פרסומת
דלג

שכונה ללא מים

מאת: עומר כרמון ● 14/6/2013 10:13 ● ערב ערב 2606
בשכונה א' מיואשים מהפסקות המים התכופות ודורשים מ'עין נטפים' להחליף את התשתית הישנה. מנכ"לית התאגיד, חן סלטי: "תקופות המעבר המאופיינות בשינויי מזג אוויר קיצוניים גורמת לצנרת המים להתכווץ ולהתפשט בהתאמה. שינויים אלה בצנרת גורמים לפיצוצים בצנרת ישנה". "הערכה היא כי במהלך שנת העבודה הבאה, יחליף התאגיד את קווי המים והביוב בחלק מאזור זה"
שכונה ללא מים

תושבים בשכונה א' פנו למערכת 'ערב ערב' והביעו מחאה על מה שהם מכנים כהזנחת השכונה על ידי תאגיד המים והביוב העירוני, 'עין נטפים'. לדבריהם, בשבועות האחרונים, התרחשו בשכונה מספר אירועים של פיצוצי מים, שהותירו אותם במשך שעות ללא מי שתייה. "נמאס לי לקום לבוקר נוסף שבו אני לא יכולה לקלח את הילדים ואפילו להוריד מים בשירותים", אמרה לנו אחת התושבות המיואשות, "מדוע 'עין נטפים' מתעלם משכונה א'? על איזה שיקום תשתיות הם מדברים?".

בעירייה טענו, כי בעיות המים בשכונה א' אינן באחריותם והפנו אותנו לקבלת תגובה מתאגיד 'עין נטפים'. מנכ"לית תאגיד 'עין נטפים', חן סלטי, מסרה בתגובה, כי במהלך שנת העבודה הקרובה, יתבצעו עבודות להחלפת חלק מתשתית המים בשכונה א'. "חומרי המבנה של צנרת המים הינם בעלי נטייה להתפשטות והתכווצות. תקופות המעבר המאופיינות בשינויי מזג אוויר קיצוניים - מעבר מחום לקור והפוך, גורמת לצנרת המים להתכווץ ולהתפשט בהתאמה. שינויים אלה בצנרת גורמים לנקודות חלשות (בעקר בצנרת ישנה) להתפוצץ. לפיכך, בתקופות אלה, קיימת עליה מסוימת במספר פיצוצי המים בעיר וזאת עד להתייצבות הטמפרטורה", היא הסבירה, "התאגיד סיים בשנים האחרונות ארבעה פרויקטים גדולים בשכונת 'יעלים', בהם הוחלפו מספר רב של ק"מ של קווי מים וביוב. אזור ה- 300 ובכללו גם אזור 'בית רפאל', נמצא בשלבי תכנון מתקדמים והערכה היא כי במהלך שנת העבודה הבאה, יחליף התאגיד את קווי המים והביוב בחלק מאזור זה. עד אז יבצע התאגיד מספר פעולות באמצעותן אמורים לקטון באופן משמעותי מספר פיצוצי המים בשכונה. מהלך זה יבוצע בשבועות הקרובים".

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש