פרסומת
דלג

נעצר בשדה התעופה עם שטרות בכיס

מאת: מערכת ערב ערב ● 6/3/2013 19:41 ● ערב ערב 2064
מרשות המסים נמסר, כי תייר בעל אזרחות טוניסאית, שהגיע מפריז לנמל התעופה 'עובדה' ביום ראשון האחרון, לא דיווח על 135 אלף שקלים שנמצאו בכיס מעילו. הכספים נתפסו ועניינו הועבר להחלטת הוועדה להטלת עיצום כספי
נעצר בשדה התעופה עם שטרות בכיס

מרשות המסים נמסר, כי תייר בעל אזרחות טוניסאית, שהגיע מפריז לנמל התעופה 'עובדה' ביום ראשון האחרון, לא דיווח על 135 אלף שקלים שנמצאו בכיס מעילו. הכספים נתפסו ועניינו הועבר להחלטת הוועדה להטלת עיצום כספי.

ברשות מזכירים, כי לפי החוק ותקנותיו, על כל אדם הנכנס למדינת ישראל או יוצא ממנה, כשעמו סכומי כסף העולים על 100 אלף שקלים, חלה חובת דיווח למכס. במקרה האמור, עם הגעתו הופנה התייר לשיקוף כבודתו, באותה העת הבחין מעריך המכס בבליטה חריגה בכיס מעילו של התייר, לפיכך התייר נבדק ובכיס המעיל נמצא סכום של 135 אלף שקלים במטבע ישראלי וזר.

התייר והכסף שנמצא ברשותו הועברו לידי חוקרי יחידת הסמים של מכס אילת להמשך טיפול והכספים העודפים נתפסו כחוק. התייר מסר בחקירתו כי לא ידע על חובת הדיווח בסכום העולה על 100 אלף שקלים, ואת הכסף הביא מצרפת, כדי לשלם בעבור חתונת בתו. חשוב לציין כי בנמל התעופה עובדה ישנם שלטי הסבר מוארים, בארבע שפות, המנחים לגבי חובת הדיווח. בבדיקה עלה כי ברשותו של התייר מספר חשבונות בנק בישראל.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש