פרסומת
דלג

תחנת הרכבת של אילת תמוקם בשדרות התמרים

מאת: עומר כרמון ● 31/1/2013 11:35 ● ערב ערב 2587
הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה החליטה, כי תחנת רכבת הנוסעים העירונית תיבנה בשטח שבו נמצא כיום טרמינל שדה התעופה. מסוף המטענים ומתחם התפעול והתחזוקה של הרכבת ימוקם סמוך למחסום הכניסה לעיר - ליד האגם החדש. מאזור שחורת לנמל אילת מתוכנן מסוע תת קרקעי שישמש להובלת מטעני הפוספט והאשלג
תחנת הרכבת של אילת תמוקם בשדרות התמרים

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה החליטה השבוע, כי תחנת רכבת הנוסעים של אילת תמוקם מול שדרות התמרים, במקום שבו נמצא כיום טרמינל הנוסעים של שדה התעופה.

מסוף המטענים ומתחם התפעול והתחזוקה של הרכבת המתוכננת ימוקם סמוך למחסום הכניסה לעיר, ליד האגם שנוצר בחודש נובמבר לאחר השיטפון בנחל שחורת.

מכיוון שבשטחו הדרומי של שדה התעופה הנוכחי עובר שבר גיאולוגי פעיל, קבעה הוועדה כי אם יימצא שמיקום טרמינל הנוסעים הנוכחי אינו מתאים להקמת תחנת רכבת, תוקם תחנת הרכבת העירונית בקצהו הצפוני של שדה התעופה הנוכחי (ליד כיכר טורונטו, מול 'הביג'). ההחלטה מתבססת על ההנחה כי שדה התעופה של אילת יועתק לבאר אורה.

חברי הוועדה בחרו למקם את מסוף המטענים סמוך לאזור התעשייה שחורת ולא ליד באר אורה, מכיוון שהפגיעה הסביבתית במקום שנבחר תהיה קטנה יחסית, ובעיקר כדי לאפשר הקמת מסוע תת קרקעי, שיעבור מתחת לעיר אילת עד לנמל, ודרכו יועברו מטעני הפוספט והאשלג.

בחברה להגנת הטבע הביעו הסתייגות חריפה במהלך הדיון, מקביעת מיקומי מסוף המטענים ותחנת רכבת הנוסעים. לטענתם, אין כל היגיון בדיון ובהחלטות, בשעה שעדיין לא הוחלט האם נמל אילת יישאר במיקומו. האם יוקם נמל תעלה (שיביא להעתקת הנמל לאזור מסוף רבין) והאם הרכבת תמשיך לנמל או לא.

חדשות אילת