פרסומת
דלג

ירושלים תתחרה במצפה התת ימי

מאת: עומר כרמון ● 10/8/2012 20:13 ● ערב ערב 2064
גן החיות התנ"כי בירושלים יקים אטרקציית ענק שתציע חיקוי מושלם של שונית האלמוגים במפרץ אילת. מנהל המצפה התת ימי, יוסי אני: "אי אפשר לעצור את התחרות, זה לגיטימי. גם אנחנו בונים בריכת כרישים מאוד גדולה ומאוד מרשימה, שתיפתח הרבה לפני האקווריום שלהם"
ירושלים תתחרה במצפה התת ימי

פארק תת ימי ענק יוקם בגן החיות התנ"כי בירושלים ובחלקו ידמה את שונית האלמוגים במפרץ אילת. מנהל המצפה התת ימי, יוסי אני, לא נבהל מהתחרות המפתיעה מכיוונה של הבירה נטולת הים, ואומר ל'ערב ערב', "זה לגיטימי שהם מנסים לחקות אותנו, אבל זאת לא תהיה אותה חוויה. אני מבטיח שעוד לפני שהם יפתחו את הפארק שלהם, אנחנו נחנוך כאן את אטרקציית הכרישים החדשה שלנו".

הפארק הירושלמי החדש, שגודלו 6,000 מ"ר, צפוי להיפתח בראשית שנת 2015. שני מיליון קוב מים ימלאו את האקווריומים הענקיים, והמבקרים בגן החיות התנ"כי יוכלו להלך בתוך מנהרה שקופה ולצפות בכרישים, בדגים ובשונית האלמוגים, ולהרגיש כאילו הם מהלכים על קרקעית ים סוף.

"מה שעושים בירושלים לא יכול להיות דומה למצפה התת ימי שלנו", אומר יוסי אני. "לא מבחינת מיקום, לא מבחינת דגה. אבל אין ספק שזאת התפתחות מבחינתם. אי אפשר לעצור את התחרות, זה לגיטימי. יש מדינות שיש בהן כמה אתרים עם אקווריומים. אנחנו אסור לשכוח שאצלנו מדובר במצפה בתוך הים. גם אנחנו בונים בריכת כרישים מאוד גדולה ומאוד מרשימה, שתיפתח הרבה לפני האקווריום שלהם. זה יהיה פאנל שקוף שאתה נכנס אליו, והכרישים שטים מעליך".

האטרקציה החדשה במצפה התת ימי תשתרע על 658 מ"ר ותתפוס את השטח הסמוך ל'אושנריום', כולל חלק קטן ממגרש החנייה. עלות הפרויקט: 24 מיליון שקלים.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש