פרסומת
דלג

מי שמע על פלפלים בצבע שוקולד?

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● 30/1/2013 11:30 ● ערב ערב 2587
ומה אם היינו מספרים לכם שיש פלפלים בצבע שוקולד, פלפלים בצבע סגול כהה, עגבניות מפוספסות או שמא תעדיפו מתוקות במיוחד בצבע ורוד, מילונים מתוקים שמגדלים דווקא בחורף ועוד פיתוחים מרהיבים כחול לבן?. את כל אלו ועוד הרבה דברים מעניינים יוכלו לראות מקרוב באי היום הפתוח ב'חוות יאיר'. תחנת המחקר והפיתוח בערבה שמנסה לעשות לחקלאים חיים יותר קלים ולבטח יותר מתוקים
מי שמע על פלפלים בצבע שוקולד?

תמונת כתבה


שעה וחצי נסיעה מאילת על כביש הערבה. שלט קטן מפנה ימינה לכיוון מושב 'חצבה', רגע לפני הכניסה בשער המושב מוביל שביל צידי לכיוון 'תחנת יאיר', מרכז המחקר והפיתוח בערבה.
עשרות אלפי איש, ביניהם חקלאים, אנשי מקצוע וסקרנים למיניהם, מילאו בימים רביעי וחמישי השבוע את המקום ביום הפתוח המסורתי שמתקיים כאן אחת לשנה כבר 22 שנים ברציפות וכי מה יכול להיות מעניין יותר מאשר לראות ולבחון מקרוב את כל הפיתוחים העכשוויים בתחומי החקלאות, באירוע שהפך זה מכבר לאירוע החקלאות הגדול בישראל. חוויה המשלבת הפנינג של שוק איכרים יחד עם סיורים, הסברים והדרכות מקצועיות.
"אנחנו הם אלו שצריכים לתת תשובות לחקלאים שלנו על בעיות שצצות ולפתח כל מה שיכול להקל, לחסוך וליעל את העבודה החקלאית", מסביר השבוע אילון גדיאל, מנהל התחנה בערבה. "כמו גם פיתוח זני ירקות ופירות שונים שיתנו פתרון שיווקי למגדלים".

יחי הפלפלים


אחד ממיני הירקות שזוכים לעדנה בחממות הפיתוח ב'תחנת יאיר' הוא הפלפל ולא בכדי. בערבה מגדלים כיום כ – 20 אלף דונם פלפלים, מה שאומר שאם אפשר לגוון את הסוגים, הטעם, מה טוב. כך למשל תמצאו במו"פ מיני זנים מעניינים של פלפלים- החל מפלפלים בצבע שוקולד, שהטעם שלהם אגב מתוק להפליא, אבל לא מזכיר במאום את השוקולד המוכר, דרך פלפלים קטנים במיוחד, פלפלים בצורת סביבונים (לא רק לחנוכה), פלפלים ארוכים במיוחד ודקים שמתיקותם גבוהה, פלפלים סגולים ואפילו כאלו עגולים בצבעים אדום וירוק שלא מזכירים במאום את צורת הפלפלים להם אנו מורגלים. אם לא די בחזות השונה, כאן דואגים לפתח מיני פלפלים בעלי רמות גבוהות במיוחד של ויטמינים ואנטיאוקסידנטים כמו שמסביר אילון: "אם בפלפל רגיל יש רמה של וויטמינים ואנטיאוקסידנטים גבוהה פי ארבע מבתפוז, הרי שבפלפלים החדשים שאנחנו מפתחים יש רמות גבוהות אפילו יותר, עובדה שמסייעת במכירת התוצר לחו"ל תחת הכותרת- פלפל בריא מהרגיל".
גם העגבניות זוכות כאן לעדנה פיתוחית, כמו למשל עגבנייה בדמות פעמון, עגבניות וורודות המרתקות לא רק בזכות צבען המרהיב, אלא גם בזכות טעמן האטרקטיבי ואי אפשר להתעלם מעגבניות הזברה או אלו הפחוסות משהו, שהיקפן גדול במיוחד והן מתאימות בדיוק ללחמנייה של ההמבורגר. תחשבו איזה רעיון גדול- לפתח עגבנייה שתמצא את מקומה בנוחות מירבית על הלחמנייה העגולה. חוץ מזה תמצאו כאן מלונים מתוקים במיוחד, בצורות שונות מזנים חדשים שגדלים בניגוד למקובל בחורף, אבטיחים אישיים בגודל 2-3 ק"ג ועוד.
מלבד הצבעים המיוחדים, הצורות והטעם, דגש בפיתוח הזנים השונים מושם על עונות הגידול. "הרעיון הוא לגדל את הזנים כך שבחורף נוכל לשלוח אותם לאירופה הקפואה אז יש שם מחסור רב בפירות ובירקות", מבהיר אילון, "הרעיון הוא לגדל כמה שיותר גידולים בחורף הישראלי, בשמש הנהדרת שיש לנו בשפע בערבה".
מי שעובר בין החממות ומתרשם מזני הפירות והירקות החדשים עלול לשכוח לרגע את תהליך המחקר שעומד מאחור. 25 חוקרים ואנשי מקצוע העובדים במו"פ ומתגוררים כולם בערבה, חתומים על כל אלו. "טיפוח של זנים חדשים דורש הרבה מאוד מחקר", מזכיר אילון, "ובדיקת התאמת גידול באזור הערבה. את רואה עגבנייה מזן חדש שלא ראית והיא רק התוצר של תהליך שלם, שכולל מחקר סביב השאלה איך להשקות, איך לעשות שהקרקע תניב את המקסימום, איך להצליח לגדל בקרקע המקומית ועוד". אין פלא איפה שלמעלה מ – 90 אחוז מכלל הזנים שמפותחים כאן, כלל לא יימצאו על המדפים בסופרים המוכרים בארץ אלא מיועדים לייצוא.
ולא רק פירות וירקות, אלא גם ענף דגי הנוי המתפתח בערבה זוכה במו"פ למחקר ופיתוח. "אנחנו מנסים לאקלם באזור דגי נוי ממינים שונים מה שמצריך הרבה עבודה", מסביר אילון
בהקשר לדגי הנוי שגם הם מיועדים לייצוא. "תיקחי למשל דג שחי בטבע, את לא מכירה את מנגנון הרבייה שלו בשבי ורוצה שגם בשבי הוא יתנהג כמו בטבע ויתרבה, צריך ללמוד איך ובמה להזין אותו, איך להימנע ממחלות ועוד, זה עסק מורכב ומדויק שמצריך בין השאר הרבה מעקבים. היום אנחנו יכולים לומר בגאווה, שיש מינים שהצלחנו איתם. כיום כבר יש 17 חוות דגי נוי בערבה והתקווה שגם ענף זה יילך ויגדל. יש בהחלט ביקוש לדגי נוי בעולם, אבל מאחר ומדובר במותרות, כשיש משבר כלכלי גם זה מצטמצם".

עד כמה אתם מרגישים את המשבר הכלכלי?
"מרגישים. היום קשה יותר למכור, אבל אנחנו אופטימיים בדרך כלל".
אז אם באחד הימים בכל זאת תיתקלו באחד הסופרים בעיר בפלפל מתוק וחום כצבע השוקולד, אל תשכחו שיש לו אבא וגם אמא אי שם במו"פ בערבה. ואם תשאלו אותם, כל אלו הם רק ההתחלה.
אם פספסתם השנה את היום הפתוח, אל דאגה, בשנה הבאה הם ישובו חזרה. מומלץ לעקוב אחרי הפרסומים.

חדשות אילת