פרסומת
דלג

ניתן היה למנוע את הרצח

מאת: עומר כרמון ● 18/7/2013 09:06 ● ערב ערב 2611
חצי שעה לפני שדקר למוות את רומן פלינר ז"ל, נעצר מיי סמפו לבדיקה על ידי שוטר ממשטרת אילת. השוטר הבחין בסכין אותה נשא סמפו, אך למרות שהסכין נלקחה מבית המלון ללא אישור ולמרות שלחשוד עבר פלילי ועונש מאסר על תנאי בשל אלימות, החליט השוטר לשחררו לדרכו, עם הסכין. משטרת אילת בתגובה: "השוטר שיחרר את הטבח לדרכו כיוון שלא התרשם שנשיאת הסכין היא לצורך ביצוע עבירה מאחר והטבח הציג את כשרות החזקתה ככלי עבודה"
ניתן היה למנוע את הרצחמפרוטוקול הדיון להארכת מעצרו של מיי סמפו, החשוד ברצח רומן פלינר בכניסה ל'בית אלמוג' בשדרות התמרים, עולה כי כחצי שעה לפני הרצח, נעצר סמפו לבדיקה על ידי שוטר ממשטרת מרחב אילת. השוטר הבחין כי סמפו נושא עמו סכין, אך למרות עברו פלילי של סמפו ועונש מאסר על תנאי בשל אלימות שעומד נגדו, ולמרות שהסכין נלקחה ממקום עבודתו ללא אישור, הסתפק השוטר בתשובתו של סמפו כי הסכין משמשת אותו לעבודתו במטבח המלון. סמפו שוחרר לדרכו, הסכין לא הוחרמה, ולפי החשד, חצי שעה לאחר מכן ביצע באמצעותה את הרצח שתועד במצלמת האבטחה של הבניין.

"השיב עניינית לשאלות"


ממשטרת מרחב אילת נמסר בתגובה, כי השוטר פעל כשורה: "בעניין החזקת סכין קובע החוק, כי מי שנתפס שברשותו סכין עליו מוטל נטל הראייה להוכיח כי החזיק את הסכין למטרה כשרה. כאמור, מדובר בטבח שהסכין הוא כלי עבודתו. הסכין הייתה בתיקו באריזה. החשוד הציג עצמו כי הוא עובד כטבח בבית מלון, היה לבוש בגדי טבח, השיב עניינית לשאלות השוטר והזדהה בפניו. השוטר שיחרר את הטבח לדרכו כיוון שלא התרשם שנשיאת הסכין היא לצורך ביצוע עבירה מאחר והטבח הציג את כשרות החזקתה ככלי עבודה. חקירת הרצח עומדת בימים אלה לפני סיומה ובקרוב יוגש כתב אישום בגין רצח. חקירה עניינית, מקצועית ונחושה שנוהלה על ידי צוות חוקרי מחלק התשאול משטרת מרחב אילת כפי שהציג בבית המשפט חוקר התשאול, רס"מ זאבי איזמירלי וכפי שהתרשם השופט".

"לא היה לו אישור להוציא את הסכינים"


"חצי שעה לפני האירוע, עצר שוטר את החשוד לבדיקה", אישר איזמירלי בבית המשפט, בתגובה לשאלתו של בא כוחו של החשוד, עו"ד יהונתן רבינוביץ', "הם היו ביחד, הוא והמנוח, בדק אותו, שאל אותו לפרטיו, רשם את פרטיו בדו"ח כפי שמצופה ממנו. החשוד ענה לו עניינית: 'אני עובד במלון ולכן הסכינים עליי'. השוטר לא ראה שמדובר בשיכור. הוא ענה לו עניינית. אם היה רואה שמדובר בשיכור, בוודאי היה מעכב אותו".

השוטר הבחין בסכינים בתיקו?
"בטח. הוא ענה לו עניינית: 'אני טבח במלון ובאתי מהעבודה'".

קודם לכן העיד רס"מ איזמירלי: "בדקנו עם מקום העבודה של החשוד, לא היה לו שום אישור להוציא את הסכינים. הסכינים לא שלו, הוא לא קנה אותן בכספו, הוא קיבל את הסכינים ממקום העבודה שלו. אני מפנה לעדות האחראי עליו. הוא לא קיבל שום אישור להוציא אותם, והוא מעולם לא פנה אל איש מהמלון ואמר שאין לו איפה לאכסן אותם. הוא פשוט יצא אתם ללא אישור המלון".

בהמשך עדותו סיפר חוקר התשאול במשטרת אילת כי סמפו לא היה שיכור בעת ביצוע הרצח. במשטרה סבורים כי כעס על כך שבחורה אותה תכנן לקחת לחדרו, העדיפה ללכת עם המנוח ולא אתו. סמפו הוציא את הסכין מתיקו, דקר את פלינר פעם אחת בלבו והרגו. סמפו מודה כי דקר את פלינר, אך טוען שעשה זאת להגנה עצמית.

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש