פרסומת
דלג

אניה גרום- אלופת ישראל

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● 20/2/2013 15:11 ● ערב ערב 2590
אם למישהו עוד היה ספק בכך שאניה גרום, השחיינית האילתית המוכשרת הולכת בעקבות אחותה יוליה בנך, הרי שהשבוע חתמה גרום על הקבלה. באליפות ישראל חורף הפתיעה אניה כשקטפה את המקום הראשון דווקא במקצה 50 מ' פרפר
אניה גרום- אלופת ישראל

באליפות ישראל חורף לבוגרים ונוער שהתקיימה בסוף השבוע באשדות יעקב, השיגה השחיינית האילתית אניה גרום בת ה – 14 את ההישג החשוב ביותר שלה עד כה- תואר אליפות דווקא בסגנון שאמור להיות פחות חזקה שלה- פרפר. גרום ניצחה את המקצה המהיר למרחק 50 מ' כשהיא משפרת את התוצאה האישית שלה וקובעת זמן של 29.87 שניות. אם לא די בהישג האישי, הרי שההישג של אניה נחשב למשמעותי מאחר והיא הצליחה להשיג את יריבתה החזקה בסגנון זה- שירז גלעדי.
דווקא במקצה החזה לא הצליחה גרום להתברג באחד משלושת המקומות הראשונים ונאלצה להסתפק במקומות רביעי וחמישי. אביה של גרום מי שמשמש כמאמן השחייה שלה ושל נבחרת השחייה של אילת, סרגיי גרום לא הסתיר את הפתעתו הגדולה מההישג. לשאלה מדוע לא ישים עכשיו את מירב המאמצים בקידומה של אניה דווקא בסגנון הפרפר ולא רק בסגנון החזה אמר גרום כי הכל פתוח. "נהייה עם יד על הדופק ונעקוב אחר ההתפתחות של אניה במים. יש עוד כמה תחרויות עד לאליפות ישראל הבאה. עד אז אדע בדיוק לאיזה כיוון למשוך".
אגב, לתחרות זו אמורים היו לצאת עוד שלושה ילדים, אלא שאופק, מיה ודנה מיידנק חלו כולם בשפעת ולא היו כשירים לצאת בסופו של דבר לתחרות. אניה שחלתה גם היא בשבעת שבועיים לפני התחרות הצליחה לצאת בזמן הנכון מהמחלה.

אליפות ישראל ילדים


בסוף השבוע הקרוב ייצגו את אילת באליפות ישראל עד גיל 14, שתי שחייניות נבחרת הפועל אילת בשחייה שהעפילו לשלב הגמר, שתיהן במרחק 50 מטר חתירה: משי בידר בת ה – 13 ומורגן קולי בת ה – 10 כל אחת מהן תשתתף במקצה התואם את קטגוריית הגיל שלה.

בנך בדרך לאוניברסיאדה?
יוליה בנך ממשיכה לעשות חייל בארצות הברית שם היא לומדת ומתאמנת בשחייה במכללת ארקינסון. לאחר ששברה שני שיאי ישראל ביארדים, מקווה עכשיו בנך לקבוע את הקריטריון הנדרש בדרך להשתתפות ראשונה באוניברסיאדה העולמית שתתקיים בחודש יולי בעיר קזאן שברוסיה. מדובר באליפות בינלאומית הגדולה ביותר בעולם לאוניברסיטאות. באליפות הקונפרנס בה תשתתף בנך בסוף השבוע ייפול דבר. באם בנך תקבע את הקריטריון הנחוץ היא תייצג באליפות היוקרתית את ישראל ואת העיר אילת.


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש