פרסומת
דלג

קרב חדש סביב האולם בבית הספר 'צאלים'

מאת: עומר כרמון ● 18/1/2013 12:57 ● ערב ערב 2585
בניית אולם הספורט בבית הספר 'צאלים' שוב נתקלת במהמורה בלתי צפויה. כזכור, לפני כשנתיים, פסל בית המשפט את החלטת ועדת המכרזים והורה למסור את בניית האולם לקבלן שדורג בידי הוועדה במקום השני. לפני שנה, פרצו חילופי ההאשמות בין הקבלן לבין מהנדס העירייה. כעת, נוצר מוקד מתיחות חדש
קרב חדש סביב האולם בבית הספר 'צאלים'

הפעם, הנצים הם אדריכל הפרויקט - מוטי בודק, ומי שרואה עצמו כמתכנן האולם – גבריאל טרכטנברג.

"יש פה בעיה של בטיחות”


עורך הדין איתן הברמן, המייצג את חברת 'א.ט מהנדסים', בבעלות טרכטנברג, הודיע השבוע לעיריית אילת, כי החברה אינה רואה עצמה יותר אחראית יותר לבטיחות האולם, זאת מכיוון שאדריכל הפרויקט הודיע על הפסקת הקשר עמה. "יש פה בעיה של בטיחות", אמר הברמן ל'ערב ערב', "את התכנון ההנדסי של אולם הספורט עשה אביבי אקסלרוד ז"ל שנפטר בחודש פברואר בשנה שעברה. מי שנכנס לנעליו של אקסלרוד מבחינת התכנון, הוא המהנדס גבריאל טרכטנברג. לאחרונה חזר טרכטנברג מחו"ל, והופתע לשמוע כי מוטי בודק הודיע למחלקת ההנדסה בעיריית אילת, כי החליט להחליפו במהנדס אחר. הודענו לעירייה שמשכנו את האחריות שלנו כלפי הפרויקט ואנחנו לא עומדים יותר מאחורי הצהרתנו שאנו עומדים מאחורי תכנון השלד. הגשנו תלונה ללשכת המהנדסים ובכוונתנו להגיש עתירה משפטית נגד עיריית אילת".

"פרויקט ייחודי שזכה לפרסום רב”


אדריכל אולם הספורט בבית ספר 'צאלים', מוטי בודק, מסר בתגובה: "כל הסיפור הוא אסתרא בלגינא קיש קיש קריא (מטבע אחד בתוך כד מרעיש יותר מכד מלא במטבעות ע.כ). אני מתכנן האולם ואני חתום על הבקשה להיתר בניה, כך שבראש ובראשונה כל האחריות המקצועית מוטלת עלי. המהנדס ישראל לוי שתכנן בזמנו גם את מבנה בית ספר 'צאלים' הסמוך, חתום על הבקשה להיתר הבניה של אולם הספורט ועל המסמכים הנלווים אליה כמתכנן שלד הבניין ולפיכך, אחריותו לתכנון הבניין נותרה בעינה במהלך כל תקופת הפרויקט. עקב אילוצי לוחות זמנים, גויס המהנדס אביבי אקסלרוד, ערב הוצאת המכרז לסייע בהכנת כתבי הכמויות והתכניות הנדרשות להקמת המבנה והתבסס בעבודתו על תוכניותיו של המהנדס ישראל לוי. לאחר פטירתו הפתאומית של אביבי אקסלרוד ועקב אי יכולתו ואי רצונו של המהנדס גבי טרכטנברג שהיה אמור להמשיך את פעילות משרדו של אביבי להוסיף ולסייע בהפקת תוכניות ובפיקוח עליון, המשיך המהנדס ישראל לוי את עבודתו המקורית בפרויקט יחד עם עריכת ביקור באתר, ביצוע פיקוח עליון, מתן אישורי יציקה והכנת התוכניות הנדרשות. הוא מהנדס הקונסטרוקציה של הפרויקט לכל דבר ועניין כולל כל האחריות הכרוכה בכך. יש להדגיש, כי פרויקט מרכז הספורט 'צאלים' באילת הוא פרויקט ייחודי שזכה כבר לפרסום רב בארץ ובעולם, והוא תוכנן על ידי צוות אדריכלים ומהנדסים מנוסים ומבוצע בהתאם לחוקים ולתקנות העדכניים והמחמירים ביותר כשאנשי עיריית אילת מקפידים בעניין זה על קוצו של יוד".
מהעירייה נמסר בתגובה: "לעירייה חוזה לתכנון מול האדריכל מוטי בודק. אין ולא הייתה כל התקשרות עם חברת א.ט מהנדסים".

הבהרה:

מערכת העיתון מבקשת להבהיר כי עו"ד איתן הברמן ציין כי החלפת מהנדס הפרויקט מהווה בעיה בטיחותית ואין להסיק מכך כי ישנה בעיה בטיחותית בקונסטרוקציה של המבנה".


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש