פרסומת
דלג

מהלומה לרוכלים בטיילת

מאת: עומר כרמון ● 13/12/2012 15:51 ● ערב ערב 2580
החלטה דרמטית של בית משפט השלום בבאר שבע: השופט איתי ברסלר-גונן, אסר על הרוכלים לעשות שימוש בבסטות בטיילת, החל מה-15 בינואר 2013. אם יורה בית המשפט העליון על סילוקם קודם לכן, קבע השופט, כי הצו ייכנס לתוקף מוקדם יותר
מהלומה לרוכלים בטיילת

לצפייה בסרטון לחצו על כפתור ||

החלטה דרמטית של בית משפט השלום בבאר שבע: השופט איתי ברסלר-גונן, אסר על הרוכלים לעשות שימוש בבסטות בטיילת, החל מה-15 בינואר 2013. אם יורה בית המשפט העליון על סילוקם קודם לכן, קבע השופט, כי הצו ייכנס לתוקף מוקדם יותר.

נציגי הרוכלים הודו כי מצבם המשפטי כעת קשה ביותר. למרות זאת, בכוונתם להגיש ערעור גם על החלטה זו . "גם אם נראה שהקרב המשפטי כמעט אבוד, אסור לשכוח שאת הנושא שלנו אי אפשר לפתור ב'זבנג וגמרנו'", הם אומרים.

ראש ועד הרוכלים זומן לחקירה


ראש ועד הפעולה של רוכלי הטיילת, מאיר תורג'מן, נחקר השבוע בחשד כי ארגן, ניהל והשתתף בהתקהלות אסורה במהלך מחאת בעלי הדוכנים שהתקיימה בשבוע שעבר. ממשטרת אילת נמסר, כי: "ביום שלישי שעבר, התקיימו צעדה והתקהלות בלתי חוקיות במרכז העיר אילת בהן השתתפו כ- 150 אנשים. משטרת ישראל תאפשר כל מחאה לגיטימית, חוקית ומאושרת מחד, ומאידך - תימנע כל הפרה של החוק".

מאיר תורג'מן מסר בתגובה באמצעות משרד יחסי הציבור של רונן צור: "צר לי שהפגנת מחאה לגיטימית של סקטור שלם שנפגע מהחלטה להפסיק את מקור פרנסתו אינה יכולה להתקיים ללא הפרעות מצד גורמים שונים בעיר הזאת. לפני כשבועיים, קיימנו הפגנת מחאה תרבותית, תוך התחשבות בסובבים וללא הפרעה כלשהי לציבור. הבעיה הסתכמה בכך שהמחאה לא תואמה מראש עם המשטרה. לא מעבר לכך. בסיכומו של דבר, שום חקירה או הפרעה כלשהי, לא תרפה את ידינו ומחאתנו המוצדקת. יתרה מכך, מה שמחזק אותנו הן התגובות החיוביות למאבקנו מצד אזרחים רבים המזדהים עם מצוקתנו ואוהבים את הדוכנים שבטיילת. בנוסף לכך, זכינו אני ושאר הרוכלים בנס חנוכה בדמות צו של בית המשפט, המאפשר לנו לעבור את תקופת החג בשקט ולהתפרנס בכבוד ללא אימת הפינוי. לא סביר שמאז עליית ראש העירייה הנוכחי לשלטון חיים מאות ילדים ובני משפחות רוכלי הטיילת בחרדה קיומית, כאשר בנוסף לכך ינסו למנוע מהם את הזכות הבסיסית במדינה דמוקרטית - להפגין את מחאתם על האבסורד המתמשך בעניינם". הרוכלים החלו ביום שני השבוע, לקיים משמרות מחאה מול לשכתו של ראש העירייה.