
נס גדול שבועיים לפני פתיחת שנת הלימודים: מבנה המנהלה שקרס, היה ריק. העירייה: "בחודש יולי התריעה מנהלת בית הספר על קימור בתקרה והמבנה היה אמור להיות מחוזק בשבוע הבא"
וידיאו ותמונות:  גג קרס בבית הספר 'אלמוג'

לצפייה בסרטון לחצו על כפתור ||

נס גדול שבועיים לפני פתיחת שנת הלימודים: גג קרס בבית הספר היסודי 'אלמוג'. בשל חופשת הקיץ, המבנה שמשמש את בית הספר לחוגים ולאירועים, היה ריק, ובכך נמנע אסון כבד.

מהעירייה נמסר כי כבר בחודש יולי התריעה מנהלת בית הספר על קימור בתקרה והמבנה היה אמור להיות מחוזק בשבוע הבא. "ביום רביעי בשעות הבוקר גילו עובדי תחזוקה שעבדו בבית הספר היסודי 'אלמוג' במסגרת שיפוצי הקיץ, כי גג חדר במבנה המינהלה קרס", נמסר בתגובת העירייה. "מיד עם היוודע המקרה, כונס מטה חירום הנדסי בראשות מהנדס העיר- יוחאי אברני, שסייר במקום ועמד מקרוב אחר הסיבות לאירוע. לדברי המהנדס, מורכב הגג מאגדי עץ בשילוב מוטות פלדה ורעפים והקריסה נבעה כתוצאה מכשל קונסטרוקטיבי, ככל הנראה על רקע עייפות החומר. בהתאם להנחיית ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי נבדקו כבר אתמול כל בתי הספר הוותיקים באילת. בהתאם לדיווחי המהנדס רק בית ספר 'אלמוג' נבנה בשיטה קונסטרוקטיבית זו".

לדברי העירייה, "בית ספר 'אלמוג' הנו בית הספר הראשון באילת ומשכך פועל בתוך מבנה ישן שנבנה בשנות החמישים בסטנדרטים ותקן ישנים. בשל כך, מידי שנה במסגרת שיפוצי הקיץ בפרט ובמהלך כל השנה בכלל, מטופל בית הספר הן בצד התשתיתי והן בצד האסתטי. באשר לחדר שגגו קרס יצוין, כי בהתאם לחוזר מנכ"ל משרד החינוך, ישנה חובה לבדוק את תקרות כל מוסדות החינוך, אחת לחמש שנים. בהתאם לכך, בוצעה בדיקה ב – 28.8.2010 על ידי מהנדס קונסטרוקטור אינג' רוני פשה, אשר אישר את תקינות הגג. בחודש יולי האחרון, לאחר שהתריעה מנהלת בית הספר על קימור בתקרה, בדק שוב המהנדס את התקרה וקבע, כי יש לחזק אותה. עבודות אלו היו אמורות להתבצע בשבוע הבא כחלק משיפוצי הקיץ.ביום חמישי בבוקר כינס ראש העירייה צוות מורחב, בתוכו מנכ"ל העירייה-פיליפ אזרד, מהנדס העירייה-יוחאי אברני, גזבר העירייה -אסי בן חמו, צוות מחלקת הנדסה אזרחית-שמעון חביב ומזל נחמני, ראש מינהל שח"ק בעירייה-ד"ר דרורי גניאל, צוות אגף תחזוקת מוסדות חינוך-צחי רום ויהודה אסבג, ומנהלת בית הספר-בטי סימלמיץ, על מנת לגבש תכנית פעולה בהתאם. ראש העירייה הנחה את הצוותים להיערך כרגיל לפתיחת שנת הלימודים תשע"ג ולפעול להחזיר בהקדם את המבנה לשימוש תקין ובטוח.בדיקת מהנדס קונסטרוקטור, אינג' יוסי ארדיטי מהיום העלתה, כי למעט מבנה המינהלה, כל המבנים בבית הספר שמישים. בדיקה נוספת תיעשה היום על ידי מהנדס קונסטרוקטור מומחה, שהוזמן במיוחד מצפון הארץ. כאמור, פועלים הצוותים במשנה מרץ, לפנות את מבנה המינהלה עד להחלפת הגג. עד לסיום העבודות יגודר המבנה על מנת למנוע גישה אליו".

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה

צילם: יהודה בן יתח