פרסומת
דלג

טיול אמנותי

מאת: אביבה דקל ● 24/9/2012 16:00 ● ערב ערב 2569
אם מישהו חשב שאין עדנה לאמני אילת שישכח מזה. 32 אמנים אילתים השתתפו לאחרונה בכנס אמני הדרום ולא רק נהנו מאירוח כיד המלך, אלא שמו את אילת על המפה. לטיול יצאו
טיול אמנותי

תמונת כתבה


גם זה קורה לאמני אילת- 32 אמנים יחד עם ארבעה בעלי סדנאות לאמנות בעיר, אמיר אלקיים, מיכל כץ, הלן בן הרוש וטינה ואט, נענו להזמנת הקולגות מבאר שבע ויצאו להשתתף בכנס אמני הדרום.
התחנה הראשונה במסע, הייתה קבלת פנים ב'בית לסין' - שלוחה של אוניברסיטת באר שבע, שם נהנו מארוחת צהריים חגיגית והרצאות, שהועברו על ידי שני פרופסורים לאמנות - פרופסור חיים שחור ופרופסור לאמנות מארגנטינה שהביא אתו מסרים חדשים בתחום האמנות. עבור האילתים הוליד המפגש מערכת יחסים עתידית, במסגרתה אמורים שני הפרופסורים להגיע לאילת למפגשי אמנים והרצאות נוספות.
אחרי התחנה הראשונה בה קיבלו מזון לגוף ולנפש, הוסעו האמנים למוזיאון האיסלם, שם שמעו הרצאה על באר שבע העתיקה ועל תרבות האיסלם. אחר כך יצאו לביקור בבית האמנים של באר שבע.
בחצר בית האמנים המפואר הזינו האילתים עיניהם במיצג מיוחד במינו - "להלביש את העץ" - מיצג בו הוקצה עץ לכל אמן שהשתתף בפרויקט אותו 'הלביש' וקישט כיד הדמיון הטובה עליו. אוצרת בית האמנים נתנה סקירה על המתרחש באמנות המקומית של באר שבע וסיפרה על ארגון האמנים המתחדש תמידית, וכל הזמן מתרחשים בו דברים חדשים ומעניינים.
בספריה העירונית בבאר שבע הזינו אמני אילת את עיניהם בתערוכה של חברי אגודת האמנים המקומית ונהנו מהרמה הגבוהה של העבודות. לאחר מכן התקיימה בספריה הרמת כוסית לראש השנה במעמד ראש העיר רוביק דנילוביץ' שברך את האורחים ושלח ברכה חמה לידידו הטוב ראש עירית אילת- "ראש העיר שלכם הוא פורץ גבולות ומוכר ואהוב בכל מקום", אמר דנילוביץ' לאמני אילת.
לאחר שהרימו כוסית והתכבדו בכיבוד עשיר, שמעו אמני אילת הרצאה נוספת – הפעם בנושא אמנות ישראלית מפיה של אמנית מקומית.

כבוד לאמיר אלקיים


אם לא די בכל הפעילויות והפינוקים שהורעפו על אמני אילת, גם בשורה טובה ניתנה במעמד זה- מינויו של אמיר אלקיים כחבר בוועדת קבלה של חברים חדשים באגודת הציירים של הדרום - מינוי מכובד שהוא ראוי לו לנוכח פעילותו הרבה, בצירוף אמני אילת לארגון אמני הדרום. "כשהגעתי לאילת לא הייתה פה התארגנות של אמנים", מספר אלקיים, "העמדתי לעצמי כמטרה להכשיר ולצרף אמנים אילתים לאגודת אמני ישראל והיום אני גאה לומר שמתוך האמנים שהכשרתי וגייסתי, התקבלו לאגודה משך שנות פעילותי כחמישים ואחד אמנים אילתים, ביניהם אמנים רבים שמצאו את מקומם באגודה ויצרו קשר עם שאר האמנים האילתים ועם האמנים בארץ, יצאו לתערוכות והשתלבו בפרויקטים ארציים.
לאחרונה ארגנתי את הביאנלה הראשונה של אמני אילת בחסות משרד התיירות, אירוע שהיה מוצלח ביותר ויחזור על עצמו גם בשנים הבאות".
אמיר שהגיע לאילת כאמן צעיר בשנת 1971 תרם רבות לפיתוח האמנות בעיר ולהתארגנות האמנים באילת. תרומתו גדולה מאד גם בחינוך ילדים ונוער לאמנות. בסדנא של אמיר עברו מאות תלמידים בגילאים שונים רבים מהם ממשיכים לצייר וחלקם נמנים היום על ארגון אמני הדרום. בנוסף לתרומתו להתארגנות ולהוראת אמנות הציור, הקים אמיר פרויקטים רבים של אמנות סביבתית.
עבודות רבות פרי יצירתו מפוזרות באילת, ביניהן: אנדרטת השלושה ברחוב ששת הימים, האנדרטה לזכר רב החובל פיליפ עירון, חברו הקרוב, במרינה של אילת, קיר קרמי בשכונה א', תבליט במסוף טאבה, פסל זוכי פרס נובל בקמפוס של אוניברסיטת אילת בה מונצחים זוכי פרס נובל דר' ישראל אומן ודר' צ'חנובר ועוד ידו נטויה.

כך או כך, אמני אילת ששברו שגרה אצל השכנה באר שבע, חזרו מרוצים עם טעם טוב ורצון להתגבש ולקיים עוד ועוד פעילויות משותפות.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש