פרסומת
דלג

העירייה: המפעיל האילתי של 'חוף הזהב' יוכל למכור מזון ומשקאות

מאת: עומר כרמון ● 11/4/2013 20:03 ● ערב ערב 2597
סרטון שהעלה לרשת הפייסבוק המפעיל האילתי של מסעדת 'מיאמי ביץ'', ומציג כיצד מנעו ממנו אנשי הביטחון של מלון 'דן' להגיש מזון ומשקאות בחוף הסמוך, עורר סערה גדולה. בעירייה דוחים בזעם את האשמותיו של המפעיל ומציגים את ההסכם עליו חתם עם מינהל מקרקעי ישראל המבהיר לו כי אין לו כל זכות על החוף . בעירייה מדגישים כי בחודשים הקרובים יוצע חוף הזהב בהגרלה לבני אילת והזוכה במכרז יוכל למכור מזון ומשקאות בחוף, בדיוק כמו מפעיל החוף הקודם
העירייה: המפעיל האילתי של 'חוף הזהב' יוכל למכור מזון ומשקאותהרשת האילתית סערה בשבוע האחרון לאחר שסרטון שהעלה רונן להב, המפעיל של מסעדת 'מיאמי ביץ'', הציג כיצד מנעו ממנו אנשי הביטחון של מלון 'דן', להגיש מזון ומשקאות לנופשים השוהים בחוף הסמוך למלון. "אני מנהל מסעדה שנמצאת על חוף הים שמטרתה על פי מכרז שהוציא מנהל מקרקעי ישראל לשרת את המתרחצים ואת חוף הים על שימושיו", כתב רונן להב בדף הפייסבוק שלו. אולם עיון בהסכם שנחתם בינו לבין החברה לפיתוח חוף אילת (חפח"א) ומינהל מקרקעי ישראל, מראה כי כתובים שם דברים אחרים לגמרי: "למען הסר ספק, יודגש כי המזנון ותחזוקת השירותים הציבוריים אינם מקנים לשוכר ו/או למפעיל כל זכות להפעלת חוף או למתן שירות כלשהו לבאי חוף הים בסמוך למבנה, וזכות זו, במידה שתינתן, מותנית בהתקשרות נפרדת של השוכר/המפעיל עם עיריית אילת, במידה ותוצע לשוכר/למפעיל התקשרות שכזו על ידי העירייה".

דני להב, אביו של רונן והבעלים של רשת 'לומדעת' למכשירי כתיבה, הסביר, כי לפי הפרשנות המשפטית הקיימת ברשותו, קיימת תוכנית מתאר לאזור שמקנה לו את האפשרות לתת שירותי חוף במקום. לדבריו, תוכנית זו מבטלת את הנאמר בהסכם, הוא מתכוון להעביר את הנושא להכרעת בית המשפט.

משפחות אילתיות מפעילות שמונה חופים


בעיריית אילת זעמו על ההאשמות שהוטחו בה בעקבות פרסום הסרטון, כאילו היא מוסרת את חופי אילת לבעלי הון ולא לאילתים. "על פי ההסכם בין השוכר לחברה לפיתוח חוף אילת (חפח"א) ולמינהל מקרקעי ישראל, אין לשוכר אישור למתן שירות כלשהו לבאי חוף הים בסמוך למבנה", נמסר מהעירייה "היועץ המשפטי של מינהל מקרקעי ישראל מסר מספר פעמים לבאי כוחה של משפחת להב, כי אין להם אישור לכך. המשפחה הגישה שתי בקשות לשימור רחובות להרחבת שטח השירות שלהן – שתי הבקשות אושרו. ראוי לציין כי לאורך חופי אילת קיימות מספר הרשאות למשפחות אילתיות: חוף 'המגדלור', חוף 'קיסוסקי', חוף 'ציון', 'ניין ביץ'', חוף 'ממן', חוף 'חנניה', חוף 'נביעות' וחוף 'הזהב'. בחוף 'הזהב' אנו מכשירים כעת במסגרייה שני דוכנים שישמשו את החוף. בחודשים הקרובים נגיש לוועדת הרישוי בקשה להצבת הדוכנים ונציע את החוף בהגרלה לבני אילת. הזוכה בהגרלה יוכל להציע שירותי מזון בדיוק בגבולות שניתנו לבן אילת הקודם שהפעיל את החוף".

מרשת מלונות 'דן' נמסר בתגובה: "מלון 'דן', מרגע הקמתו, קיבל על עצמו לתחזק ולנקות את קטע החוף שבחזיתו לטובת תושבי אילת והתיירים המגיעים לעיר. רשת מלונות 'דן' השקיעה למעלה משני מיליון שקלים בקטע החוף המשתרע בחזית המלון. כל השדרוג של החוף נעשה לפי אישורים ורישיונות כנדרש. במסגרת זו, הוקמו מדרגות ומשטחי ירידה לחוף, דק ישיבה וסככות צל חדישות. מלונות 'דן' מכירים בחשיבות ובערך השמירה על כל רצועת החוף של אילת לרווחת תושבי העיר ולהנאת התיירים והאורחים במלונות. החוף המשודרג, הפתוח לכל, תורם לאטרקטיביות של חוף אילת כולו. כל תושבי אילת והתיירים המבקרים בעיר מוזמנים לבוא ולהתרשם וכן ליהנות משרותי החוף הפתוחים לכל".

ממשרד הפנים, האמור לפקח על הנעשה בחופי הים, נמסר: "הנושא אינו באחריות משרד הפנים, יש לפנות לרשות המקומית".


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש