פרסומת
דלג

משפחה ישראלית הסתננה לירדן

מאת: עומר כרמון ● 30/5/2013 10:32 ● ערב ערב 2604
'לב טהור' היא קהילה חסידית קטנה המונה כארבעים משפחות, הפועלת במחוז קוויבק בקנדה. מייסדה ומנהיגה הרוחני הוא שלמה ארז הלברנץ - חוזר בתשובה ישראלי שקיבל בקנדה מקלט מדיני בשל עמדותיו הקיצוניות נגד ישראל. הוא טוען כי על כל היהודים לעזוב את מדינת ישראל כל עוד היא נשלטת על ידי הציונות
משפחה ישראלית הסתננה לירדןזוג הורים חוזרים בתשובה מבית שמש וששת ילדיהם: שלוש בנות בגילאי 17,15 ו-8 ושלושה בנים בגילאי 9, 11 ו-13, נעצרו ביום חמישי לפנות בוקר בידי שוטרים ירדנים לאחר שחצו את הגבול בנחל חיון, דרומית לפונדק של כושי (הק"מ ה-101). כמה שעות לאחר מכן הוחזרו השמונה לישראל דרך מעבר רבין באילת.

לפי כתב האישום שהוגש נגד האב, הוא ניסה להבריח את ילדיו מחוץ לישראל, מכיוון ששבועיים קודם לכן הוציאה שופטת בית המשפט לענייני משפחה, צווי עיכוב יציאה מהארץ נגד הילדים. היא הורתה כי הצווים יבוטלו רק כשכל אחד מהם יגיע לגיל 18.

לפי הערכות, ביקשו ההורים להגר עם ילדיהם לקנדה ושם להצטרף לקהילה החסידית הקיצונית - 'לב טהור'. העיתונות החרדית דיווחה השבוע כי בעבר התבטא אבי המשפחה כי במידה ולא יצליח להשיג דרכונים מזויפים, יתאבד יחד עם כל משפחתו. שכניו מספרים כי לאחרונה מכר רכוש רב, כדי שיוכל להימלט. את הכסף העביר לקנדה.

'לב טהור' היא קהילה חסידית קטנה המונה כארבעים משפחות, הפועלת במחוז קוויבק בקנדה. מייסדה ומנהיגה הרוחני הוא שלמה ארז הלברנץ - חוזר בתשובה ישראלי שקיבל בקנדה מקלט מדיני בשל עמדותיו הקיצוניות נגד ישראל. הוא טוען כי על כל היהודים לעזוב את מדינת ישראל כל עוד היא נשלטת על ידי הציונות. הקבוצה זכתה לכינוי 'כת הטליבן', בעיקר בשל מנהגי הלבוש הקיצוניים שבה: הנשים והבנות לובשות שאל מגיל שלוש, המכסה את כל גופן מלבד את פניהן.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש