פרסומת
דלג

וידיאו: אילת הציגה את הדגל הגדול במדינה

מאת: י. בן יתח ● 14/4/2013 14:10 ● ערב ערב 2064
לרגל יום העצמאות ה – 65 למדינת ישראל, גאה העיר אילת להציג את דגל ישראל הגדול ביותר בארץ. הדגל צויר על האנגר בטון בבסיס חיל הים המשתרע על 3,600 מ"ר (30/120 מטר). בעזרת שילוב של אור וצל, נראה הדגל כמתנוסס. בזכות גודלו, נראה הדגל למרחוק מכל חופי מפרץ אילת, כולל מערים שכנות
וידיאו: אילת הציגה את הדגל הגדול במדינהלרגל יום העצמאות ה – 65 למדינת ישראל, גאה העיר אילת להציג את דגל ישראל הגדול ביותר בארץ. הדגל צויר על האנגר בטון בבסיס חיל הים המשתרע על 3,600 מ"ר (30/120 מטר). בעזרת שילוב של אור וצל, נראה הדגל כמתנוסס. בזכות גודלו, נראה הדגל למרחוק מכל חופי מפרץ אילת, כולל מערים שכנות לאילת.

מדובר ביוזמה שהוביל ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי, לשיפור פני האנגר אילת הישן בשיתוף חיל הים. זאת הודות לתרומתו האדיבה של יהודי צרפתי, שהוקדשה כולה לביצוע בפועל וכן הודות לתרומת חברת טמבור, אשר תרמה 2,800 ליטרים של צבע.

על הפרויקט הופקד האומן האילתי רוני פלוא שצייר את דגל ישראל במשך החודש האחרון, כך שייראה מתנפנף. עוד בין עבודותיו של האומן, אשר בוצעו ביוזמת העירייה, גדר החוף הנפרד, קיר בית כנסת, מקלטים, כיכר הנסיך הקטן וארונות סעף ברחבי העיר.

ביום ראשוןנחנך הדגל בבסיס חיל הים באילת, במעמד ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי, מפקד בסיס חיל הים – סא"ל אילן מינץ ומנכ"ל חברת טמבור- מיכאל דיין שתרמה את הצבע.

ראש העירייה ציין, כי העיר אילת שערה הדרומי של מדינת ישראל גאה להניף את דגלה וברך את כל כל הגורמים המעורבים, בראשם התורמים והאומן. "אין יותר סמבולי מהסמל הזה והעת הזו, בו נוריד הערב, יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, את דגלנו לחצי התורן ונניף אותו שוב מחר, לרגל יום העצמאות. עם חגיגת נס עצמאותנו נדע, כי הולכים השניים זה עם זה, היגון והשמחה כחלק בלתי נפרד מחיי אומה חפצת חיים". עוד ציין ראש העירייה: "הנפת הדגל כדרך קבע בעיר אילת, עיר תיירות וספורט בינלאומית המארחת מידי שנה כ – 3 מיליון נופשים מהארץ ומהעולם, הוא מפגן של גאווה לאומית ואהבת הארץ ואנו יותר מגאים לעשות כן, בשם כל תושבי אילת".

מנכ"ל חברת טמבור ציין: "אנחנו מאמינים שצבע הוא המרכיב המשמעותי ביותר בעיצוב סביבת החיים של כולנו ואין כמו בגוונים של כחול ולבן, כדי לבטא את התרבות הישראלית". מנכ"ל טמבור נענה כבר לאתגר הבא שהציב ראש העירייה, והוא שינוי החומה המקיפה את בסיס חיל הים וזאת לאחר מספר פרויקטים שביצעה חברת טמבור בעיר, המלמדים מה צבע יכול לעשות ואין טוב יותר ממראה עיניים.

מפקד בסיס חיל הים, סא"ל אילן מינץ ציין: "דגל זה המתנוסס מתוך בסיס צבא ההגנה לישראל, סמל לאחדות ולחוזקה, סמל למחויבות שלנו, חיילי ומפקדי צה"ל, לשמור על ביטחון מדינת ישראל ותושביה בכל זמן" והוסיף: "אין סמלי יותר מלחנוך את ציור דגל ישראל בערב יום הזיכרון, ביום זה נזכור את הנופלים, הגיבורים שמסרו נפשם בעבור ארץ אהובה זו ונחבק את המשפחות השכולות, חיבוק חזק ואוהב".

ביום שני, ערב יום העצמאות, ייערכו החגיגות בבסיס חיל הים, שם ייהנו תושבי העיר אילת ואורחיה, ממופעים לקטנים וגדולים: פנצ'ר ופופיק, יהודה פוליקר, רותי נבון, להקת חיל הים, מופעי זיקוקין ותצוגה של אמצעי לחימה מצד כל גורמי הביטחון וההצלה בעיר.

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש