פרסומת
דלג

שר הרווחה יבחן מענק קירור לקשישי אילת

מאת: מערכת ערב ערב ● 21/8/2012 14:56 ● ערב ערב 2064
בפתח הדיון הציג ראש העירייה בפני השר נושאים רבים ובכללם: צרכיהם המיוחדים של המטופלים לאור אופייה המיוחד של העיר, אופי עבודת האגף והקשיים בהם הם נתקלים בעבודתם השוטפת ופריסת השירותים המקצועיים הניתנים לאוכלוסייה המטופלת באגף. בנוסף, הוצג בפני השר הקושי הרב בגיוס עובדים סוציאליים, החוסר של עובדים וההתמודדות הקשה של האגף כתוצאה ממצוקה זו
שר הרווחה יבחן מענק קירור לקשישי אילת

שר הרווחה והשירותים החברתיים, חבר הכנסת משה כחלון ביקר בשבוע שעבר (יום ו') באילת עם צוות משרדו. במסגרת ביקורו נפגש עם ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי ומנהלת האגף לשירותים חברתיים בעירייה – עו"ס פרידה בן לולו לדיון מקצועי. לאחריו סייר השר עם ראש העירייה ברחבי העיר וביקר במרכז לנערה ובמרכז יחדיו למשפחות חד הוריות.

דוברת העירייה מסרה, כי בפתח הדיון הציג ראש העירייה בפני השר נושאים רבים ובכללם: צרכיהם המיוחדים של המטופלים לאור אופייה המיוחד של העיר, אופי עבודת האגף והקשיים בהם הם נתקלים בעבודתם השוטפת ופריסת השירותים המקצועיים הניתנים לאוכלוסייה המטופלת באגף. בנוסף, הוצג בפני השר הקושי הרב בגיוס עובדים סוציאליים, החוסר של עובדים וההתמודדות הקשה של האגף כתוצאה ממצוקה זו.

תמונת כתבה
בלשכת ראש העירייה


לדברי דוברת העירייה, על רקע האמור, נענה השר לבקשת ראש העירייה, לעודד סטודנטים מכל הארץ ללמוד עבודה סוציאלית בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון. מנהלת האגף ציינה את הקושי בהקמת מסגרות טיפוליות כיוון שאינן תואמות את תקני המשרד. עוד ציינה מנהלת האגף את הקושי של קשישי אילת, מקבלי קצבאות המוסד לביטוח לאומי במימון הוצאות המיזוג הגבוהות בחודשי הקיץ. בעניין זה ציין השר, כי יבחן את האפשרות להעניק "מענק קירור" לקשישים הנזקקים עם מנכ"ל המוסד לביטוח הלאומי, בדומה ל"מענק החימום" הניתן לאוכלוסיות במצוקה באזורים הקרים.

תמונת כתבה
במרכז 'יחדיו' לחד הוריות


דוברת העירייה מסרה כי השר התרשם מאוד מהסקירה שקיבל על המסגרות הפעילות באילת בתחומים השונים. בתחום הטיפול בנוער: מעון יום רב קהילתי רב תכליתי, מרכז ילדים-הורים, מועדוניות טיפוליות, מעונות קהילתיים 'אור שלום', מרכז לנערה, מרכז מתבגרים-הורים, ומרכז טיפולי לנוער. בתחום הטיפול במשפחה: תחנה לטיפול זוגי ומשפחתי, מרכז רב תחומי למניעה ולטיפול באלימות במשפחה, מרכז קשר-הורה, ומרכז יחדיו למשפחות חד הוריות. בתחום הטיפול בקשישים: מרכז יום טיפולי, מועדונים חברתיים לקשישים, שכונה תומכת, דיור מוגן בקהילה, מועדון חברתי לניצולי שואה, פרויקט "מוגנות ונאמנות" בשיתוף משטרת המרחב. בתחום הטיפול באוכלוסיות מיוחדות: מעון יום שיקומי 'ניצן', היחידה הטיפולית לגיל הרך בשיתוף הכללית, הארכת יום הלימודים, דיור בקהילה למפגרים בשיתוף אקי"ם, מרכז תעסוקה רב נכותי, מועדוני עיוורים, "מעגלים" מועדון חברתי למפגרים בוגרים, מועדונית שיקומית ובקרוב מועדונית לאוטיסטים. בתחום הטיפול בנפגעי סמים, אסירים משוחררים וצעירים: בית חוסן לטיפול בהתמכרויות. בתחום הקהילתי: הפעלת יד רוז'ה–צרכנייה למשפחות נזקקות, 'ידיד ישרוטל' ארוחות חמות לנזקקים במלונות ישרוטל, חנות יד שנייה-ביגוד במחירים סמליים, הפעלת מערך התנדבות עירוני המונה כ-40 ארגונים מתנדבים, שי"ל-שירות ייעוץ לתושב שנפתח לאחרונה.

תמונת כתבה
במרכז לנערה


לאחר הדיון, ביקר השר במרכז לנערה, שם קיבל דיווח ממנהלת המרכז עו"ס אביטל שלם על פעילות המרכז. שלם ציינה, כי המרכז פועל חמישה ימים בשבוע ונותן מענה פרטני וקבוצתי לכ – 130 נערות וצעירות בגילאי 13-25. לאחר מכן, ביקר השר במרכז יחדיו למשפחות חד הוריות, שם קיבל סקירה ממנהלת המרכז, אביבה כליפה. כליפה העבירה לידי השר נייר עמדה שנוסח על ידי הצוות המוביל. השר התחייב להשיב לאימהות ובאותה נשימה ציין שיפנה לעמותת "אהבת חסד" על-מנת שתפתח נציגות בעיר לתגבור ולחיזוק הסיוע המוענק למשפחות אלו ולמתן הכוונה בתחומים שונים.

בסיום הביקור, בירך השר את הגורמים המקצועיים על עבודה טובה עם הקהילה המקומית ועל ההתמודדות עם בעיות קשות ומורכבות הנובעות בין היתר מאירוח של המוני בית ישראל בעיקר בני נוער וכן על התמודדות עם אוכלוסייה זמנית. השר ציין, כי יבחן את דרכי הפעולה המרביות להעניק את הסיוע הנדרש לעיר.