פרסומת
דלג

הרוכלים ידרשו מהמדינה פיצויי עתק

מאת: עומר כרמון ● 29/11/2013 20:55 ● ערב ערב 2630
בא כוחם של הרוכלים, עו"ד יגיל טבצ'ניק: "כשהרוכלים התחילו לעבוד בטיילת, הקרקע שם לא הייתה שווה שום דבר. כיום היא קרקע יקרה מאוד, בזכות הרוכלים". "אנחנו מתכוונים לתבוע את החלק המגיע לנו". משרד המשפטים ומינהל מקרקעי ישראל שוקלים לדרוש מהרוכלים החזר הוצאות על הרס הדוכנים. המשטרה: "הסכמת הרוכלים לפינוי מרצון חסכה מיליוני שקלים לקופת המדינה"
הרוכלים ידרשו מהמדינה פיצויי עתק

משרד המשפטים ומינהל מקרקעי ישראל מסרו השבוע בהודעה לתקשורת, כי הרוכלים הרסו מיוזמתם רק שמונה מבנים ולכן נאלצה המדינה להרוס את שאר הדוכנים בעצמה. לדבריהם, עלות מבצע ההריסה רבע מיליון שקלים, והם שוקלים לדרוש מהסוחרים שלא הרסו את דוכניהם, לפצות את המדינה על כך.

בא כוחם של הרוכלים, עו"ד יגיל טבצ'ניק, המשמש בתיק זה כיועץ חיצוני לעו"ד יעקב וינרוט, אמר ל'ערב ערב' כי מי שמתעתד להגיש עתירות הם דווקא הרוכלים, שידרשו מהמדינה כסף רב כפיצוי עבור עליית ערך הקרקע בטיילת. "כשהרוכלים התחילו לעבוד בטיילת, הקרקע שם לא הייתה שווה שום דבר. כיום היא קרקע יקרה מאוד, בזכות הרוכלים", אמר טבצ'ניק. "אנחנו מתכוונים לתבוע את החלק המגיע לנו".

מתי תוגש העתירה?
"אני מעריך שבעוד מספר חודשים".

בשבוע שעבר ניסיתם ברגע האחרון לדחות את הפינוי?
"נכון. עתרנו לבית המשפט העליון. זה היה הליך עם סיכוי מאוד קטן, אבל נלחמנו עד הרגע האחרון".

מדוע לא נעניתם להצעת בית המשפט העליון ועתרתם גם לבית המשפט המחוזי?
"הוא היה דוחה אותנו. היתה לנו בעיה קשה של שיהוי".

מדוע המתנתם לרגע האחרון?
"הרוכלים התעוררו מאוחר. עו"ד יעקב וינרוט ניסה לנהל בשמם מו"מ עם העירייה, אבל לא נענינו בחיוב".

הבנתי שהרוכלים חייבים כסף לעו"ד וינרוט. אולי זה מה שעיכב אתכם?
"נכון שהם חייבים עוד כסף".

שמעתי מדובר בסכום של 150 אלף שקלים?
"זה לא היה מעכב את וינרוט. הם יסתדרו בסוף. בסך הכל, אסור לשכוח שאחרי 12 שנה של מאבק, כשכל הגורמים חברו נגד הרוכלים, המלחמה הזאת היתה חסרת סיכוי".

"לא רצינו להתעמת"


משטרת ישראל דווקא שיבחה השבוע את התנהגות הרוכלים וצ
יינה, כי העובדה שהסכימו להתפנות בשקט, חסכה מיליוני שקלים לקופת המדינה. מפקד המחוז הדרומי, ניצב יורם הלוי, אמר: "ההליך של ההידברות עם המפונים וההסכמה בסופו של דבר על פינוי עצמאי חסכו בשני המקרים מיליוני שקלים למשלם המיסים, ומאות שוטרים שהיו אמורים לעסוק בפינוי התפנו למשימות אחרות בלחימה בפשיעה. זוהי בסופו של דבר המטרה העיקרית של מיצוי הליכי המשא ומתן וההידברות".

גורמים במחוז הדרומי ציינו: "היינו כבר אחרי מספר אישורי תוכניות, והיינו מוכנים לבצע את הפינוי בטיילת עם מאות שוטרים, טרקטורים ומשאיות. בסתר ליבנו קיווינו כי ההידברות והמשא ומתן יישאו פרי והפינוי יתבצע עצמאית על ידי הרוכלים עצמם. בסך הכל מדובר באנשים נורמטיביים שמחפשים דרך להתפרנס בכבוד. אלו האנשים האחרונים שעמם היינו רוצים להתעמת".

גם ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, הדגיש כי אין בכוונת העירייה להגיש כל תביעה משפטית נגד הרוכלים שפונו. "אני יותר משבע רצון מהדרך ושיתוף הפעולה של כל הגורמים, כולל הרוכלים, שבחרו בצורה הבוגרת ביותר לבצע את הפינוי בהסכמה", הוא אמר.

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש