פרסומת
דלג

העירייה: הארבה צפוי להגיע בשלישי בבוקר

מאת: מערכת ערב ערב ● 4/3/2013 17:00 ● ערב ערב 2064
מהעירייה נמסר: "אנו ממליצים לתושבי העיר לסגור חלונות ופתחים כדי להימנע ממתקפת ארבה נקודתית. על פי הערכות משרד החקלאות באילת לא נשקפת סכנה לציבור או לעיר אילת. לדבריהם גם אם הנחיל יגיע הוא אינו מהווה סכנה של ממש"
העירייה: הארבה צפוי להגיע בשלישי בבוקר

מהעירייה נמסר כי לאור נחילי הארבה הנמצאים במצרים, משרד החקלאות הישראלי נמצא ב"כוננות ארבה"
בשירותים להגנת הצומח ולביקורת במשרד החקלאות התקבלה התראה של ארגון המזון והחקלאות של האו"ם (FAO) על הימצאות נחילי ארבה באזור קהיר במצרים. בגלל משטר הרוחות ותנאי האקלים השוררים באזור, קיים סיכוי להגעת הארבה גם לישראל. עונת האביב הינה עונת ההתרבות של הארבה, ועל כן הסיכון בתקופה זו גדול.

על פי הערכות, נחיל ארבה נמצא כרגע במצרים וצפוי להגיע לאזורנו, ככל הנראה הבוקר (ג'). עיריית אילת בשיתוף נציגי משרד החקלאות באילת נערכים לטיפול, במידה והנחיל יגיע לעיר.

על פי הערכות משרד החקלאות באילת לא נשקפת סכנה לציבור או לעיר אילת. לדבריהם גם אם הנחיל יגיע הוא אינו מהווה סכנה של ממש.
צוותי קרקע ואוויר של משרד החקלאות מוכנים עם מטוסי ריסוס וחומרי הדברה למקרה הצורך. גם צוותי אגף התברואה בעיריית אילת מוכנים לטיפול נקודתי במידת הצורך.

ראש מינהל שח"ק – ד"ר דרורי גניאל, עודכן בנושא והעביר נוהל למנהלי בתי הספר והגנים בעיר לקיים פעילות בתוך המבנים ולסגור את הפתחים במקרה הצורך. אנו ממליצים לתושבי העיר לסגור חלונות ופתחים כדי להימנע ממתקפת ארבה נקודתית, במידת הצורך יש לפנות למוקד העירוני 106 מכל טלפון וצוותי הדברה ישלחו למקום. משרד החקלאות קורא לציבור לגלות ערנות ובמידה שנתקלים בנחילים המכילים אלפי פרטים, להתקשר ל"קו הארבה" במשרד החקלאות, בטלפון: 03-9681500, בין השעות 7:30 בבוקר ל- 19:00 בערב.

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש