פרסומת
דלג

מהפך פוליטי והאשמות בערבה התיכונה

מאת: עומר כרמון ● 14/12/2012 19:32 ● ערב ערב 2580
אייל בלום נבחר ברוב קולות, במקומו של עזרא רבינס, שנאלץ להיפרד מתפקידו לאחר תקופת קדנציה אחת. רבינס: "הקושי העיקרי הוא בעיקר מכמות הצביעות מעמיתים לדרך והתחושה שאתה צריך לבוא לעבודה עם נעליים גבוהות, אפילו אצלנו בערבה"
מהפך פוליטי והאשמות בערבה התיכונה

מהפך נרשם השבוע בבחירות לראשות המועצה האזורית הערבה התיכונה. אייל בלום נבחר ברוב קולות, במקומו של עזרא רבינס, שנאלץ להיפרד מתפקידו לאחר תקופת קדנציה אחת.

ראש המועצה הטרי, אייל בלום, אומר ל'ערב ערב', כי ישקול שיתוף פעולה עם אילת בנושאי תיירות ותשתיות. "אני יליד הערבה. מתגורר במושב עידן. נשוי עם שלושה ילדים. עשיתי דוקטורט בביוטכנולוגיה, בתפקיד הקודם הייתי מנכ"ל החברה לפיתוח ובניין הערבה", הוא מספר.

המועצה מקיימת כיום קשר כלשהו עם אילת?
"יש שיתוף פעולה עם חבל אילות. בעיקר בתיירות. יש לנו מחלקת תיירות משותפת. משתפים פעולה בשיווק הערבה ובאירועים. עם אילת עצמה, עדיין לא היו לנו שיתופי פעולה".

ויש כוונה לשנות את זה. אולי לשתף פעולה גם בנושאי תשתיות?
"צריך לשבת ולחשוב. זה בהחלט יכול להיות מעניין".

נפגשת בעבר עם ראש עיריית אילת?
"פגשתי אותו בשנה שעברה בכנס לאנרגיה מתחדשת. אבל לא ישבתי אתו לפגישה".

"הצביעות של עמיתים לדרך"


תוצאות הבחירות בערבה התיכונה לוו באקורדים צורמים. ראש המועצה היוצא, עזרא רבינס, נפרד מהתושבים בכאב: "קיבלתי עשרות טלפונים מתושבים ומגורמים מחוץ לאזור. מנכ"לי משרדים ושותפים רבים לדרך. רבים תמהים על הקשר בין עשייה ציבורית ובחירות במועצה האזורית הערבה התיכונה. כפי הנראה אין הרבה קשר בין השניים. עם כניסתי לתפקיד, בתחילת 2008, התחלתי לבנות את עצמי בכל הקשור לחוסן הנפשי ובניית מעטפת הגנה והבנה שאין קשר בין עשייה ציבורית לבין בחירות. העסק הזה הוא כפוי טובה ובמיוחד בולט בערבה התיכונה. בשנים האחרונות אנחנו מתקשים לאתר בתוך האזור מועמדים טובים שיהיו מוכנים לקחת על עצמם תפקידי שליחות כמרכזי משקים ומנהלים במועצה. הביקורת האין סופית וחוסר הסובלנות כלפי בעלי תפקידים, ההשתלחות וחוסר הפרגון היא נחלתם של רבים באזור. כותב אני מילים אלו לא מתוך כאב וכעס, אלא מתוך ניתוח אמיתי ומפוכח של ההתנהלות באזור, בתקווה שזה יגרום לשינוים המיוחלים. הבחירות למועצה לא היו תענוג גדול עבורי, נחצו קווים, פוזרו שקרים ושמועות, הוגדרו מחנות ופוזרו הבטחות. כל אלה מתוך התנהלות של המטרה מקדשת את האמצעים. ניהול המועצה קצת יותר מורכב משיחות הסלון והרחוב. נושאים כבדים כמו המשך החזקת קו טיסות, חינוך אנתרופוסופי, ביטול הטבות המס, עובדים ומצב החקלאות ועוד סוגיות רבות מורכבות ולא פשוטות, יעמדו על שולחן המועצה ואין קסמים ופתרונות פלא. קיצוצים בתקציבי ממשלה וההחלטה היכן לתקצב ומה לבטל יעמדו על הפרק. בכנות אומר לכם, להפסיד בבחירות זה לא תענוג גדול. הקושי העיקרי הוא בעיקר מכמות הצביעות מעמיתים לדרך והתחושה שאתה צריך לבוא לעבודה עם נעליים גבוהות, אפילו אצלנו בערבה".

ראש המועצה היוצא, כתב דברים לא כל כך נעימים, אמרנו לבלום.
"כן, הוא כתב את זה מתוך כאב. אבל זה לא מעניין כרגע", הוא השיב.