פרסומת
דלג

יבוא ללא היתר של יהלומים שחורים ומטבעות עתיקים

מאת: מערכת ערב ערב ● 1/11/2012 11:17 ● ערב ערב 2064
ערנותם של מעריכי המכס בדואר חבילות אילת, הביאה השבוע לחשיפת יבוא ללא היתר של יהלומים שחורים ומטבעות עתיקים. היהלומים הוזמנו באתר אינטרנט מהודו ומתאילנד, ולטענת היבואן, נמצאו זולים מהמחיר הרשמי בארץ
יבוא ללא היתר של יהלומים שחורים ומטבעות עתיקים

ערנותם של מעריכי המכס בדואר חבילות אילת, הביאה השבוע לחשיפת יבוא ללא היתר של יהלומים שחורים ומטבעות עתיקים. במקרה אחד יובאו יהלומים שחורים, יקרי ערך, על ידי תושב אילת. היהלומים הוזמנו באתר אינטרנט מהודו ומתאילנד, ולטענת היבואן, נמצאו זולים מהמחיר הרשמי בארץ.

הואיל ויבוא יהלומים דורש, לפי החוק, קבלת היתר מהמפקח על היהלומים במשרד התמ"ת, הם הועברו לבדיקה מקצועית ועוכבו עד לקבלת ההיתרים הנדרשים. במקרה השני, יובאו עשרות מטבעות עתיקים מהתקופה הרומית, על ידי תושב אילת, הרשום כעוסק מורשה. המטבעות הוזמנו באתר אינטרנט מספרד. על פי החוק, חל איסור לייבא מטבעות עתיקים ללא היתר רשות העתיקות. לפיכך, בתיאום עם היחידה למניעת שוד עתיקות ברשות העתיקות, הוחלט לעכב את המטבעות במכס אילת עד להחלטה בנושא.

מנהל מכס ומע"מ אילת, יעקב יהב, קרא לציבור לבדוק באתר האינטרנט של רשות המסים את סוגיית חוקיות היבוא וערך המסים בגין הטובין המיובאים, וזאת טרם ביצוע הזמנת הטובין באתרי האינטרנט.

תמונת כתבה


בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש