פרסומת
דלג

פלפל נולד

מאת: סימונה סולומון שאואט למערכת ערב ערב באילת ● 5/6/2013 09:39 ● ערב ערב 2605
קבלו את הפיתוח הישראלי החדש היישר מהערבה: פלפל 'אלבמה', עמיד בפני וירוסים, טעים לאכילה ובעל חיי מדף ארוכים. הזן החדש מניב יבול גבוה מהממוצע, לכל דונם ובנוסף - זרעיו זולים ב-40% ממחיר הזרעים הקיימים
פלפל נולד

זה לא סוד, כי אזור הערבה עשיר בגידולי פלפלים ירוקים, סגולים, כתומים ואדומים ועוד. מנהל מו"פ ערבה תיכונה וצפונית, אילון גדיאל, מספר, כי היקף שטחי גידול הפלפל בערבה גדל בהתמדה בשנים האחרונות, ורובם מיועדים לייצוא. הערבה מספקת במה נהדרת לגידול והגדלה במגוון זני הפלפלים בשוק.

תמונת כתבה


גם טעים, גם בריא וגם זול


הכירו את פלפל 'אלבמה', אשר זרעיו פותחו על ידי חברת 'זרעים טכנולוגיות' - חברת הזרעים היחידה בישראל בבעלות ישראלית מלאה. בתום פיתוחו, נעשה ניסוי במושב צופר שבערבה על ידי החקלאי אברהם קחוון. תוצאות הניסוי מלמדות כי הזן החדש מניב כתשעה טון פלפל לדונם בתנאי גידול אופטימליים. ממצאים נוספים שעולים מהניסויים שנעשו מלמדים כי הזן החדש עמיד בפני וירוסים מסוג TSWV ומסוג L4. זן הפלפל החדש הינו בעל חיי מדף ארוכים, טעים לאכילה ובאיכות יצוא המתאימה לסטנדרטים הגבוהים של מדינות אירופה השונות.
בעל החברה, המשמש גם כמנכ"ל בפועל, דודו מרציאנו, מוסר, כי "בפיתוח הפלפל החדש הושקעו מאמצים רבים וחשיבה לצורך התאמת הזן החדש לתנאי הגידול בערבה ולקבלת איכות גבוהה שתעמוד בדרישות שווקי היעד באירופה".

יסייע בהגדלת הייצוא החקלאי הישראלי


מרציאנו מספר כי "מחיר הזרעים של הפלפל החדש למגדל יהיה נמוך בכ-40% מהמחיר המקובל היום בשוק. המחיר הנמוך הוא תרומה משמעותית לרווחת המגדלים והוא חשוב במיוחד לאחר עונת יצוא לא קלה שהייתה בשנה האחרונה בערבה. מחיר הזרעים הנמוך יוריד את העלויות למגדלים באופן משמעותי".
מחיר זרעי הפלפל חדשים הוא: 0.80 ₪ ליחידה (לזרע בודד), לעומת 1.50 - 1.20 ₪ שהוא המחיר המקובל היום בשוק. אם מוסיפים לכך תנובה גדולה יותר לדונם, וכן עמידות בפני מחלות, מגיעים למחיר הנמוך בכ-50% מן המחיר המקובל בשוק, ובתוספת חשובה של טעם טוב יותר לפלפל החדש.
מנכ"ל חברת 'נופר', ישראל סולודוך, המשווקת את הפלפל לחו"ל, מוסר, כי מחיר הזרעים הנמוך יסייע לחקלאים הישראלים לייצא את תוצרתם במחיר נמוך יותר ועל ידי כך - להתמודד מול המתחרים באירופה. עובדה זאת היא חשובה להגדלת היצוא החקלאי הישראלי ולהכנסת מטבע זר למדינת ישראל.


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש