פרסומת
דלג

תמונות: 'מלכת שבא' עברה לכינרת

מאת: עומר כרמון ● 10/8/2012 18:31 ● ערב ערב 2064
במבצע מורכב שארך 4 שעות, הובלה השבוע היאכטה 'מלכת שבא' בין כיכרות העיר, עד שהצליחה להגיע ליציאה מאילת ולהמשיך לנמל החדש שלה בטבריה. מושיקו רוזנס, מנהל יאכטות אילת: "הבאנו אותה לאילת לפני 12 שנה בהפלגה דרך תעלת סואץ. אני מאמין שזאת הספינה היחידה שהפליגה גם בים התיכון, גם בים האדום וגם בכינרת”
תמונות: 'מלכת שבא' עברה לכינרת

במשך ארבע שעות הובלה השבוע היאכטה האילתית הוותיקה, 'מלכת שבא', בין כיכר לכיכר עד שהצליחה להגיע ליציאה מהעיר, ונפרדה מאילת בפעם הראשונה והאחרונה, בדרכה לאגם הכינרת. מושיקו רוזנס, מנהל יאכטות אילת, אמר ל'ערב ערב', כי הספינה תעגון בטבריה, אך תשמור על שמה המקורי. את מקומה של 'מלכת שבא' תחליף יאכטה חדשה ומפוארת יותר.

"את ההובלה יכולנו לעשות רק בלילה ולכן היא ארכה יומיים", מספר רוזנס. "זה היה פרויקט ענק בעלות של 300 אלף שקלים, שאובטח כל העת בידי כוחות משטרה גדולים. הדרך מנמל אילת עד הכיכר האחרונה של העיר, ארכה 4 שעות. הדרך מהיציאה מאילת ועד עין גדי, ארכה 5 שעות. באילת זה סיוט, מכיוון שהכיכרות לא בנויות להובלה של מטען רחב. היינו חייבים לעלות על הכיכר כדי להתקדם. ביום רביעי לפנות בוקר הגיעה 'מלכת שבא' לטבריה והורדה לראשונה למימי הכנרת. כפר הנופש רמות נכנס כשותף לחברה שלנו, וזה מאפשר לנו להציע מעתה את השירות שלנו גם בכינרת. במקומה של 'מלכת שבא, נביא בקרוב לאילת ספינה חדשה ומפוארת שמשלבת כמה אטרקציות. ביניהם: טירת זכוכית עם מגלשות מים, ג'קוזים על הסיפון, בריכת ילדים. ועוד. ניתן יהיה לקיים עליה אירועים ל-200 איש, בעוד ש'מלכת שבא' מתאימה ל-150 איש".

כמה זמן נמשכה ההיסטוריה האילתית של 'מלכת שבא'?
12 שנה. קנינו אותה בטורקיה ובמשך מספר חודשים שידררגו אותה והוספנו לה קומה. הבאנו אותה לאילת בהפלגה דרך תעלת סואץ. אני מאמין שזאת הספינה היחידה שהפליגה גם בים התיכון, גם בים האדום וגם בכינרת".

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה

צילם: אמיר רוזנס