פרסומת
דלג

ראש העיר פתח את השנה החדשה עם הקונסולים

מאת: מערכת ערב ערב ● 14/9/2012 00:15 ● ערב ערב 2064
בטקס צנוע שהתקיים בשבוע שעבר, בלשכת ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, הוזמנו כל הקונסולים באזורינו להרמת כוסית לקראת השנה החדשה.
ראש העיר פתח את השנה החדשה עם הקונסולים

בפתח דבריו הודה ראש העירייה לקונסולים והביע הערכה על פועלם למען העיר בפרט והאזור בכלל. "היכן עוד בארץ אתה פותח את החלון בבית ורואה שלוש מדינות שכנות? היכן עוד אתה עולה לאוויר עם כדור פורח (מה שיקרה כאן באוקטובר הקרוב) ורואה שלוש יבשות שכנות? לאילת ערך גיאופוליטי חשוב ויש בה כדי להוביל יחסים בינלאומיים".

במעמד נכחו קונסול מצרים- עאטף סלאם, אשר באמצעותו שלח ראש העירייה ברכה להנהגה במצרים השכנה: "אני שולח לשכנינו בהנהגה המצרית ברכת שגשוג וצמיחה. אין שמח ממני כשאני רואה את ההתפתחות והצמיחה אצל שכנינו. ככל שהאזור כולו יצמח ויתפתח, כך יהיו לנו לכולנו סיבות מצוינות לשמור עליו. זאת מערכת החיסון שלנו". כך ברך ראש העירייה את קונסול מצרים שהצטרף גם הוא לברכות למען שגשוג והצלחת האזור כולו.

עוד נכחו: ג'קי פריגל, רעייתו ובנו – קונסולים של המדינות: דנמרק, הולנד, נורבגיה ושבדיה, ג'קי פומס- קונסול בלגיה, דפנה באדן – קונסול אנגליה, עו"ד משה שיפמן - קונסול אוסטריה, ד"ר אבי ברנס – קונסול צרפת ושמוליק תגר – נציג ועדת ערים תאומות.

ג'קי פריגל, הממונה על היחסים הבינלאומיים, הודה לראש העירייה על ההזמנה וביקש ממנו להפוך טקס זה למסורת. פריגל הזכיר לנוכחים, כי הקונסוליה הראשונה אשר נפתחה באילת לפני כ -48 שנים הייתה של שוודיה וכי נכון להיום, לאילת 21 קונסוליות במדינות שונות בעולם אשר דואגות לשמר את היחסים עם העיר אילת.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש