פרסומת
דלג

אורח מיוחד לכבוד הסתיו

מאת: מערכת ערב ערב ● 30/8/2012 10:47 ● ערב ערב 2064
ציפור שיר קטנה ונדירה בשם חרגולן מנומר, נצפתה ביום שלישי בפארק הצפרות בעיר, לאחר היעדרות של 27 שנה מישראל. לדברי החברה להגנת הטבע, מדובר באירוע נדיר ביותר. את הציפור מצא הנער האילתי, יותם לנרד
אורח מיוחד לכבוד הסתיו

ציפור נדירה בשם 'חרגולן מנומר' נצפתה ביום שלישי בבוקר בפארק הצפרות באילת. יותם לנרד, נער המתנדב מטעם רשות הטבע והגנים בפארק, צפה בה ואף הצליח לטבע אותה כחלק המחקר הנערך במקום. יותם מיהר לדווח על הממצא לאיתי שני, רכז אילת והערבה במרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע, שהזדרז למקום בכדי לוודא ולתעד את הזיהוי. לדברי שני, מדובר בציפור המגיעה לעיתים נדירות מאד לישראל, והפעם האחרונה שנצפתה בארץ הייתה בשנת 1985.

לדברי איתי שני, רכז אילת והערבה במרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע, "החרגולן המנומר הוא ציפור שיר קטנה, אוכלת חרקים המוכרת כמקננת באירופה ובאסיה, ומעבירה את החורף במרכז אפריקה. לחברנו באירופה זהו מין שנראה באופן יומיומי, אבל כאן בישראל, זהו נדיר אמיתי. בזמן שארגנתי את הילדים ליומם השני בביה"ס ובגנים, קיבלתי הודעת טקסט מיותם שאומרת: 'פתחתי את הרשתות הבוקר והציפור הראשונה שטפלתי בה היא חרגולן מנומר!!! אבל אין לי את המצלמה שלי'. עכשיו הנה דילמה: זהו היום השני לבית הספר והילדים עדיין זקוקים לליווי, לעומת זאת, מעולם לא ראיתי חרגולן מנומר בישראל ואם לא אגיע לתחנה, לא יהיה תיעוד שלו. מזל שאשתי (שתחיה) בחופש ויכלה לטפל בילדים כך שאני יכולתי למהר לתחנה".

תמונת כתבה
צילם: איתי שני