פרסומת
דלג

"פתאום רואים את הים"

מאת: עומר כרמון ● 29/11/2013 13:00 ● ערב ערב 2630
בחנויות הפזורות לאורך הטיילת ובבתי המלון, מצאנו השבוע הרבה שמחה ותקווה בעקבות פינוי הרוכלים מהטיילת. יוסי דהן מ'פנינת אילת': "עשרים שנה לא ראיתי אוניה. בעזרת השם ייצאו מזה גם ג'ובות. אנחנו לא ישנים בלילה מהתרגשות. מקווים שיהיה לנו טוב. לדעתי זה ישפר את המצב בעסקים". ראש העירייה: "כמו שפינינו את הקיוסק ב'חוף הזהב' ומצאנו מרחב נופי מדהים, אנחנו רוצים לראות עכשיו בטיילת משפחות מטיילות עם אופניים ונהנות מהנוף". משרד התיירות מתכנן להשקיע מיליוני שקלים בשיפוץ הטיילת
''פתאום רואים את הים''מנהלי בתי המלון ובעלי חנויות בטיילת הביטו השבוע בעיניים נרגשות וחדורות תקווה בדוכני הרוכלים המתפנים ונהרסים בידי דחפורים. אחד מאותם סוחרים מאושרים, הוא יוסי דהן, שבבעלותו מינימרקט במרכז המסחרי 'פנינת אילת': "שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה", הוא אמר ל'ערב ערב', "את הבסטה שהפכה לפיצוציה הוציאו מכאן, ועכשיו רואים את הים. רואים את האוניה. תראה איזה אוניה יפה יש פה. עשרים שנה לא ראיתי אוניה. בעזרת השם ייצאו מזה גם ג'ובות. אנחנו לא ישנים בלילה מהתרגשות. מקווים שיהיה לנו טוב. לדעתי זה ישפר את המצב בעסקים".

בטיילת לא צריכים להיות דוכנים בכלל?
"אפשר לשים כמה דוכנים, במרחק של 20 מטרים אחד מהשני. אבל רק תכשיטים, לאנשים שבאים לעשות 12-15 אלף שקלים ולא מסחרה ולא בטיח. אני מאחל לכולם בהצלחה, גם לאנשים שהיו פה. שבאמת, הם בסך הכל אנשים טובים. נאחל להם שיהיה רק טוב".

מחיאות כפיים


ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, זכה השבוע למחיאות כפיים מתומכיו, כשהכריז בישיבת מועצת העיר על סיום מבצע פינוי הרוכלים מהטיילת. בתדריך עיתונאים שקיים לאחר הישיבה, אמר: "בימים הקרובים, נמשיך בעבודות מקיפות לשיקום השטח, ניקיונו והסדרתו מחדש. לצד השבת הטיילת ליעודה המקורי וחשיפת הנוף הטבעי והקסום של ים סוף, אשר נגרע לאורך שנים מהציבור. יש בכוונתנו לחנוך שביל הליכה מטאבה ועד עקבה ולהכשיר גם מסלול לרוכבי אופניים. מי שיבקר באילת בחודשים הקרובים, יוכל כבר ליהנות משתי האטרקציות החדשות ישנות - טיילת פתוחה ורחבה ושוק מוסדר, יפה, נקי ומגוון".

"כמו שפינינו את הקיוסק ב'חוף הזהב' ומצאנו מרחב נופי מדהים, אנחנו רוצים לראות עכשיו בטיילת משפחות מטיילות עם אופניים ונהנות מהנוף. נסיט תקציבים ממקומות אחרים לטובת הטיילת. כרגע מדובר על שבעה מיליון שקלים, אבל נצטרך להשקיע הרבה יותר".

ממשרד התיירות נמסר, כי בכוונתו לבצע שיפוץ מאסיבי של הטיילת. בשלב ראשון, ישקיע המשרד 1.5 מיליון שקלים בתכנון שדרוג הטיילת, "כאשר 300 אלף שקלים מתוכם יושקעו באופן מיידי בבדיקת המפגעים שנוצרו במשך השנים, כתוצאה מחיבורי תשתית פיראטיים בלתי בטיחותיים. תכנון הטיילת יארך כחצי שנה, בשיתוף עם עיריית אילת. בהמשך ישופץ וישודרג החלק שפונה, והוא יצטרף לרשת טיילות שנבנית בימים אלה על ידי משרד התיירות, מהחלק המזרחי של החוף ועד אחרי קניון 'מול הים' בהשקעה של עשרות מיליוני שקלים".

"חששנו לגבי הטיילות החדשות"


משרד התיירות מסר בהודעתו, כי הוא "מברך את עיריית אילת על אכיפת החוק תוך שמירה על השקעות שנעשו בכספי ציבור. החשש היה שהטיילות החדשות עלולות היו להפוך גם הן לריכוז של מאות בסטות, המרחיקות את אילת ממיתוגה ובידולה משכנותיה, כעיר המערבית היחידה לחופי הים האדום. במשרד התיירות סבורים, כי עתידה התיירותי של אילת תלוי באיכות גבוהה של תשתיות תיירותיות, שהן הבסיס למיתוגה זה, והוא הסיכוי הגדול שלה להתחרות בערים סמוכות המציעות נופש זול יותר באופן משמעותי.
משרד התיירות ועיריית אילת מבצעים בארבע השנים האחרונות עבודות פיתוח תשתיות תיירותיות בעיר בסכום של למעלה ממאה מיליון שקלים. המשרד נתן בארבע השנים האחרונות מענקים להקמת מספר אטרקציות באילת ובין היתר: ל'פארק הקרח', ל'פארק היובל' הכולל מזרקה, מגרש החלקה רחב לסקטים ותכנון מתקדם של הנוף".

חדשות אילת