פרסומת
דלג

ראש העירייה: "אין כוונה לתת את הטיילת לבתי המלון"

מאת: עומר כרמון ● 29/11/2013 12:57 ● ערב ערב 2630
מאיר יצחק הלוי, בתום מבצע הפינוי של הרוכלים: "נצטרך לנהוג ביד קשה בתקופה הקרובה, כדי שלא יהיו בטיילת קולעת צמות או מוכר לימונדה". "יש לנו רעיון לא בשל לגבי דוכנים חדשים בטיילת. אבל לאור הטראומה שעברנו, גם אם נרצה, לא ברור אם יאשרו לנו". "יש רעיון לקחת את פארק אופירה ולבנות שם פארק לאמנים, כמו נחלת בנימין קטנה בסופי שבוע". "אנו בוחנים מתן עדיפות בשוק העירוני המתוכנן, לאלה שהתפנו ומגיע להם". בשוק הרוכלים החדש תיאסר השמעת מוסיקה ומכירת מזון ומשקאות. הוא יופעל מתשע בבוקר עד 11 בערב. בניגוד לשמועות שפשטו השבוע בקרב הרוכלים, אין כרגע מיזמים פרטיים המתכננים להציע להם דוכנים
ראש העירייה: ''אין כוונה לתת את הטיילת לבתי המלון''ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, אמר בתום מבצע פינוי הרוכלים מהטיילת, כי כרגע אין כוונה להגדיל את היקף המסחר בטיילת.

"יש כל מיני תוכניות למסחר בטיילת שאנחנו צריכים להחליט אם לאשר או לא לאשר", אמר יצחק הלוי. "בנקודת הזמן הזו, אין לנו שום כוונה לתת את הטיילת לבתי המלון. בנקודת הזמן הזו, אין לנו שום כוונה לאשר יציאות מבתי המלון החוצה. אחר כך נשב ונגבש קונספציה איזו טיילת אנחנו רוצים. יכול להיות שיהיו שם בתי קפה. מלון 'נפטון' ('רימונים', ע.כ) כבר למעלה מעשר שנים מבקש להעמיד על הרמפה שלו בית קפה, אבל הדבר לא התאפשר בגלל הדוכנים. אם נחשוב שזה מתאים, נאשר את זה. כרגע זה לא על סדר היום".

"הטראומה שעברנו"


בכל הנוגע לרוכלות, אמר ראש העירייה, כי הדבר יתאפשר בשוק הרוכלים החדש, בשוק העירוני המתוכנן, בירידים בסופי שבוע בפארק אופירה, ואולי בעתיד - גם בדוכנים חדשים שיוצבו בטיילת. "יש רעיון לקחת את פארק אופירה ולבנות שם פארק לאמנים, כמו נחלת בנימין קטנה בסופי שבוע", אמר מאיר יצחק הלוי, "זה ייתן מענה לכאלה שרוצים להתפלח כל הזמן. נצטרך לנהוג ביד קשה בתקופה הקרובה, כדי שלא יהיו בטיילת קולעת צמות או מוכר לימונדה. אנו בוחנים מתן עדיפות בשוק העירוני המתוכנן, לאלה שהתפנו ומגיע להם שיקבלו תעדוף. יש לנו רעיון לא בשל לגבי דוכנים חדשים בטיילת. אבל לאור הטראומה שעברנו, גם אם נרצה, לא ברור אם יאשרו לנו".

מוקדי השמה


מאיר יצחק הלוי הזכיר, כי בשוק הרוכלים המיוחד ליד מלון 'מוריה' (מגרש 40), יתמקמו 59 דוכנים שהומלצו על ידי הוועדה בראשות השופטת שרה פריש. הרוכלים יקבלו את הדוכנים לשנה, עם אפשרות להארכה לשתי תקופות בת שנה כל אחת. השוק, שתיאסר בו השמעת מוסיקה ומכירת מזון ומשקאות, יופעל מתשע בבוקר עד 11 בערב.

"ברשימת המומלצים יש 23 או 24 בעלי דוכנים שפונו מהטיילת השבוע, מה שבהחלט מלמד שהוועדה עבדה בידיים נקיות", אמר ראש העירייה, "הרשימה לא פוזרה לאיש. רק בשבועות האחרונים הסתכלנו עליה, כדי לדעת להיערך. הוקמה מינהלת שתפקידה להכשיר את מגרש 40 בצורה הראויה והטובה ביותר. מי שמוביל את המינהלת זה מנכ"ל העירייה, יחד עם אנשי ציבור ושכנים למקום. בימים הקרובים, נקרא ל-59 המומלצים כדי שיחתמו על החוזים. נגריל מי יהיה באיזה דוכן ונסביר להם את החוקים והתקנות. מגרש 40 יעבוד לפי נורמות שמייצרות שוק תיירותי נקי ומסודר. הצהרנו בעבר שאנחנו רוצים להקים ועדת השמה. לצערי, הוועדה לא זכתה לשיתוף פעולה מצד הרוכלים. הזמנו את (בא כוחם של הרוכלים, ע.כ) יעקב וינרוט להגיע לוועדה. הם (הרוכלים, ע.כ) בחרו מסיבותיהם לא להגיע. לא ויתרנו על העניין, ואני מקים ועדה שמי שיוביל אותה הם האגף לשירותים חברתיים, אגף הצעירים צוותי השמה, מט"י, שירות התעסוקה ונציגי משרד התיירות. לוועדה יופנו הסוחרים שיירצו למצוא מקום חלופי, ואני מקווה שהוועדה תדע לסייע להם לאתר מוקדי השמה תעסוקתית בהמשך. יש בכוונתנו לבחון מקומות השמה נוספים. למשל, אנחנו יוצאים לבחון את נושא השוק העירוני. ברגע שהוא ייצא למכרז, אנחנו נתעדף את אותם רוכלים שזקוקים לרוכלות כמקור פרנסה".

שמועות ומציאות


בשבוע האחרון, נפוצו בקרב הרוכלים שמועות, כאילו יזמים פרטיים עומדים להציע להם הקמת דוכנים בשטחם. מבדיקת 'ערב ערב' עולה, כי מיזמים אלו עדיין לא קרמו עור וגידים וכרגע אינם מעשיים.

בקשר לדבריו של ראש העירייה לגבי היקף המסחר בטיילת, ראוי לציין, כי בכל מקרה, הוועדה המחוזית במשרד הפנים הבהירה בשבועות האחרונים, כי לא תאפשר הגדלה של שטחי המסחר באילת, מכיוון שלדעתה, היקף המסחר בעיר גדול מדי.

חדשות אילת