פרסומת
דלג

הצעירה לפקד אדרי: "אתה תותח". אדרי: "אני יכול להפעיל קשרים"

מאת: עומר כרמון ● 20/12/2012 19:35 ● ערב ערב 2581
לידי 'ערב ערב' הגיעה הקלטת המלאה שהוקלטה בסתר במשטרת אילת, על ידי צעירה שהציגה עצמה כמארגנת מסיבות. אנו חושפים את חילופי הדברים שבה. ביום ראשון הפגין מוריס והבה עם כמה מחבריו מול מטה המשטרה ונשא שלט עליו נכתב: "ד"ש ממקס. גם המחיר יהיה בהתאם". הוא עוכב לחקירה ושוחרר לאחר כשעתיים
הצעירה לפקד אדרי: ''אתה תותח''. אדרי: ''אני יכול להפעיל קשרים''

לפני שבועיים, שידרה תוכנית התחקירים, 'כלבוטק', קטע קצר וערוך, מתוך סרטון שהוקלט בסתר על ידי צעירה שהציגה עצמה כמארגנת מסיבות. הצעירה, שנשלחה על ידי קצין המודיעין והבילוש לשעבר במשטרת אילת, מוריס והבה, קבעה פגישה עם קצין הרישוי והאבטחה במשטרת אילת, מקס אדרי וטענה, כי ברצונה לארגן אירוע בחוף 'הדקל'. קצין הרישוי, פקד מקס אדרי, נשמע אומר בהקלטה, כי חברת האבטחה 'טי ביטחון', בבעלות בנו של והבה, אינה מאושרת לאירוע, מכיוון שהיא "מביאה אנשים מהרחוב". כמו כן, התפאר הקצין ביכולתו לסייע לצעירה בהשגת הנחות מעסקים פרטים שיסייעו לה בהפקת האירוע.

 

מח"ש חוקרת

 

לידי 'ערב ערב' הגיעה הקלטת המלאה שצולמה בסתר במשרדו של אדרי במרחב אילת. אנו מביאים לראשונה את חילופי הדברים שבה. הקלטת הועברה לפני שלושה חודשים למחלקה לחקירות שוטרים. ממשרד המשפטים נמסר לנו השבוע: "בהתאם למדיניות מח"ש, אין היא מתייחסת לשאלות הנוגעות להליכי חקירה אלא מקום שבו מתנהלים הליכים גלויים, וזאת לאור אופייה של מח"ש כגוף חוקר ומטעמים ברורים. יודגש כי אין באמירה כללית זו משום התייחסות לשאילתא הספציפית, בהתאם למדיניות הנוהגת".

המוזכרים בקלטת, אליהם פנינו, ביקשו שלא להגיב רשמית לדברים שנאמרו בקלטת על ידי מקס אדרי, אולם בשיחות שלא לייחוס, הביעו זעם רב על שרבוב שמם לפרשה והכחישו כל קשר בלתי תקין עמו. מערכת העיתון מבקשת להבהיר כי היא אינה טוענת כל טענה כנגד מי מהמוזכרים בתמליל.

ממשטרת מרחב אילת נמסר: "במשרד הרישוי והאבטחה של משטרת מרחב אילת ישנן רשימות של חברות האבטחה המאושרות על ידי משטרת ישראל ויתר נותני השירותים כגון: יועצי בטיחות, קונסטרוקציה, חשמל וכו'. אין זה מתפקידה של המשטרה להמליץ על נותן שירות כזה או אחר, אולם הרשימות המצוינות לעיל ניתנות לכל דורש. לחברת האבטחה הנדונה רישיון ממשרד המשפטים כחברת שמירה בלבד ואין היא מאושרת לפעול כמפעל ראוי להחזקת נשק, מכאן שאין החברה יכולה לפעול באירועים, מוסדות או מתקנים בהם נדרשת אבטחה חמושה. תלונת בעל החברה הועברה למחלקה לחקירות שוטרים ונבדקת על ידם. אירועים המחייבים עמידה בתנאי רישוי שמציבה המשטרה, ההחלטה לגבי הצבת שוטרים בתשלום, מאבטחים וסדרנים באירועים מתקבלים ע"י המפקד (מרחב/תחנה) כחלק מתנאי הרישוי בהתאם לסוג האירוע, היקפו והסיכונים שיכולים להתקיים בו. לפיכך, בהתאם להחלטת המפקד, ייתכן אירוע בו ידרשו לפעול יחדיו שוטרים, סדרנים ומאבטחים". במשטרה סירבו בכל תוקף לאפשר לנו לדבר עם מקס אדרי. לטענתם, נאסר עליו לדבר והוא מנוע מכך בכל מקרה, מכיוון שהנושא נמצא בחקירת מח"ש.

 

"אמרו לי שאתה תותח"

 

להלן התמליל המלא. הצעירה, המציגה עצמה כמארגנת מסיבות, מתיישבת במשרדו של אדרי, מניחה על השולחן מחזיק מפתחות שמשמש גם כמצלמה, והשיחה יוצאת לדרך.

הצעירה: "מדובר על מסיבה ביום שישי ב-28 בחודש. להקה של קהל ספציפי, אתה יודע. קהל של דוברי רוסית. אתה מכיר את (פסטיבל, ע.כ) 'צונאמי' שהיו בנתניה, הם החליטו להישאר ולעשות את האירוע ביום שישי. מה שקורה, זה ככה. אני הייתי במד"א, הייתי אצל ג'קסון, לקחתי הצעת מחיר" (מראה לו את החומר)

אדרי: "זה שלך?"

הצעירה: "כן, יש המון דברים כשמתעסקים בשיווק"

אדרי: "כמה אנשים?" הצעירה: "בין 2,000-3,000. 2,500-3,000" אדרי: (נאנח) "יש הבדל. אני אגיד לך למה. מ- 3,000, כמעט הכל עולה לך יותר. מד"א עולה לך יותר"

הצעירה: "אחריך אני הולכת ל'יוסי במות'?"

אדרי: "זה כבר. מה שתצטרכי אני אכוון אותך" הצעירה: "אמרו לי שאתה תותח. לא סתם באתי הנה"

אדרי: "אני משתדל. אני משתדל".

 

"בנות, אין מה לדבר"

 

אדרי: "קהל? תלכי על הגבוה 3,000 בסדר? בכוונה. מקסימום, מה שעושים זה אם חס וחלילה לא תצליחו, אני אקצר לך תהליכים. נתנו לך שוטרים בשכר, אז אני מוריד אותם באמצע. מה את רוצה שיהיה שם? מיצגים, די. ג'יי, מה את עושה?"

הצעירה: "יש לנו די. ג'יי, חימום ולהקת 'ניקיטה'"

אדרי: "איך אמרת? ניקיטה?"

הצעירה: "מה, אתה לא מכיר?"

אדרי: "אני הייתי בהופעה של להקת 'גאנז פיסטנס' משהו?"

הצעירה: "אוקיי" אדרי: "'קווסט פיסטולס'. נכון? איזה מדהימים הם. יש לי חבר טוב, מפיק בתל אביב, הוא עשה שם משהו, פשוט לא יאומן. קהל יפה. בנות, אין מה לדבר. גברים פחות, כולם מבוגרים כאלה. אשכרה (מילה לא ברורה). אמרה לי: 'אתה קצין משטרה, כפרה'. זה היה פשוט מדהים. אני אומר לך, הייתי שם בכמה אירועים שלהם, ואז הוא בא לפה, רצה לעשות פה. עשה פה איזה אירוע אחד. אמרתי לו שזה לא בשבילו. אנשים לא מתחברים לאירוע. אבל אנשים ברמה מטורפת".

 

"תגידי שמוריס שלח אותך"

 

הצעירה: "עכשיו ככה, לגבי מחסומים. מהנדס אמור להיות?"

אדרי: "יועץ בטיחות"

הצעירה: "בטיחות, חייבת?"

אדרי: "בטח. את רוצה שאני אפנה אותך?"

הצעירה: "אני אשמח"

אדרי: "יש לי פה. תגידי לו שמוריס שלח אותך. זה גם יהיה בהתאם. ואם יהיו בעיות, תגידי לי (מחפש ומוצא את המספר בספר הטלפונים בטלפון הנייד שלו - השם והמספר שמורים במערכת, מכיוון שרעייתו של האדם טענה השבוע כי הוא חש ברע ומאושפז בבית החולים ולא יכול להגיב, ע.כ). עכשיו, אבטחה, אני לא קובע לך עוד"

הצעירה: "לגבי אבטחה. עשיתי ככה בדיקה. יש את 'איי טים', אבל בעל הבית לא מעוניין. יש את ה'אלפא'"

אדרי: "אלפא זה רוסים"

הצעירה: "רוסים, נכון. ויש את ה'טי ביטחון'"

אדרי: "שלילי"

הצעירה: "למה?"

אדרי: "מה? נתן לך מחיר טוב"

הצעירה: "לא מכירה מי זה"

אדרי: "לא. אני לא מאשר אותו". 

הצעירה: "אוקיי"

אדרי: "אין בעיה. אני אוציא לך רשימה, אני אגיד לך את האמת, פה אני זז. אני אוציא לך רשימה של מי מאושר. את בוחרת. כי אני לא. הם גם יודעים את זה (מחקה אותם): 'מקס, אבל אנחנו טובים'. לא מעניין אותי. כולם טובים. כולם היו בניי". 

הצעירה: "על מי אתה ממליץ?"

אדרי: "אני לא יכול להגיד לך שם. אני יכול להגיד שהשמות שאמרת. סתם דוגמא: 'אלפא', הם בסדר גמור. למה הוא לא רוצה את 'איי טים'. מה יש לו איתו?"

הצעירה: "לא יודעת. את 'טי' לא מכירה"

אדרי: "זה אין לו. הוא לא יכול להביא לך את האנשים. עזבי אותך. הוא יביא לך אנשים מהרחוב, אני לא אסכים בשבילו. אוקיי. שמעי. אני אגיד לך את האמת, גל מהדקל, שם את רוצה לעשות את האירוע?"

הצעירה: "אצל ג'קסון"

אדרי: "גל זה השותף שלו. הוא יגיד לך: אני עובד עם חברה מסוימת. זה גם הגיוני, כי כל אחד דואג לאינטרסים שלו. אין לך בעיה אתם, הם בסדר. גם יבגני, הבעלים, דובר רוסית. באמת שהוא סבבה. דברי אתו. גם שם תשתמשי בשם שלי. תגידי לו, מקס מוסר לך ד"ש חם. גם המחיר יהיה בהתאם. בואי נעשה ככה: שוטרים בשכר, נקבע לך כבר לקראת הזה, תהיה לך פגישה מסודרת".

 

"אל תדאגי, עוזר לכולם, אם צריך"

 

הצעירה: "הבנתי גם שצריך להחתים כרטיסים אצלך?"

אדרי: "לא צריך. אני נותן לך. זה מיותר, אני סומך עלייך. תביאי 5,000? איך תעשי את זה? מה שכן, תוציאי הצהרה. מה שכן, מפה, את הולכת לעירייה. סליחה, לא לעירייה. את הולכת לג'קסון, שהוא יעשה את זה על הרישיון שלו. כשסגרת אתו, הוא מגיש לי כבר את הכל. אני עובד מולו. את המפיקה, מבחינתי. את תהיי מעודכנת בכל, אבל הרישיון הוא שלו. זה מיותר שתוציאי רישיון. את על רישיון שלו. הוא יעבוד מולי. אני אוציא לו דרישות מסודרות. הוא מכיר את כל הדרישות. הוא יודע את הכל. הוא יגיד לך, שמעי, 'צריך זה', 'צריך זה'. תגידי לו: 'אין בעיה'. עכשיו, להיות חכמה. את תבדקי. כי כל אחד גוזר פה. אני לא רוצה שידפקו לך את האירוע. בסדר? כי כל אחד גוזר. תעשי חשבון שלך. תבדקי מה נוח לך, מה טוב לך. אל תשכחי שזה קהל מסוים. הוא עושה שם דברים יפים. שולחנות, אם אתם רוצים שולחנות, לא רוצים שולחנות. לא יודע מה הראש שלכם. שבי אתו מסודר. הוא יוציא לי... 3,000 זה 'פינאטס' שמה. במקום הזה, גם ל-10,000 אין בעיה. לגבי תפאורה, 'יוסי במות' הוא היחיד באילת שיעשה לך את כל הדברים שם. זה שי. גם לו תמסרי ד"ש ממני. וזהו. ישאלו אותך מאיפה את מכירה? 'חברים טובים'. בסדר? לא ישאלו שאלות, מה נעשה מה? אל תדאגי עוזר לכולם אם צריך".

 

"אני יכול להפעיל קשרים"

 

אדרי: "איך הקהל שלך מגיע?"

הצעירה: "הם מגיעים לבד"

אדרי: "במלונות בסוף שבוע כזה?"

הצעירה: "כן, קונים כרטיס ומגיעים לבד. יש כמה אוליגרכים שמגיעים לפני. איך בלעדיהם?" (צוחקת)

אדרי: "אפשר בלעדיהם? את יודעת מה? אני מחזיק מהם. היה במקום הנכון בזמן הנכון, זה כייף, באמת"

הצעירה: "טוב, שכחתי משהו. עירייה?"

אדרי: "לא שגל ג'קסון. יש לו 14 יום לפני האירוע להגיש לי. רק דיברת אתו בטלפון או שהוא ראה אותך?"

הצעירה: "נפגשתי כמובן. זה חשוב"

אדרי: "זה חשוב. חלאס. גם הופעה חשוב. במשטרה לא. לא חסר פה. מה שכן, אני יכול להפעיל קשרים, לכוון אותך. אין בעיה"

הצעירה: "מאה אחוז. אז אנחנו נהיה בקשר. יש לי את הטלפון שלך".

תמונת כתבה

 

והבה הפגין ועוכב לחקירה

 

 ביום ראשון, הפגין מוריס והבה, עם כמה מחבריו, מול מטה מרחב אילת. הם נשאו שלטים, עליהם נכתב: "ד"ש ממקס. גם המחיר יהיה בהתאם". "שוטרים העושים עבודתם נאמנה, אל תתנו לתפוחים רקובים לקלקל לכם את השם". ואפילו ציטוט משיר של חיים נחמן ביאליק: "אם יש צדק, נא יופיע מיד". לאחר דקות אחדות, התבקש והבה להתלוות לשוטרים שיצאו מהמטה, והוא עוכב לחקירה למשך כשעתיים. דובר מרחב אילת, פקד ליאור בן סימון, מסר בתגובה: "ביום א' עוכב מר והבה לחקירה במשטרת מרחב אילת בחשד לארגון התקהלות אסורה של שבעה אנשים שהניפו שלטים בחזית תחנת המשטרה. בתום חקירתו שוחרר".

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש