פרסומת
דלג

צוות לוחמי אש סיים קורס חילוץ מיוחד

מאת: עומר כרמון ● 21/3/2013 23:31 ● ערב ערב 2064
מפקד כיבוי אש באילת, טפסר יהודה קסנטיני, העניק דיפלומה ללוחמים. מסיימי הקורס הוכשרו לחלץ מתאונות דרכים בהם נדרש חילוץ מגובה של לכודים: נפילה לתהום, חילוץ ממבני מתכת גבוהים, חילוצים ממבנים בהם נפגעו דרכי המילוט הרגילות ונדרשת הורדת לכודים מגבהים, חילוץ מפירים של מעליות וחללים מוקפים, חילוץ מדרדרת ומצוקים, חילוץ ממים בעת שיטפונות והצפות
צוות לוחמי אש סיים קורס חילוץ מיוחד

צוות לוחמי אש מיחידת החילוץ המיוחד, אילת, סיימו קורס חילוץ מיוחד. מפקד הכיבוי באילת-אילות, טפסר יהודה קסנטיני, העניק להם דיפלומה בטקס שהתקיים ערב החג.

על פי חוק שירותי הכבאות התשי"ט 1959, שירותי הכבאות וההצלה עוסקים גם בפעולות הצלת נפש ורכוש שאינם כרוכים בכיבוי דליקות. בהתאם לכך, פועלות ברשויות הכיבוי ברחבי הארץ יחידות של חילוץ מיוחד שהוכשרו לפעול במצבי קיצון של גובה ומים. מצבי חילוץ מיוחד עשויים לכלול בין היתר: חילוץ מתאונות דרכים בהם נדרש חילוץ מגובה: נפילה לתהום, חילוץ ממבני מתכת גבוהים, חילוצים ממבנים בהם נפגעו דרכי המילוט הרגילות ונדרשת הורדת לכודים מגבהים, חילוץ מפירים של מעליות וחללים מוקפים, חילוץ מדרדרת ומצוקים, חילוץ ממים בעת שיטפונות והצפות.

שירותי הכבאות נדרשים להיערך למצבים אלו באמצעות ביצוע פעולות הכנה הכוללות ביצוע סקרי סיכונים, תכנון מוקדם, הכשרה, הדרכה, והצטיידות של לוחמי האש, תוך שמירה על כשירות מבצעית שוטפת. פעולות היחידה נגזרות ממספר שלבים: שלב מקדים בו מתבצעות פעולות מניעה הכוללות מיפוי של האזור הגיאוגרפי והערכת הסיכונים הקיימים, הצטיידות, הכשרה ותרגול של מצבי חילוץ רלוונטיים לגזרת הפעילות. שלב התגובה המיידית בו מוזנקים הכוחות למקום האירוע ומתחילים להכין את התשתית לפעולות החילוץ. הפעולות הראשונות כוללות הערכת מצב ראשונית, ייצוב המצב ועדכון מפקד יחידת החילוץ. שלב המענה המשלים, שלב בו מתבצעות פעולות החילוץ העיקריות וכולל גם הזנקה של כוחות נוספים על פי הערכת המצב של מפקד הכוח בשטח. בסוף האירוע מתבצע שלב השיקום בו מחזירים את הציוד לכשירות ונערך תחקיר אירוע בו מופקים לקחים.

תמונת כתבה

תמונת כתבה


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש