פרסומת
דלג

הוקל עונשו של נהג המשאית שדרס את בני משפחת דהן

מאת: עומר כרמון ● 26/12/2013 23:07 ● ערב ערב 2634
זעזוע בקרב קרוביהם וחבריהם של חמשת בני משפחת דהן מאילת שנהרגו לפני ארבע שנים בתאונת דרכים סמוך לצומת הערבה. בית המשפט המחוזי קיבל את ערעורו של נהג המשאית, מוחמד בן סעיד אלגבור, והקל בעונשו. במקום חמש שנות מאסר, יישלח אלגבור לכלא לארבע שנים בלבד.
הוקל עונשו של נהג המשאית שדרס את בני משפחת דהןבית המשפט קבע בניגוד לעמדת הפרקליטות, כי רשלנותו של אלגבור היתה פחותה מזו שנקבעה בהכרעת הדין של בית המשפט לתעבורה, מכיוון שהוא לא נרדם, רק נהג בחוסר תשומת לב. בני המשפחה מסרו לאחר הדיון כי בכוונתם לערער על ההחלטה. "לא יכול להיות שחמישה בני אדם נהרגו והוא ירצה רק ארבע שנות מאסר, זה יום עצוב למדינת ישראל", הם אמרו.

חמשת ההרוגים הם: רותי דהן (52), בנה ליאור (31) ובתה שרית (19), כלתה טלי (34) ונכדתה שילת (בת חמישה חודשים). בני משפחת דהן היו בדרכם מאילת לחתונה בחיפה. לחתן ולכלה לא סיפרו על האסון, כדי לא לצערם ביום חגם. רק למחרת בבוקר, נודעו להם פרטי האירוע הנורא. ביום התאונה, ציינה העיר אילת את יום שחרורה. בעקבות התאונה, בוטל מופע זיקוקי הדינור שתוכנן ברחבת אום רשרש. השר סילבן שלום שהגיע לאילת, ציין בנאומו בטקס, כי אם אילת היתה מחוברת לרכבת, המוות האיום היה נמנע.

טלי דהן ז"ל היתה בחודש השלישי להריונה. אחותה, אסנת, אמרה ל'ערב ערב' לאחר הרשעתו: "אם אדם שהרג חמישה אנשים רשאי להסתובב ברחוב במקום שיהיה מאחורי סורג ובריח, זה סימן שאין צדק. אני מאחלת לו שרק יחיה ויסבול, שלא ימות - כי אם הוא ימות, הוא לא יסבול - הוא ינוח. הנהג רצה לדבר עם אמא שלי ולבקש ממנה סליחה, אולם היא סירבה. מאז המקרה, המשפחה נהרסה. אבא שלי התדרדר, האמא התדרדרה. אין לנו חיים. כל הזמן אנחנו חולמים שנפתחת הדלת, וכל החמישה נכנסים. אנחנו מדמיינים אותם כל הזמן, מדברים עליהם כל הזמן. הם לא יוצאים לנו מראש. אני עכשיו מדברת ורואה מולי את אחותי, בעלה והתינוקת".

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש