פרסומת
דלג

גלישה-אילת מארחת- אליפות אירופה הפתוחה לגלשני רוח

מאת: רותם ג'קסון ● 24/10/2013 19:27 ● ערב ערב 2625
שלושים שנה אחרי קיומה של אליפות העולם לגלישת רוח באילת. יארח בתחילת השבוע המרכז לספורט ימי בעיר את אליפות אירופה הפתוחה לגלשני רוח. 140 גולשים מכל העולם צפויים לקחת חלק בתחרויות
גלישה-אילת מארחת- אליפות אירופה הפתוחה לגלשני רוח

החל מיום ראשון הקרוב ה-27.10.13 ועד יום שבת ה- 2.11.13 יכבשו אלפי גלשני רוח את המפרץ במסגרת אליפות אירופה הפתוחה שתתקיים לראשונה בעיר. שלושים שנה אחרי קיומה של אליפות העולם באילת, שלא זימנה לעיר כמות כזו של מתחרים, זוכה אילת לארח תחרות גלישה ברמה עולמית, בחופיה שטופי השמש, לצד ערי נופש ידועות אחרות ברחבי אירופה כדוגמת: פלמה דה מיורקה, מדרה בפורטוגל, בפלרמו בסיציליה, לימסול בקפריסין, לגו דה גרדה באיטליה, סופוט בפולין ועוד.

תמונת כתבה


תמונת כתבה


"בתחרות יקחו חלק כ- 140 משתתפים מ-17 מדינות", מספר בהתרגשות, רוני מאיר, מנהל המרכז הימי באילת. "מכיוון שמדובר באליפות אירופה הפתוחה, למעט האורחים מארצות אירופה יהיו לנו נציגים גם מארגנטינה, ארה"ב ופורטו ריקו. מבין כל המשתתפים יהיו חמישים זרים ותשעים ישראלים ממועדוני השייט השונים בארץ, מתוכם כ- 25 אילתים. כאשר כל משתתף שלוקח חלק בתחרות יגיע עם משפחתו לחופשה בת שבוע עד 10 ימים באילת. לצערנו, בניגוד לתחרויות אחרות שמתקיימות בחו"ל בהן משתתפים בין 200-250 גולשים, אלינו יגיעו הרבה פחות. אם מפאת המצב הביטחוני ואם מפאת המחירים היקרים בבתי המלון בעיר".
אם שאלתם את עצמכם מי הם המתחרים האילתים הבולטים שיילחמו על התואר? תרשמו לפניכם את השמות הבאים: אופק אלימלך, אלוף העולם לנוער, קטי ספיציקוב, סגנית אלופת העולם לנוער, שי זיידנברג, חמישית באליפות העולם האחרונה וזוהר בן חיון, סגנית אלופת אירופה. ומעבר לזה, כל שאר הגולשים האילתים בעלי פוטנציאל גבוהה שכן בספורט כמו בספורט הכל יכול לקרות ביום נתון. מה שבטוח, הרמה תהייה גבוהה.
תחרויות הגלישה יתקיימו בגלשנים מדגם 'ביק' בקטגוריות גיל עד 17 בנים ובנות ועד גיל 15 בנים ובנות כאשר הגיל ההשתתפות ההתחלתי בתחרות הוא גיל 12. התחרות עצמה מאורגנת על ידי המרכז לחינוך ימי אילת בשיתוף אגף הספורט בעיריית אילת ואגף אסל"ו (אירועי ספורט לאומיים ובינלאומיים), בניצוחו של יעקב מלכה.

נערכים בהתאם


כדי להבין את גודל ההתרגשות צריך להגיע למרכז הימי כדי לראות את ההיערכות הרבתי שמתרחשת שם. המועדון קושט ונערך בצורה ממלכתית לאירוע. במהלך החודש האחרון נערכו בו תיקוני צבע ושיפוצים כיאה למרכז שמאחר תחרות נחשבת שכזו. לצד אלו התנדבו עשרות מתנדבים מאילת לקחת חלק פעיל בשבוע התחרות לביצוע משימות שונות כמו רישום תוצאות בסירת השיפוט, זריקת מצופים בים, הצטרפות למאמנים בים, עזרה בהסעות של הזרים, הרשמה, הכוונה ועוד.
"כל צוות המאמנים במועדון עובד כמרקחה", מציין מאיר, "כולנו כמו כל המשתתפים בתחרות ניקח שבוע הפסקה מפעילות המועדון הפורמלית בשעות הבוקר והפעילות הא-פורמלית בשעות אחר הצהריים. המתחרים כמובן יפסידו לימודים במהלך השבוע הזה, אבל זה לפחות יהיה רק שבוע ולא הרבה יותר כמו שקורה כשהם נוסעים לתחרות בחו"ל. כמו כן ראוי לציין שהמרכז הימי בשיתוף עם הטוטו, הובילו מהלך דרך איגוד השייט לרכישת גלשנים במחיר מוזל לכל המועדונים בארץ בגלל התחרות. הגלשנים האלה מושכרים לזרים שבאים ואחר כך עוברים לרשות המועדונים. אף אחד היום כבר לא נוסע לתחרות גלישה עם ציוד בגלל עלויות השינוע היקרות בשדות התעופה".
אז אם אתם רוצים ליהנות מצבע ואקשן בים, קחו לכם כמה דקות הפסקה בין השעות 10:00 ל- 16:00 ובואו למרכז הימי ליהנות מקרוב ממחזה מרהיב ועל הדרך גם לעודד את הגולשים האילתים.

.
חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש