פרסומת
דלג

"איך אלוהים לקח לי אותך"

מאת: עומר כרמון ● 14/8/2013 17:06 ● ערב ערב 2615
אלון בניפלח, מנהל האחזקה במלון 'הרודס', נשוי לסימה ואב לשלוש בנות, נפל למותו מגובה של כ-30 מטרים, כשעמד על גג שקרס. בני משפחתו מספרים כי קב"ט המלון פתח את מכסה הברזל דרכו טיפס אלון, כדי לבדוק דרכי גישה לנברשת הלובי. ביום שני בצהרים, ביקרו בכירים ברשת 'פתאל' בבית המשפחה האבלה. הם התקבלו בנימוס, אולם השאלות הקשות כבר התחילו להישאל
''איך אלוהים לקח לי אותך''אלון בניפלח, בן 34, מנהל האחזקה במלון 'הרודס' ואב לשלוש בנות שהגדולה ביניהן בת 13 והקטנה בת שנה, נהרג ביום ראשון במהלך עבודתו. בני משפחתו מספרים כי עלה לגג המלון כדי לבדוק דרכי גישה לנברשת ענקית המקשטת את הלובי. הוא בחר להגיע לגג דרך פתח שכמעט לא נעשה בו שימוש. יחד אתו עלה קב"ט המלון שפתח את הפתח הנעול. אלון ניסה להגיע לנברשת וכשעמד על הגג שהיה עשוי מגבס, נפל למותו מגובה של 12 קומות.

בני משפחתו וחבריו של אלון ז"ל מספרים על אדם נפלא וחייכן שאהב את משפחתו ועבודתו. רק לפני ארבעה חודשים קודם לתפקיד מנהל האחזקה במלון. בנוסף לעבודתו במלון, עסק לאחרונה בהתקנת החשמל בפרויקט הטיילת המחודשת ברחבת 'מול הים'.

מרשת 'פתאל' נמסר: "זוהי טרגדיה קשה עבורנו. מדובר במנהל צעיר ומוכשר שצפינו לו עתיד גדול בחברה ואנו המומים וכואבים את מותו. הנושא נמצא בחקירת משטרה ואנו משתפים עמה פעולה". ביום שני בצהרים, ביקרו בכירי הרשת באילת בבית המשפחה האבלה. הם התקבלו בנימוס, אולם השאלות הקשות כבר התחילו להישאל: מדוע לא הוזהר אלון מפני גג הגבס? מדוע פתח הקב"ט לאלון את הדלת שהובילה למקום המסוכן?

"למה העולם אכזר?"


בביקור בבית המשפחה ביום שני, מצאנו את הבנות הגדולות, כשהן עדיין לא מעכלות את גודל האסון. בני המשפחה הכואבים הראו לנו את החדר שבו הניח אלון את הטיסנים שכה אהב. כל יום שבת נסע ליטבתה כדי להטיסם.

אשתו, סימה, ניסתה לחלוק את כאבה עם חבריה לאחר הטרגדיה וכתבה בדף הפייסבוק שלה ושל אלון: "נשמה שלי, חיים שלי. איך עזבת אותי לבד עם הבנות היפות לבד איך? תנוח על משכבך בשלום אהוב לבי. רוצה לראות אותך... הוא לקח את כל החלומות, איך הלב נשבר לחתיכות. כל מה שהיה לי נתתי לו. כל מה שעובר עליי בגללו. תמונה אחת, תמונה אחת רק נשארה לי למזכרת. אהוב שלי, תחזור, תחזור אמן... לא נתפס לי אלוהים למה לקחת לי אותו למה? שמע ישראל אלוקיי, אתה הכל יכול, נתת לי את חיי, נתת לי הכל, בעיניי דמעה, הלב בוכה בשקט וכשהלב שותק, הנשמה זועקת. מתגעגעת אליך חיים יפים שלי... איך אלוהים לקח לי אותך? איך השארת אותי לבד. למה קברתי אותך? אני לא יכולה לחיות. אתה הנשמה שלי, החיים שלי, השארת אותנו לבד. למה העולם אכזר? היית טוב לכולם ומצחיק שאוהב את כולם ועוזר. איך אלוהים שלי? איך? אני אגדל את הבנות בלעדיך. אני לא יכולה. אוהבת אותך חיים שלי".

תמונת כתבה
הטיסן של אלון


"להתכונן כמו למלחמה"


גבי שוורץ, הבעלים של חברת 'רום אילת' – העוסקת בהדרכת עובדים בעבודה בגובה, אמר ל'ערב ערב' בעקבות האסון, כי מדובר במקרה שצריך להיחקר היטב. "בעקבות תאונות רבות שהתרחשו, נכנסו לתוקף בשנת 2007 תקנות בטיחות בעבודה", הוא מספר, "כל בן אדם שעובד בגובה מעל שני מטרים חייב לעבור הדרכה. חובת המעסיק לספק לעובד את הכלים הנדרשים לעבודה, וחובת העובד להשתמש בהם. בהדרכות שאנו עושים, אנו מספרים על תאונה דומה שהתרחשה לפני מספר שנים, כשטכנאי כבלים שעבד על גג, עמד על פיר מעלית שהיה מכוסה בזכוכית. הזכוכית נשברה והטכנאי נפל ונהרג. כשמתחילים לעבוד בגובה, צריך להתכונן כמו למלחמה: לבצע תסקיר סכנות צפויות. אם יש אזור בעייתי כמו תקרת גבס, צריך לסמן אותו, כדי למנוע תאונות. אני מקווה שחקירת המשטרה ומשרד התמ"ת תרד לעומקם של דברים".


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש