פרסומת
דלג

קופאים מקור

מאת: אסטר שטרית ● 19/12/2012 13:02 ● ערב ערב 2581
השבועות האחרונים הקפיאו את תושבי אילת. אחרי חודש מלא בשיטפונות, הגיעו לילות הקור כיאה למזג אוויר מדברי. כתבת 'ערב ערב' יצאה לבדוק איך נערכים האילתים לקור הזה וחזרה עם טיפים מחממים. מי אמר שאין חורף באילת?
קופאים מקור

לצפייה בסרטון לחצו על כפתור ||

פוך אווזים שמן, פיג'מות ארוכות, מפזר חום, הפעלת חימום באוטו - בטח לא משהו שהייתם מצפים לראות בשימוש של תושבי אילת. אלא שהחורף הגיע גם לעיר הלוהטת והקפיא את כולם. ולא, לא דמיינתם. חודש דצמבר היה קר מהרגיל. מהשירות המטאורולוגי הישראלי נמסר, כי טמפרטורת המינימום היומית הממוצעת של החודש הנוכחי הינה 11.2. לא משהו שאנחנו מורגלים אליו. איך תושבי אילת מתמודדים עם הקור, מה זה עושה לתיירות ואיך אפשר לוותר על הים? התושבים עונים.

"שמיכות ומעילים ברכב"תמונת כתבה


שם: איתן שוורץ
עיסוק: בעלים של מצפה הכוכבים
איך מתמודד עם הקור בחוץ? "בלי שום בעיה. בימים אלו יש ברכב שלי הרבה שמיכות ומעילים, כבר אין מקום לשבת בו. אני אומר לאנשים הבאים לתצפיות הכוכבים להגיע מוכנים לקור בשטח. למזלי, אין הרבה רוחות וזה מאוד עוזר ליהנות מהתצפית בלי בעיה".
איך מחממים את הבית? "אני לא מחמם את הבית, השמש מספיקה לנו. אם ממש קר - אני שם גרביים".
מקום בילוי בחורף? "במיוחד בימים כאלה שאי אפשר לשבת בים, זה הזמן ליהנות מהכוכבים שלנו במקומות החשוכים. זה הדבר הכי יפה לעשות, ליהנות מהמדבר, לשבת מסביב למדורה, לצפות בכוכבים, להיות עם המשפחה בשטח. אין לנו קור רציני, אפשר להתלבש טוב ולבצע הכל ללא בעיה".

"בחורף מתחבאים בתוך בניינים"תמונת כתבה


שם- מוריס אביטן
עיסוק- מציל בחוף הדתיים
איך מתמודד עם הקור בחוץ? "קצת קריר אז אני דואג ללבוש סווצ'ר כשאני בחוף. אך אין הרבה שינוי בכמות האנשים שמגיעים לחוף, החורף באילת בנוי על קבוצות שמגיעות לחוף, זה לא מונע מהן להגיע. החוף הזה בנוי בשבילם. בנוסף, אילתים בודדים באים לטבול בימי שישי".
איך מחממים את הבית? "עם הרבה אהבה ואוכל חם. באילת זה מאוד תלוי איפה אתה גר ובאיזה צד אתה גר, רוב האילתים משתמשים במיזוג מרכזי אך אצלי בבית לא, כיוון שחימום זה מאוד לא בריא. אני שם שטיח בבית, סוגר את החלונות. לובשים משהו נעים וארוך, טרנינג ונעלי בית, ועוד חודש-חודשיים אני מאמין שכבר נחזור לקיץ".
מקום בילוי בחורף? "בחורף מתחבאים בתוך בניינים. עם טיפת רוח קשה לאנשים להגיע לשחות בים, אז הילדים שלי מגיעים לים מדי פעם כדי לדוג, או מטיילים בקניון 'פארק הקרח' החדש. את האמת, אין הרבה מה לעשות".

"פטריות חימום באזור הפתוח"תמונת כתבה


שם- בן עדה
עיסוק- מבעלי פאב 'הדובים' ופאב '24'
איך מתמודד עם הקור בחוץ? "החורף תמיד משפיע על העיר אילת, אין מה לעשות, חורף הוא תקופה של בית. למען התיירים והבליינים של הפאב אנחנו שמים פטריות חימום באזור הפתוח של הפאב ובלי קשר, אנחנו אנשים חמים".
איך מחממים את הבית? "אני כמעט לא בבית, אבל יש בו שמיכות נעימות שעוזרות להתחמם".
מקום בילוי בחורף? "כמובן שב'דובים'. בתקופה האחרונה התחלנו עם מסיבות גם בצהריים, כך שזה מעביר את השעמום של החורף".

"הרקדות בצהריים"תמונת כתבה


שם- עירית שוורץ
עיסוק- מרקידה ריקודי עם באילת
איך מתמודדת עם הקור בחוץ? "הקור מונע מאיתנו לבצע את ההרקדה בשעות הערב בגלל שהיא נעשית במקום פתוח, לכן מתחילת דצמבר החלטתי להזיז את שעות ההרקדה לצהריים. במידה וההרקדה נעשית בשעות הערב,היא נערכת במקום סגור, בד"כ במתנ"ס 'שחמון'. ההרקדות בטיילת יחזרו לשעות הערב רק בסוף חודש מרץ, שיתחמם לקראת הקיץ".
איך מחממים את הבית? "למזלי הבית כבר די חם בזכות מיקומו, אך כשהקור מוגזם, אני מפעילה את המזגן על חימום וזה עושה את העבודה".
מקום בילוי בחורף? "למרות החורף, אני הולכת לשחות כל יום בים, שום דבר לא ימנע את זה ממני. אך אני כמעט ולא יוצאת לבלות בגלל הקור, חוץ מהצגות נחמדות שיש מדי פעם, אני מעדיפה להישאר בבית. אני לא טיפוס של חורף , אני מאמינה שרוב תושבי אילת כאלה".


"שימוש בביגוד תרמי"תמונת כתבה


שם- ליאור לב
עיסוק- משווק אטרקציות באזור הטיילת
איך מתמודד עם הקור בחוץ? "בבוקר יש הרבה אנשים, אך אין ספק כי יש ירידה בכמות האנשים בשעות הערב. אני משתמש בביגוד תרמי כדי לעמוד בקור, מכנסיים, חולצה ואפילו גרביים תרמיות, אחרת קר מדי להיות שם כמה שעות. עם ביגוד תרמי מרגישים כמו בקיץ".
איך מחממים את הבית? "הבית לא קר למזלי".
מקום בילוי בחורף? "בשעות הבוקר לא ממש קר, לכן אפשר לצאת לטיולים בספינות וביאכטות. גם צלילה עם ביגוד תרמי היא אפשרית גם בחודשי החורף ומהנה. בשעות הערב, כמו בקיץ, נכנסים למקום סגור, פאב, מועדונים ולמשפחות - סרט טוב זה בילוי נחמד".

"לתת הגנה לחיות במקום סגור"תמונת כתבה


שם- לימור כהן
עיסוק- בעלת המקום 'לימור חיות'
איך מתמודדים עם הקור בחוץ? "קודם כל, בשביל לשמור על החיות, חייב להגן עליהן מהקור. כלב למשל חייב להיות מוגן. אם הוא ישן בחוץ, יש לספק לו מלונה, סוודר, מקום סגור שייתן לו הגנה. אם הכלבים בתוך הבית- אין שום בעיה, אך רצוי להשכיב אותם על שמיכה או מזרן ולא על הרצפה, כיוון שהם יכולים להתקרר במהירות. אצלנו בחנות אנחנו משאירים את הכלבים בתוך החנות בלילה בתקופת החורף יחד עם שאר החיות הרגישות. חשוב להכניסם למקום סגור בשביל להגן עליהם מפני הקור. לכל בעל כלב ללא שיער - יש לדאוג לסוודר צמר דק, גם במתחם הבית, כל עוד זה לא מציק לכלב".
איך מחממים את הבית? "אין צורך בחימום הבית, הפוכים יצאו החוצה. לכלבים שלי שאין שיער - אני שמה סוודר, ולמי שיש שיער, מקבל שמיכה. כולם ישנים על מיטות בד עם שמיכות".
מקום בילוי בחורף? "תקופת החורף היא תקופה טובה לטייל עם בעלי החיים בחוץ, בעלי החיים אוהבים את מזג האוויר הקריר, להבדיל מחודשי הקיץ החמים בעיר בהם חיות יכולים לאבד נוזלים ולהתייבש. בערבים עדיף להשאירם במקום סגור או לעשות טיול קצר".

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש