פרסומת
דלג

שופץ הגלעד לזכרו של ניצן וולצ'ינסקי ז"ל

מאת: מערכת ערב ערב ● 30/12/2013 22:42 ● ערב ערב 2064
מזה שנים מונח גלעד חלוד ומוזנח לזכרו של ניצן וולצ'ינסקי ז"ל בסמוך לפטיו נלקין. לפני כשבועיים התקשרה אימו של ניצן, נעמי וולצ'ינסקי, למחלקת פניות הציבור בעירייה, בבקשה לשפץ את הגלעד וסביבתו. מגי שיש - מנהלת המחלקה לפניות הציבור, נרתמה מיד ואיתרה מתנדב שיצבע את האנדרטה ויחדש אותה. ביחד איתה נרתמה גם מחלקת גנים ונוף בעירייה, שדאגה לשקם את סביבתה
שופץ הגלעד לזכרו של ניצן וולצ'ינסקי ז''ל

ניצן וולצ'ינסקי ז"ל, בנם של נעמי ודויד נולד ב-12.4.59 באילת ולמד בפנימייה הצבאית שליד הגימנסיה העברית בהרצליה. ניצן נהרג בתאונת דרכים בשנת 1974 כשהיה בן 15 בלבד, בהיותו בשנה הראשונה בפנימייה. ניצן גדל באילת, אהב מאוד את הים, חיפש לעצמו מסגרת תחרותית ומעניינת ולכן בחר להירשם ללימודים בפנימייה הצבאית, כשכולם צפו לו עתיד צבאי. כשנהרג ניצן הקים אביו – דב (דויד) וולצ'ינסקי ז"ל, את הגלעד לזכרו העשוי מתכת ומדמה טיל סביב כדור הארץ וזאת מתוך התבוננות על העולם של ימינו: עולם אשר הגיע להישגים כל כך גדולים עד לכדי פיתוח טילים ושיגור חלליות לירח, אך בחיי היום יום אינו מסוגל לשמור על האנשים שמקיימים אותו. דב ז"ל ואשתו נעמי חיו באותם ימים באילת עם אחיו הקטן של ניצן וניסו לקיים שגרת חיים נורמאלית למרות האסון, אך הצער השתלט על דב והוא נפטר שנתיים לאחר מכן.

נעמי אשר מקפידה להגיע מידי שנה לקברו של ניצן ולטקס העירוני לחללי מערכות ישראל התרגשה כאשר התבשרה על שיפוץ הגלעד "אני רוצה להודות למגי שיש שפעלה מהר וללא בירוקרטיה. הלוואי וכל עובדי המדינה היו פועלים ככה. חשוב לי שילדים שחולפים על פני האנדרטה ידעו מהי מסמלת ועבור מי היא הוקמה ועל כך התודה".

תמונת כתבה
לפני

תמונת כתבה
אחרי


חדשות אילת