פרסומת
דלג

שנה לרצח ארמנדו - המשפחה כועסת יותר

מאת: עומר כרמון ● 4/10/2013 21:26 ● ערב ערב 2622
אליאס עבד, בן דודו של ארמנדו, אמר השבוע ל'ערב ערב': "אף אחד לא הגיע מאילת לאזכרה. אף אחד לא שמר איתנו על קשר". "עד היום לא קיבלנו אפילו חצי מסמך שיספר לנו מה קרה. כל הזמן דוחים אותנו בהלוך ושוב. כאילו ארמנדו הוא משהו שלא שווה". משטרת אילת: "באפשרות בני המשפחה לפנות לראש צוות החקירה באמצעים המקובלים ושלא דרך אמצעי התקשורת ולקבל תשובה בהתאם". הסוכנות היהודית שהבטיחה להקים צוות בדיקה שותקת
שנה לרצח ארמנדו - המשפחה כועסת יותרבכפר הנוצרי מעיליא בצפון, התקיים השבוע טקס אזכרה במלאת שנה להירצחו של בן הכפר, ארמנדו עבד. הוא שימש כסגן השף של מלון 'לאונרדו קלאב' ונורה שלוש פעמים בראשו על ידי ויליאם הרשקוביץ, מתנדב יהודי שהגיע לאילת במסגרת תוכנית של הסוכנות היהודית. המשטרה טענה לאחר הרצח, כי הרשקוביץ ביקש לנקום בארמנדו על שפיטר אותו. הרוצח הגיע למלון עם גרזן, חטף את נשקו של קב"ט המלון, נכנס למטבח ורצח את ארמנדו ז"ל.

אליאס עבד, בן דודו של ארמנדו, אמר השבוע ל'ערב ערב', כי התחושה בקרב בני המשפחה כנגד משטרת אילת והסוכנות היהודית קשה ביותר: "המשפחה מאוד מאוכזבת מהתנהלות העניינים", הוא אמר, "ההורים שלו מתים כל יום מחדש. כל יום שעובר הוא סבל נוסף. למרות כל פניותינו, עד היום לא קיבלנו אפילו חצי מסמך שיספר לנו מה קרה. כל הזמן דוחים אותנו בהלוך ושוב. כאילו ארמנדו הוא משהו שלא שווה. הם הורגים אותו בכל פעם מחדש. בשבילם, זה אירוע קטן שעבר ונשכח".

מישהו מאילת הגיע לאזכרה?
"אף אחד לא הגיע. אף אחד לא שמר איתנו על קשר".

קיבלתם את מסקנות ועדת הבדיקה שהסוכנות הבטיחה להקים?
"שום דבר".

המלון קיים את הבטחתו להנציח את ארמנדו?
"אנחנו כבר לא מעוניינים בזה. בני כיתתו וחברים הציבו פסל לזכרו ברחבה ליד הכנסיה".

ממשטרת מרחב אילת נמסר בתגובה: "משטרת ישראל / מרחב אילת סיימה את טיפולה בתיק הרצח במלון 'לאונרדו קלאב' לפני מספר חודשים. במהלך החקירה, עדכן צוות החקירה את בני משפחת הנרצח באשר להתפתחות החקירה ככל האפשר. כאמור תיק החקירה נסגר ללא העמדה לדין עקב מות הנאשם (הרוצח). באפשרות בני המשפחה לפנות לראש צוות החקירה באמצעים המקובלים ושלא דרך אמצעי התקשורת ולקבל תשובה בהתאם".

בעקבות רצח ארמנדו עבד, הודיעה הסוכנות היהודית על הקמת ועדת בדיקה לנוהלי הקבלה של מתנדבים לתוכניותיה. נציג הסוכנות הבטיח לפני שנה לבני המשפחה השכולה, כי מסקנות הוועדה יועברו אליה. עד היום לא שמעה המשפחה דבר. שאלנו השבוע את הסוכנות האם כבר סיימה הוועדה את עבודתה. תשובה לא קיבלנו.

תמונת כתבה
האח ובן הדוד בטקס האזכרה, השבוע

תמונת כתבה
האם והאחות על הקבר

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה
משתתפי האזכרה, השבוע

צילם: זוהיר מתא. אתר אהלןחדשות אילת