פרסומת
דלג

הותר לפרסום: פקד מקס אדרי הוא החשוד בקבלת שוחד

מאת: עומר כרמון ● 26/7/2013 15:25 ● ערב ערב 2064
הקלטת הסתר המלאה: בית המשפט התיר לפרסם כי מפקד משטרת התיירות במרחב אילת ולשעבר קצין הרישוי, הוא החשוד בקבלת שוחד מבעלי עסקים. חקירת מח"ש החלה בעקבות הקלטת סתר שבוצעה במשרדו ונחשפה במלואה ב'ערב ערב'. השופטת: "חומר החקירה שנאסף בעניינו של המשיב איננו קל ערך כלל ועיקר
הותר לפרסום: פקד מקס אדרי הוא החשוד בקבלת שוחדבית המשפט המחוזי בירושלים התיר ביום שישי לפרסם כי פקד מקס אדרי, הוא קצין המשטרה החשוד בקבלת שוחד מבעלי עסקים. השופטת גילה כנפי-שטייניץ, קבעה בהחלטתה, כי פרסום השם עשוי לקדם את החקירה: "אכן אין ספק שפרסום שמו של המשיב יביא עמו פגיעה ממשית בשמו הטוב, ואף לצער וכאב רב לבני משפחתו", היא ציינה. "יתכן גם כי לגבי קצין משטרה, פרסום חשד לעבירות הנוגעות לטוהר המידות, עלול לגרום לפגיעה קשה. יחד עם זאת, באיזון שבין פגיעה זו אל מול העניין הציבורי שבפרסום, אין להעדיף את מניעת הפגיעה במשיב על פני העניין הציבורי בפרסום. בענייננו, קיים ענין ציבורי ממשי בפרסום. אין מדובר רק בזכות החיבור לדעת, אלא גם באינטרס מיצוי החקירה. מדובר בקצין משטרה החשוד בקלת שוחד מבעלי עסקים, ופרסום זהותו עשוי לקדם את החקירה ולהביא להגשת תלונות נוספות. יוסף לאמור, כי בענייננו לא ניתן לומר כי החקירה בראשיתה. החקירה מתנהלת באופן סמוי מזה כחצי שנה, ועתה החל רק חלקה הגלוי. גם חומר החקירה שנאסף בעניינו של המשיב איננו קל ערך כלל ועיקר".

"אמרו לי שאתה תותח"


לפני שבעה חודשים חשף 'ערב ערב' את הקלטת הסתר המלאה שהביאה לתחילת החקירה. צעירה, שהציגה עצמה כמארגנת מסיבות, התיישבה במשרדו של אדרי, הניחה על השולחן מחזיק מפתחות שמשמש גם כמצלמה, והשיחה יצאה לדרך.

להלן התמליל המלא:

הצעירה: "מדובר על מסיבה ביום שישי ב-28 בחודש. להקה של קהל ספציפי, אתה יודע. קהל של דוברי רוסית. אתה מכיר את (פסטיבל, ע.כ) 'צונאמי' שהיו בנתניה, הם החליטו להישאר ולעשות את האירוע ביום שישי. מה שקורה, זה ככה. אני הייתי במד"א, הייתי אצל ג'קסון, לקחתי הצעת מחיר" (מראה לו את החומר)
אדרי: "זה שלך?"
הצעירה: "כן, יש המון דברים כשמתעסקים בשיווק"
אדרי: "כמה אנשים?"
הצעירה: "בין 2,000-3,000. 2,500-3,000"
אדרי: (נאנח) "יש הבדל. אני אגיד לך למה. מ- 3,000, כמעט הכל עולה לך יותר. מד"א עולה לך יותר"
הצעירה: "אחריך אני הולכת ל'יוסי במות'?"
אדרי: "זה כבר. מה שתצטרכי אני אכוון אותך"
הצעירה: "אמרו לי שאתה תותח. לא סתם באתי הנה"
אדרי: "אני משתדל. אני משתדל".

"בנות, אין מה לדבר"


אדרי: "קהל? תלכי על הגבוה 3,000 בסדר? בכוונה. מקסימום, מה שעושים זה אם חס וחלילה לא תצליחו, אני אקצר לך תהליכים. נתנו לך שוטרים בשכר, אז אני מוריד אותם באמצע. מה את רוצה שיהיה שם? מיצגים, די. ג'יי, מה את עושה?"
הצעירה: "יש לנו די. ג'יי, חימום ולהקת 'ניקיטה'"
אדרי: "איך אמרת? ניקיטה?"
הצעירה: "מה, אתה לא מכיר?"
אדרי: "אני הייתי בהופעה של להקת 'גאנז פיסטנס' משהו?"
הצעירה: "אוקיי"
אדרי: "'קווסט פיסטולס'. נכון? איזה מדהימים הם. יש לי חבר טוב, מפיק בתל אביב, הוא עשה שם משהו, פשוט לא יאומן. קהל יפה. בנות, אין מה לדבר. גברים פחות, כולם מבוגרים כאלה. אשכרה (מילה לא ברורה). אמרה לי: 'אתה קצין משטרה, כפרה'. זה היה פשוט מדהים. אני אומר לך, הייתי שם בכמה אירועים שלהם, ואז הוא בא לפה, רצה לעשות פה. עשה פה איזה אירוע אחד. אמרתי לו שזה לא בשבילו. אנשים לא מתחברים לאירוע. אבל אנשים ברמה מטורפת".
"תגידי שמוריס שלח אותך"
הצעירה: "עכשיו ככה, לגבי מחסומים. מהנדס אמור להיות?"
אדרי: "יועץ בטיחות"
הצעירה: "בטיחות, חייבת?"
אדרי: "בטח. את רוצה שאני אפנה אותך?"
הצעירה: "אני אשמח"
אדרי: "יש לי פה. תגידי לו שמוריס שלח אותך. זה גם יהיה בהתאם. ואם יהיו בעיות, תגידי לי (מחפש ומוצא את המספר בספר הטלפונים בטלפון הנייד שלו - השם והמספר שמורים במערכת, מכיוון שרעייתו של האדם טענה השבוע כי הוא חש ברע ומאושפז בבית החולים ולא יכול להגיב, ע.כ). עכשיו, אבטחה, אני לא קובע לך עוד"
הצעירה: "לגבי אבטחה. עשיתי ככה בדיקה. יש את 'איי טים', אבל בעל הבית לא מעוניין. יש את ה'אלפא'"
אדרי: "אלפא זה רוסים"
הצעירה: "רוסים, נכון. ויש את ה'טי ביטחון'"
אדרי: "שלילי"
הצעירה: "למה?"
אדרי: "מה? נתן לך מחיר טוב"
הצעירה: "לא מכירה מי זה"
אדרי: "לא. אני לא מאשר אותו"
הצעירה: "אוקיי"
אדרי: "אין בעיה. אני אוציא לך רשימה, אני אגיד לך את האמת, פה אני זז. אני אוציא לך רשימה של מי מאושר. את בוחרת. כי אני לא. הם גם יודעים את זה (מחקה אותם): 'מקס, אבל אנחנו טובים'. לא מעניין אותי. כולם טובים. כולם היו בניי"
הצעירה: "על מי אתה ממליץ?"
אדרי: "אני לא יכול להגיד לך שם. אני יכול להגיד שהשמות שאמרת. סתם דוגמא: 'אלפא', הם בסדר גמור. למה הוא לא רוצה את 'איי טים'. מה יש לו איתו?"
הצעירה: "לא יודעת. את 'טי' לא מכירה"
אדרי: "זה אין לו. הוא לא יכול להביא לך את האנשים. עזבי אותך. הוא יביא לך אנשים מהרחוב, אני לא אסכים בשבילו. אוקיי. שמעי. אני אגיד לך את האמת, גל מהדקל, שם את רוצה לעשות את האירוע?"
הצעירה: "אצל ג'קסון"
אדרי: "גל זה השותף שלו. הוא יגיד לך: אני עובד עם חברה מסוימת. זה גם הגיוני, כי כל אחד דואג לאינטרסים שלו. אין לך בעיה אתם, הם בסדר. גם יבגני, הבעלים, דובר רוסית. באמת שהוא סבבה. דברי אתו. גם שם תשתמשי בשם שלי. תגידי לו, מקס מוסר לך ד"ש חם. גם המחיר יהיה בהתאם. בואי נעשה ככה: שוטרים בשכר, נקבע לך כבר לקראת הזה, תהיה לך פגישה מסודרת".

"אל תדאגי, עוזר לכולם, אם צריך"


הצעירה: "הבנתי גם שצריך להחתים כרטיסים אצלך?"
אדרי: "לא צריך. אני נותן לך. זה מיותר, אני סומך עלייך. תביאי 5,000? איך תעשי את זה? מה שכן, תוציאי הצהרה. מה שכן, מפה, את הולכת לעירייה. סליחה, לא לעירייה. את הולכת לג'קסון, שהוא יעשה את זה על הרישיון שלו. כשסגרת אתו, הוא מגיש לי כבר את הכל. אני עובד מולו. את המפיקה, מבחינתי. את תהיי מעודכנת בכל, אבל הרישיון הוא שלו. זה מיותר שתוציאי רישיון. את על רישיון שלו. הוא יעבוד מולי. אני אוציא לו דרישות מסודרות. הוא מכיר את כל הדרישות. הוא יודע את הכל. הוא יגיד לך, שמעי, 'צריך זה', 'צריך זה'. תגידי לו: 'אין בעיה'. עכשיו, להיות חכמה. את תבדקי. כי כל אחד גוזר פה. אני לא רוצה שידפקו לך את האירוע. בסדר? כי כל אחד גוזר. תעשי חשבון שלך. תבדקי מה נוח לך, מה טוב לך. אל תשכחי שזה קהל מסוים. הוא עושה שם דברים יפים. שולחנות, אם אתם רוצים שולחנות, לא רוצים שולחנות. לא יודע מה הראש שלכם. שבי אתו מסודר. הוא יוציא לי... 3,000 זה 'פינאטס' שמה. במקום הזה, גם ל-10,000 אין בעיה. לגבי תפאורה, 'יוסי במות' הוא היחיד באילת שיעשה לך את כל הדברים שם. זה שי. גם לו תמסרי ד"ש ממני. וזהו. ישאלו אותך מאיפה את מכירה? 'חברים טובים'. בסדר? לא ישאלו שאלות, מה נעשה מה? אל תדאגי עוזר לכולם אם צריך".
"אני יכול להפעיל קשרים"
אדרי: "איך הקהל שלך מגיע?"
הצעירה: "הם מגיעים לבד"
אדרי: "במלונות בסוף שבוע כזה?"
הצעירה: "כן, קונים כרטיס ומגיעים לבד. יש כמה אוליגרכים שמגיעים לפני. איך בלעדיהם?" (צוחקת)
אדרי: "אפשר בלעדיהם? את יודעת מה? אני מחזיק מהם. היה במקום הנכון בזמן הנכון, זה כייף, באמת"
הצעירה: "טוב, שכחתי משהו. עירייה?"
אדרי: "לא שגל ג'קסון. יש לו 14 יום לפני האירוע להגיש לי. רק דיברת אתו בטלפון או שהוא ראה אותך?"
הצעירה: "נפגשתי כמובן. זה חשוב"
אדרי: "זה חשוב. חלאס. גם הופעה חשוב. במשטרה לא. לא חסר פה. מה שכן, אני יכול להפעיל קשרים, לכוון אותך. אין בעיה"
הצעירה: "מאה אחוז. אז אנחנו נהיה בקשר. יש לי את הטלפון שלך".

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש