פרסומת
דלג

בית המשפט: על הרוכלים להתפנות בתוך 60 יום

מאת: מערכת ערב ערב ● 12/10/2012 00:31 ● ערב ערב 2064
שופטת בית המשפט המחוזי בבאר שבע פסקה כי הרוכלים בטיילת הצפונית חייבים להתפנות מהמקום בתוך חודשיים לכל היותר. היא הסמיכה את מינהל מקרקעי ישראל לפנות אותם, אם לא יעשו זאת בעצמם
בית המשפט: על הרוכלים להתפנות בתוך 60 יום

לאחר שאימץ בית המשפט העליון את הקביעה במלואה, לפיה הרוכלים בטיילת עושים כן שלא כדין והביע דעתו, כי לכאורה מתבקש שיעזבו את המקום גם בלי צורך בצווים של בית משפט התקיים ביום רביעי דיון בפני שופטת בית המשפט המחוזי בבאר שבע, השופטת ד"ר דפנה אבניאלי, בהתאם להוראת בית המשפט העליון לשמוע את טענות הרוכלים נגד הפינוי.

לאחר שדנה בטענות ההגנה של הרוכלים, פסקה השופטת אבניאלי, כי אין הצדקה למנוע את פינויים מהטיילת הצפונית וכי מתבקש שיעזבו את המקום. עוד פסקה, כי נדרש מהרוכלים לסלק ידם מן הטיילת תוך פינוי כל המיטלטלין והותרת המקום נקי ומסודר. עוד בפסיקתה, הסמיכה השופטת את מינהל מקרקעי ישראל, לפעול לפינוי הרוכלים, אם לא יתפנו בעצמם תוך 60 יום.

בדבריה התייחסה השופטת לעובדה, כי הדוכנים מהווים סכסוך ארוך ורב שנים וכי מדובר בדוכנים אימתניים המאלצים את ההולכים בטיילת לפלס דרכם בנציב הצר שנותר במקום ליהנות מאוויר הים ומהנוף הנפרש אל עבר הרי אדום. בעניין זה ציינה כב' השופטת בהערכה את עמדת העירייה, לפיה למדינת ישראל באמצעות הפרקליטות, ישנה לא רק זכות אלא אף חובה מובהקת למצות גם בדרך של בקשת סעד פינוי את זכות הציבור ליהנות מטיילת תיירותית ראויה ובטיחותית.

עוד קבעה השופטת, כי לרוכלים אין ולא היתה הגנה טובה מפני סעד הפינוי וסילוק ידם מהטיילת וחייבה אותם בהוצאות שכר טרחה בסך כולל של 50 אלף שקלים.