פרסומת
דלג

האם תושבי אילת כיבו את האור?

מאת: עומר כרמון ● 25/4/2013 16:59 ● ערב ערב 2599
מנתוני חברת החשמל עולה, כי בהשוואה לשנה שעברה, חלה ירידה בכמות החשמל שנחסכה השבוע בפרויקט 'שעת כדור הארץ'. השנה הסתכם הצמצום בצריכת החשמל ב- 1.6 מגוואט (שווה ערך לכ- 26 אלף נורות ולכ-1,800 בתי אב). בשנה שעברה היה הצמצום גדול יותר - 2 מגוואט.
האם תושבי אילת כיבו את האור?כידוע, במסגרת הפרויקט, נקראו התושבים לכבות את האור למשך שעה אחת, כאקט סמלי, שמטרתו להעלות את המודעות להתחממות כדור הארץ. דובר חברת החשמל, אילן ארנון, ביקש להדגיש כי אין לראות בנתונים כירידה, מכיוון שיש לקחת בחשבון כי השנה נפוץ יותר השימוש בנורות חסכוניות, ולכן כדי לחסוך באותה כמות של חשמל, יש צורך לכבות יותר נורות.,"אפשר להגיד שבסך הכל, האילתים חסכו השנה בערך כמו בשנה שעברה. הדבר המרכזי ביום הזה הוא החינוך הסביבתי", הוא אמר. עם זאת, נודע ל'ערב ערב' כי השנה, בניגוד לשנה שעברה, הצטרף לפרויקט גם נמל אילת. בשעה 20:30 הורידו שם את השאלטר והדבר תרם רבות לנתוני החיסכון באילת.

בעיריית אילת הביעו השבוע בהודעתם לתקשורת שביעות רצון רבה מהנתונים. "על פי נתוני חברת חשמל, נחסכו בכל הארץ, 96 מגה וואט, מתוכם נחסכו באילת 1.8 מגה וואט, המהווים כשני אחוזים - כפול מיחסה של העיר אילת במדינת ישראל העומד על אחוז אחד (ראוי לציין כי בפרויקט השתתפו 26 ערים ולא כלל תושבי המדינה, ע.כ). ביחידה האזורית לאיכות הסביבה הביעו שביעות רצון מהנתון המרשים", נמסר בהודעה, "גם ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, הביע סיפוק מהשיפור בהיענות של תושבי העיר אילת וציין, כי היעד הוא להמשיך ולשפר בשנה הבאה. 'כעיר שהכריזה על עצמה כעיר הסולארית הראשונה בישראל ופועלת נמרצות בשיתוף חבל אילות למימוש החזון ולהפיכת האזור לעמק השמש, נושאת שעת כדור הארץ - מסר גלובלי רב עוצמה של שינוי הנמצא בידי כל אחת ואחד מאיתנו', ציין ראש העירייה והוסיף: 'אנו באילת פועלים לקדם קיימות ושמירה על הסביבה במיחזור, בחינוך, בשמירה על המפרץ, בניצול אנרגיה מתחדשת, במחקר ואקדמיה, בתעשייה ובתיירות והנושא הוטמע בקרב תושבי העיר'".

ראוי לציין, כי כחלק מ'שעת כדור הארץ', נהנו מאות מתושבי העיר מאירוע סביבתי – חוויתי לכל המשפחה, שכלל: סדנאות יצירה בשימוש חוזר, הפעלות וחידונים, בניית קיר פסיפס מבקבוקי פלסטיק וטקס הורדת השלטר במעמד מנהל חברת חשמל באילת.

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש