פרסומת
דלג

אגף הרווחה חילק ילקוטים וערכות לימוד

מאת: מערכת ערב ערב ● 20/8/2012 19:37 ● ערב ערב 2064
לקראת שנת הלימודים תשע"ג חילק האגף לשירותים חברתיים ילקוטים וערכות לימוד לילדי המטופלים. התגייסות תושבי אילת באמצעות הפייסבוק הובילה לתרומה נוספת של 380 קלמרים מאובזרים
אגף הרווחה חילק ילקוטים וערכות לימוד

כמידי שנה גם השנה, חילק האגף לשירותים חברתיים בעירייה, ילקוטים מאובזרים לילדי משפחות המטופלות באגף. כ-120 תלמידי כיתות א'–ו' אשר יד הוריהם אינה משגת לרכוש עבורם את הציוד הנדרש לקראת שנת הלימודים, קיבלו במהלך השבוע, ילקוטים מאובזרים וערכות לימוד. בנוסף להם, קיבלו 380 תלמידים, קלמרים מלאים בכלי כתיבה, תרומת תושבי העיר אילת.

120 הילקוטים וערכות הלימוד נרכשו ממפעל החסד "יד ביד". 380 הקלמרים המאובזרים נתרמו על ידי בעלי עסקים ותושבי אילת הודות להתגייסות באמצעות הפייסבוק. חיננית יצחקי, גננת גן "ימית" יצאה בתחילת חודש יולי, בקריאה לתושבי אילת באמצעות הפייסבוק, תחת האמירה "קלמר לכל תלמיד אילתי", הקריאה זכתה לשיתופים רבים והיענות רבה מצד תושבי אילת שביקשו לתרום באהבה. חנות דגמ"ח אדלר, זווית ראייה ובזאר מספר 1, תרמו ביחד 140 קלמרים. בנוסף להם, תרמו אנשים פרטיים, ביניהם גננות ועסקים כמו חנות משו וגינון א.ח.ר 40 קלמרים. כפר השעשועים נרתם אף הוא והתרים את לקוחותיו בתרומה של 10 ₪ ובסבסוד מטעמם נתרמו עוד 200 קלמרים.

הילקוטים והקלמרים מחולקים בימים אלה בצרכניית יד רוז'ה. את מבצע החלוקה מארגנת המחלקה להתנדבות באגף לשירותים חברתיים בניהולה של אמירה אדרי.

התלמידים שקיבלו את השי, נבחרו על ידי העובדים הסוציאליים המכירים היטב את מטופלי האגף ואת צרכיה ויכולתה של כל אחת מן המשפחות.

לדברי מנהלת האגף לשירותים חברתיים בעירייה - פרידה בן-לולו: "היכולת של משפחות רבות לספק צרכים בסיסיים לילדיהן כמו צרכי לימוד בסיסיים הופכת מיום ליום קשה יותר. ילדים רבים נאלצים לפתוח את שנת הלימודים עם ציוד ישן או חסר, בלוי או כזה שעבר ב"ירושה" מאחיהם הגדולים. הענקת הילקוט וכלי הכתיבה מקלה מעט על משפחות אלו ומאפשרת לילדיהן להתחיל את שנת הלימודים בתחושה טובה, שאינה שונה או נחותה מחבריהן לכיתה. למעט בני המשפחה, איש אינו יודע שהילקוט או הקלמר החדשים התקבלו כתרומה וכבודם של המטופלים וילדיהם נשמר. בצל מחאת האוהלים שנולדה על רקע הקשיים איתם מתמודד מעמד הביניים, אין ספק כי השכבות המוחלשות מתקשות עוד יותר".

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש