פרסומת
דלג

נמנעה הברחת דגים דרך נמל אילת

מאת: עומר כרמון ● 15/11/2012 09:41 ● ערב ערב 2576
תושב אילת המחזיק בבעלותו ספינה בעלת דגל זר הפליג בשבוע שעבר לעיר עקבה שבירדן. לאחר שביצע יחד עם צוותו ביקורת גבולות ושב לארץ כעבור 24 שעות, הוא עורר חשדם של אנשי יחידת השיטור הימי והמכס
נמנעה הברחת דגים דרך נמל אילת

לצפייה בסרטון לחצו על כפתור ||


תושב אילת המחזיק בבעלותו ספינה בעלת דגל זר הפליג בשבוע שעבר לעיר עקבה שבירדן. לאחר שביצע יחד עם צוותו ביקורת גבולות ושב לארץ כעבור 24 שעות, הוא עורר חשדם של אנשי יחידת השיטור הימי והמכס.
בדיקת הספינה בנמל אילת העלתה, כי בבטן הספינה אוחסנו ארגזי קלקר עם דגי ים בכמות מסחרית.
טענת בעל הספינה הייתה, כי הוא דג אותם במהלך הלילה במפרץ עקבה וכי מדובר בכ- 320 ק"ג דגים ואין לו כל כוונה לשלם עליהם מסים.

מאחר ועל פי החוק, חייב יבוא זה בהיתרי משרד הבריאות מבעוד מועד, עוכבה הספינה ברציפי נמל אילת על ידי יחידת הסמים של מכס אילת עד להגעת ווטרינר משרד הבריאות לאחר שנציגתם באילת נכחה במקום.
כעבור כשעתיים, החליט בעל הספינה להתיר בעצמו את חבלי הספינה ונמלט מנמל אילת לכיוון המרינה העירונית, שם נעצר על ידי שוטרי יחידת השיטור הימי.

החשוד סירב לשתף פעולה עם חוקרי המשטרה והמכס והובא לבימ"ש, שם שוחרר בתנאים מגבילים הכוללים צו הרחקה מהספינה, הפקדת דרכון וערבות עצמית. אנשי יחידת הסמים של מכס אילת פתחו בחקירת האירוע ובבדיקת הדגים יחד עם הווטרינר העירוני באילת והוחלט כי יושמדו לאלתר מאחר ואינם ראויים למאכל אדם וקיימת סכנה לשלום הציבור אם יגיעו לשווקים המקומיים. חקירה ראשונית העלתה, כי על גבי הארגזים, קיימת תווית עליה רשום כי הדגים נרכשו במצרים והועברו לירדן כשתוקף הדגים לשימוש פג 10 ימים טרם התפיסה על ידי המכס, הדגים נשקלו בעת ההשמדה ונמצא כי מדובר בכמות של 560 ק"ג דגים ולא כפי שמסר החשוד. נחקרו מעורבים נוספים ונמצא כי הדגים נרכשו בירדן והועברו לספינה בארגזים על ידי גורם ירדני. ערך המסים בגין הדגים עומד על כ- 6,000 שקלים.

תמונת כתבה


בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש