פרסומת
דלג

מאיר יצחק הלוי: "נחדש המאבק נגד ביטול הפטור ממע"מ"

מאת: עומר כרמון ● 22/11/2013 06:57 ● ערב ערב 2629
בישיבה חגיגית של מועצת העיר הטרייה, אמר ראש העירייה: "אתם בוודאי עוקבים אחרי התקשורת, מתחילים סממנים שזורקים לחלל האוויר: פתאום כתבה על סגן שר האוצר שמספר על בקבוק מים שהוא קנה בעשרה שקלים, ואחרי זה כתבה על פקחי מס הכנסה שחדרו לכאן". אם לא נפעל שוב כמקשה אחת, נמצא את עצמנו בבעיה, ואני מקווה שגם במאבק הזה נדע לנצח". מאיר יצחק הלוי פנה לחברי המועצה ואמר: "אם נחליט שאנחנו רואים את התושב כמטרה שלנו, תהיה לנו חוויה טובה, מהנה, וגם בספר הימים של העיר הזו, ניזכר כמי שעשו דברים טובים"
מאיר יצחק הלוי: ''נחדש המאבק נגד ביטול הפטור ממע''מ''בישיבה חגיגית במתנ"ס 'שחמון', הושבעו השבוע חברי מועצת העיר החדשים ושלושת סגני ראש העירייה: אלי לנקרי, משה אלמקייס ויהודה מורדי. הנואמים המרכזיים מול אולם מלא מפה לפה במקורבים ותומכים, היו יו"ר סיעת 'צעירי אילת', מתן בארי - שדיבר על הצורך בשקיפות וטען כי סיעתו היא היחידה במועצת העיר שדרשה לקבל את התיקים עליהם דיברה במהלך קמפיין הבחירות, וכן ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, שהדגיש כי בקרוב יהיה צורך לחדש את המאבק נגד ביטול הפטור ממע"מ.

"יש כאן מגמה פסיכולוגית"


"אני מצטער להגיד את זה, המאבק שנצטרך להיכנס אליו לקראת תקציב שנת 2015, יהיה המאבק מול אותם גורמים שירצו שוב לפגוע לנו בהטבת המע"מ", אמר ראש העירייה, "אתם בוודאי עוקבים אחרי התקשורת, מתחילים סממנים שזורקים לחלל האוויר: פתאום כתבה על סגן שר האוצר שמספר על בקבוק מים שהוא קנה בעשרה שקלים, ולאחר מכן כתבה על פקחי מס הכנסה שחדרו לכאן. קיבלתי עכשיו דו"ח של רואה החשבון גיא מלר, שמלמד שזאת היתה דווקא אחת הביקורות היותר טובות (של מס הכנסה, ע.כ). יש כאן מגמה פסיכולוגית להכין תשתית, אם לא נפעל שוב כמקשה אחת, נמצא את עצמנו בבעיה, ואני מקווה שגם במאבק הזה נדע לנצח".

חיזוק המדעים והטכנולוגיה


ראש העירייה סימן כמה מטרות מרכזיות נוספות לכהונה הקרובה: תוכנית השער הדרומי, שיקום השכונות הוותיקות וחינוך ואקדמיה. "עברנו מערכת בחירות לא פשוטה, שלטעמי השאירה פצעים וסדקים וחובה עלינו כשליחי ציבור אחראיים לאחות את אותם סדקים, להניח הצדה את הכעסים ולהתמקד בעשייה ובאהבה", אמר מאיר יצחק הלוי, "סיימנו עכשיו את מלאכת הרכבת קואליציה. המשימות הן רבות ואשמח לאפשר לכל אחד לעשות כמה שיותר למען תושבי והעיר אילת. אחת המשימות המרכזיות שלנו, היא המשך תוכנית השער הדרומי שיישומה ישפיע באופן דרמטי על התפתחות העיר אילת. הנושא הנוסף העומד על סדר היום הוא החינוך והאקדמיה. בימים האחרונים, נמצאים פה חברי ועדת ההיגוי של ועדת (ידידות, ע.כ) טורונטו, ואחד הנושאים פורצי הדרך והחדשים שהכנסנו עם קהילת טורונטו, הוא חיזוק תחום המדעים והטכנולוגיה, כי בחנו וראינו שאם נחזק בקרב תלמידנו את הנושאים הטכנולוגיים, זה ישמש תשתית לאפשרות תעסוקתית נוספת בעוד 10-15 שנים. היום יושבת קהילת טורונטו והולכת לאשר מעל 500 אלף דולר בכל שנה, רק לתחום הזה. בקדנציה הזאת שמתי כדגל את ההשקעה בשכונות הוותיקות. יש עיר חדשה שמוקמת בשחמון, ועיר ישנה שאם לא נדע לטפל בה בצורה נכונה, נהיה בבעיה. לכן, כשאמרתי שצריך להקים מינהלת שכונות ותיקות, זו לא היתה אפיזודה או קריצה פוליטית, אלא תפיסת עולם ברורה. כשהצעתי להקים משרד בראשות סגן ראש עירייה לנושא השכונות הוותיקות, זה לא היה כדי למלא חלק בשיחות הקואליציה, אלא משום שאני רואה בזה ערך חשוב מאין כמותו. זאת תהיה אחת המשימות המרכזיות שלנו בשנים הבאות עלינו לטובה".

אולי כרמז לכך שהקדנציה הקרובה עשויה להיות האחרונה שלו ואולי גולת הכותרת של פעילותו הציבורית, פנה מאיר יצחק הלוי לחברי המועצה ואמר: "אם נחליט שאנחנו רואים את התושב כמטרה שלנו, תהיה לנו חוויה טובה, מהנה, וגם בספר הימים של העיר הזו, ניזכר כמי שעשו דברים טובים. הרי בסיכומו של דבר מה אנחנו לוקחים אתנו? זיכרונות טובים".

ישיבות המועצה עוברות ליום שלישי


ראש העירייה הפתיע לטובה את אנשי התקשורת שנכחו במועצת העיר, כשהודיע כי ישיבות המועצה יתקיימו מעתה בימי שלישי בערב. כזכור, בשנים האחרונות, התקיימו הישיבות ביום רביעי בערב, דבר שמנע סיקור של המתרחש בישיבות. הדבר היה קשה במיוחד לחברי מערכת 'ערב ערב', שבשעה זו עמלים על סגירת העיתון ושליחתו לדפוס.

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש